کد خبر: 658094 A

مربی تیم ملی امید درباره آخرین وضعیت تیم صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، سهراب بختیاری‌زاده درباره پیروزی 3 بر صفر تیم امید کشورمان مقابل کره شمالی، گفت: خدا را شکر بازی را بردیم. شانس زیادی داریم که از گروه‌مان صعود کنیم. البته نباید فکر کنیم همه چیز تمام شده است. روز جمعه بازی خوبی انجام دادیم. چیزی که مهم بود این است که تمرکز بازیکنان بالا بود. در لحظه به لحظه بازی منظم و بادیسیپلین بازی کردیم و این یکی از عوامل مهم در کسب پیروزی بود.

وی افزود: روز شنبه ریکاوری کردیم و راهی جارکارتا شدیم. باید به خوبی آماده دیدار با میانمار شویم. شرایط تیمی‌مان خوب است و روز به روز بهتر می‌شویم. فراموش نکنید تیم ما زیر 21 سال است و اکثر حریفان‌مان با شرایط سنی زیر 23 سال به میدان می‌آیند. حدوداً یک ماه در اردو بودیم و این زمان کوتاهی برای تیمی است که بازیکنانش از نقاط مختلف کشور دور هم جمع شده و بازی‌های دوستانه کمی داشته‌اند. البته امکانات در همین زمان کوتاه خوب بود. آینده خوبی در انتظار مجموعه تیم امید است.

مربی تیم فوتبال امید کشورمان در مورد رفتارهای احساسی برخی از بازیکنان این تیم هم گفت: این مسئله در ذات همه ورزشکاران هست و در شرایط سنی که تیم ما دارد این مسئله نمود بیشتری دارد. هر چه جوان‌تر باشید احساسی‌تر تصمیم‌گیری می‌کنید. این بستگی به کادرفنی دارد تا ذهنیت بازیکنان را آماده کند. بازی با کره شمالی دیگر بر نمی‌گردد. تمام تلاش کادرفنی این بود که بازیکنان را آرام کنند. ما فقط دیروز وقت شادی و خوشحالی داشتیم.  از امروز باید خیلی جدی با تمرکز بالا برای ادامه کار جلو برویم.

بختیاری‌زاده در مورد وضعیت مهدی قائدی و اینکه خیلی‌ از هواداران استقلال عملکرد او را دنبال می‌کنند، اظهار داشت: بدون شک قائدی بازیکن بسیار باکیفیتی است و می‌تواند در آینده یکی از ستاره‌های فوتبال ایران شود. کنترل و توجه کادرفنی این است که همه بازیکنان را مورد حمایت داشته باشد. همه برای ما مثل قائدی هستند. باید بر اساس شرایط اخلاقی بازیکنان با آنها برخورد شود. بازیکنان باید بدانند که اول از همه خودشان در مورد  آینده کاری خود تصمیم می‌گیرند و ما درصدی می‌توانیم در مورد رفتار آنها تأثیرگذار باشیم. قائدی تا به اینجا رفتار حرفه‌ای داشته است. همیشه کمبود هست، اما به دنبال این هستیم که بازیکنان را در مورد اشتباهات‌شان توجیه کنیم. به جز این هم نباید انتظار دیگری داشت. ما در باشگاه‌های‌مان مربیان زحمت‌کشی داریم که روی مسائل اخلاقی بسیار کار می‌کنند. نمی‌گویم به نوعی کار ما راحت می‌شود، اما در این رده سنی اشتباه صورت می‌گیرد. اشتباه فنی و انضباطی پیش می‌آید، اما ما مسئولان سعی می‌کنیم جدای از بحث مربی و بازیکن، مثل برادر توصیه‌های لازم را انجام دهیم.

وی در مورد اینکه خیلی‌ها امیدوارند طلسم عدم صعود به المپیک بعد از سال‌ها شکسته شود، عنوان کرد: در فوتبال ایران این اتفاق را کم داریم. در صورت رقم خوردن صعود تیم امید به المپیک اتفاق بزرگی رخ داده است. برای رسیدن به نتیجه بزرگ باید بزرگ فکر و بزرگ کار کرد. باید وحدت تیمی داشت. نه تنها کادرفنی بلکه مردم هم باید حمایت کنند. بازیکنانی که در این تیم هستند جزو بهترین و با استعدادترین‌ها هستند. البته همیشه افرادی در لیست جا می‌افتند، چرا که انتخاب بازیکن در تیم ملی براساس سلیقه است. البته ما وقت می‌گذاریم تا بهترین انتخاب را داشته باشیم. نمی‌توان از قبل پیش‌بینی کرد. هدف اول ما کسب نتیجه بسیار خوب است تا تیم به هماهنگی لازم برسد. بعد از این مسابقات، رقابت‌های انتخابی المپیک در پیش است و همه باید دست به دست هم دهیم تا بهترین عملکرد را داشته باشیم.

تیم ملی امید ایران سهراب بختیاری زاده بازی های آسیایی 2018
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر