کد خبر: 658083 A

افزایش نرخ بلیت هواپیما مشکلاتی را برای باشگاه‌های لیگ برتری به دنبال داشته است تا حدی که حالا یکی از دغدغه‌های بزرگ مدیران‌عامل باشگاه‌های لیگ برتری تهیه بلیت ارزان قیمت برای سفر به شهرهای محل برگزاری بازی‌های لیگ برتر است.

به گزارش ایلنا، شاید باورش غیر ممکن باشد اما یکی از باشگاه‌های لیگ برتری برای سفر هوایی خود در هفته چهارم مسابقات لیگ برتر مبلغی حدود 36 میلیون تومان برای کاروان سی نفره خود هزینه پرداخت کرد که این رقم در مقایسه با سفر هوایی فصل گذشته این تیم به شهر مورد نظر رشد 100 درصدی داشته است؛ نکته جالب توجه اینجاست که مدیران این باشگاه که یک روز دیرتر به اردوی این تیم اضافه شدند تنها بلیت رفت را تهیه کرده بودند و برای خرید بلیت برگشت در فرودگاه این شهر مجبور شدند رقمی نزدیک به 900 هزار تومان پرداخت کنند تا به همراه تیم به شهر محل اقامت خود بازگردند.

از آنجا که اکثر ترددهای باشگاه‌های لیگ برتر توسط سفرهای هوایی انجام می‌شود به نظر می‌رسد در صورت تداوم این افزایش قیمت بی پایه و اساس بخش قابل توجهی از باشگاه‌ها با بحران هزینه تامین بلیت هواپیما رو به رو شوند و برای ادامه حضور در رقابت‌های لیگ برتر از گزینه‌هایی نظیر قطار یا اتوبوس استفاده کنند تا به این ترتیب هزینه‌های جاری خود را کاهش دهند! اتفاقی که باعث اعتراض مربیان و بازیکنان می‌شود. البته فدراسیون فوتبال نیز با همین مشکل رو به رو شده است به همین خاطر بود که بیست و چهارم تیرماه مهدی تاج طی بخشنامه‌ای به دبیر‌کل، رییس سازمان لیگ و کمیته داوران دستور داد برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها آیتم سفر هوایی برای داوران و ناظران رقابت‌های لیگ برتر را حذف کنند تا بخشی از هزینه‌های مربوط به برگزاری مسابقات مدیریت شود. البته انتقادهای زیادی نسبت به این تصمیم صورت گرفت اما همچنان کمیته داوران با در نظر گرفتن این بخشنامه اقدام به انتخاب داوران می‌کند تا کمترین هزینه برای سفر داوران به شهرهای مختلف کشور صورت گیرد. با این شرایط باید دید آیا باشگاه‌های لیگ برتر با وجود مشکلات فراوان مالی قادرند تا پایان رقابت‌های لیگ برتر همچنان با هوایپما مسافرت‌های خود را انجام دهند 

بلیت هواپیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر