کد خبر: 658068 A

چرا حسینی به جای لندن راهی ترکیه شد؟

مدافع فصل گذشته استقلال ترجیح داد با توجه به قرارش با ترابوزان اسپور به پیشنهاد لیدز پاسخ منفی بدهد.

به گزارش ایلنا، شروع درخشان لیدز با بی‌یلسا این تیم پرافتخار فوتبال انگلیس را دوباره در کانون توجه قرار داده و عملکرد این تیم زیر ذره‌بین تماشاگران و رسانه‌ها قرار دارد. جالب است بدانید که یکی از مدافعان تیم ملی می‌توانست در ترکیب لیدز حاضر باشد و بازی زیر نظر مربی بزرگ آرژانتینی را تجربه کند، ولی مجید حسینی به خاطر قولی که به ترابزون‌اسپور داده بود به این تیم انگلیسی پاسخ منفی داد.

روزنامه «گازته دامغا»ی ترکیه خبر داد که مدافع سابق استقلال با وجود علاقه بی‌یلسا به لیدز پاسخ منفی داده و با ترابزون قرارداد بسته است. او می‌توانست ششمین خرید تابستانی لیدز باشد که همچنان به دنبال یک مدافع میانی می‌گردد تا بختش برای صعود به لیگ برتر را بیشتر کند. مجید حسینی بعد از مصدومیت روزبه چشمی به ترکیب تیم ملی رسید و یکی از بازیکنان خوب ایران در جام جهانی بود. عملکرد خوب این مدافع 22 ساله از دید باشگاه‌های خارجی پنهان نماند و در نهایت تیم ترکیه‌ای موفق شد او را

جذب کند. سایت انگلیسی HITC که خبر این روزنامه ترک را باز نشر کرده، درباره حسینی نوشته: «این مدافع آینده درخشانی دارد و احتمالا لیدز بابت از دست دادن او حسرت خواهد خورد، ولی باشگاه باید پیشرفت این مدافع در لیگ ترکیه را زیر نظر بگیرد و در آینده یک بار دیگر برای جذب او تلاش کند.» حسینی که در ترابزون پیراهن شماره پنج را می‌پوشد در بازی هفته اول لیگ ترکیه مقابل تیم قدرتمند باشاک‌شهیر نیمکت‌نشین بود. ترابزون در سفر به استانبول ناکام بود و مغلوب گل‌های داکاستا، مدافع تیم ملی مراکش و آدبایور شد. سیواس‌اسپور حریف هفته دوم ترابزون در لیگ ترکیه است.

درباره اینکه چرا فرصت حضور در لیدز از دست رفت، یک نکته دیگر هم موثر بود. فصل گذشته در سه بازی متوالی وینفرید شفر با زور آمپول و در حالی که مجید حسینی از یک مصدومیت درد می‌کشید، از او استفاده کرد. آخر بازی سوم نتیجه معلوم بود، آسیب دیدگی شدیدتر و دو ماه دوری. همان آسیب‌دیدگی باعث شد که مجید ۴ بازی دوستانه تیم ملی را از دست داد اما آخرین بازیکن فهرست تیم ملی ایران بازیکن ثابت تیم در جام جهانی شد. شاید اما در فصل آینده مجید حسینی در ۷۵ درصد بازی‌های ملی بازی کرده باشد و درهای لیدز به روی او آسان‌تر باز شود.

استقلال مجید حسینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر