کد خبر: 659070 A

‌مجید عسگری ملی‌پوش 69 کیلویی وزنه‌برداری ایران در حالی روز چهارشنبه (31 مرداد) در بازی‌های آسیایی اندونزی روی تخته می‌رود که برای کسب مدال در این میدان معتبر خیلی هم دست و پا بسته نیست.

به گزارش ایلنا، روز چهارشنبه راس ساعت 14:30 بعدازظهر به وقت تهران قرار است نخستین نماینده وزنه‌برداری ایران یعنی مجید عسگری در رقابت دسته 69 کیلوگرم به مصاف رقبای قدرتمند و مدعی آسیایی خود برود. مجید عسگری نماینده 69 کیلویی کشورمان اگر چه تا دقایق پایانی آخرین مرحله اردوی آماده‌سازی تیم ملی وزنه‌برداری وضعیت اعزامش به جاکارتا مشخص نبود و خیلی عجیب بر سر دو راهی تصمیم‌گیری برای رفتن یا نرفتن و قید بازی‌های آسیایی را زدن گیر کرده بود اما در نهایت ساکش را بست و مسافر اندونزی شد تا همراه سایر ملی‌پوشان وزنه‌برداری ایران در جاکارتا شانس خود را برای ایستادن روی یکی از سکوهای قهرمانی در این دوره از مسابقات امتحان کند.

عسگری روز چهارشنبه همین هفته (31 مرداد) باید در گروه A دسته 69 کیلوگرم به مصاف رقبای قدرتمند خود که اغلب از کشورهای شرق آسیا هستند برود. وزنه‌بردارانی قدرتمند از کشورهایی مثل ژاپن، کره شمالی، اندونزی، تایلند، چین تایپه و... که همگی جزو مدعیان طراز‌اول سبک وزن در دنیای وزنه‌برداری به شمار می‌روند. البته این درست است که رقبای مجید عسگری از لحاظ تمرینی و رکوردی شرایط و موقعیت خوبی در رتبه‌بندی بین‌المللی این وزن دارند اما تجربه نشان داده که مجید عسگری هم برخلاف آنچه تصور می‌شود به هیچ وجه وزنه‌برداری از پیش بازنده و زنگ تفریح در میادین مهم بین‌المللی نیست. بنابراین باید منتظر روز مسابقه و رقابت مجیدعسگری در دسته 69 کیلوگرم با رقبای آسیایی باشیم.

قطعا اگر مجید در این وزن حداقل بتواند در پایان حرکات یکضرب و دوضرب مجموعی بین 318 تا 326 کیلوگرم را برای خود ثبت کند، قطعا می‌تواند روی یکی از سکوهای اول تا سومی بازی‌های آسیایی در دسته 69 کیلوگرم قرار بگیرد. اگرچه عسگری در دقایق و لحظات پایانی قبل از اعزام موفق شد مجوز حضور در این دوره از بازی‌های آسیایی را کسب کند اما او جزو سبک وزن‌های توانمند و شناخته شده وزنه‌برداری آسیا به شمار می‌رود و به همین دلیل می‌توان روی نبوغ و قدرت خدادادی این وزنه‌بردار خوش‌تکنیک بوشهری برای مدال‌آوری در جاکارتا حساب باز کرد.

وزنه‌برداری ایران از بازی‌های آسیایی 2010 گوانگ‌ژو که مرتضی رضاییان موفق شد کاروان وزنه‌برداری کشورمان را در این وزن نقره‌ای کند تا به امروز که 8 سال از آن افتخارآفرینی می‌گذرد نتوانسته صاحب مدال سبک وزن در بازی‌های آسیایی شود. حال باید منتظر ماند و دید که مجید عسگری آیا می‌تواند مثل رضاییان، برای وزنه‌برداری ایران در جاکارتا مدال‌آوری کند یا اینکه همچنان باید تا دوره بعدی بازی‌ها در حسرت مدال سبک وزن بمانیم.

گزارش: رضا عباسپور

مجید عسگری تیم ملی وزنه برداری ایران بازی های آسیایی جاکارتا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر