کد خبر: 657346 A

سرمربی سپاهان در مورد دربی اصفهان و تقابل با تیم سابقش صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از دربی نصف‌جهان در هفته چهارم مسابقات لیگ برتر فوتبال در اظهار کرد: یک سال خوبی در ذوب‌آهن داشتم؛ فراز و نشیب داشتیم ولی سال خوبی بود و اگر کم لطفی برخی از دوستان هم نبود، لیاقت قهرمانی هم داشتیم.

وی افزود: این هفتمین تجربه دربی من است؛ خارج از فضای مسابقه همیشه مسابقات دربی اصفهان یک فضای اخلاقی و حتی معنوی خوب بوده است که به آن افتخار می‌کنم و اکثرا هم برنده داشته است.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان تصریح کرد: شهرآورد اصفهان همیشه نمونه بوده است و کاهش قیمت بلیت‌ها و نصف کردن ظرفیت ورزشگاه بین دوتیم نشان می‌دهد که فرهنگ در اولویت است و امیدوارم همه از بازی لذت ببرند.

وی ادامه داد: امید نمازی یک سرمربی خوب است و با او از قدیم رفیق هستیم و امیدوارم ذوب‌آهن هم در لیگ و هم در جام باشگاه‌های آسیا نماینده خوبی باشد.

قلعه‌نویی عنوان کرد: خوشحالم که به سپاهان تیمی که به آن علاقه داشتم، آمدم و تیم دوم را تحویل دادم و تیم چهاردهم را تحویل گرفتم که فقط و فقط به خاطر مردم و هواداران سپاهان آمدم؛ همه سرمربیان دوست دارند که در آسیا حضور داشته باشند.

وی مطرح کرد: شرایط تیمی خوبی داریم و در دوبازی که پیروز نشدیم، لیاقت داشتیم و در بازی با پیکان اشکلات داوری هم موثر بود؛ در بازی فردا نقاط قوت و ضعف ذوب‌آهن را می‌شناسیم و هدف ما این است که خط هافبک آن‌ها را از کار بندازیم چون دو بازیکن فانتزی در این خط دارند و در مجموع امیدوارم بازی خوبی باشد.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان خاطر نشان کرد: عاشق فوتبال هجومی هستم و هرجا قهرمان شدم، بهترین آمارها را در این زمینه داشتم و شاید هر سرمربی دیگری بود، در بازی مقابل استقلال نوع دیگر بازی می‌کرد.

وی ادامه داد: به دنبال سه امتیاز بازی هستیم و جالب است سرمربیانی که با ما بازی می‌کنند، می‌گویند قلعه‌نویی بازی مستقیم انجام می‌دهد درحالی که اگر نگاهی به مالکیت توپ کنند، خودشان متوجه می‌شوند.

قلعه‌نویی بیان کرد: مالکیت توپ ما در همه مسابقات خوب است و در همه آمارها از حریفات برتر هستیم و اگر نگاهی به بازی پیکان بیندازید، متوجه خواهید شد.

وی ادامه داد: در بازی فردا می‌رویم که یک بازی هجومی را انجام دهیم؛ در ازبکستان هم گل زدیم و هم موقعیت داشتیم و کاری که اتلتیک هم انجام می‌دهد و در کنار یک ساختار دفاعی خوب، 4 گل هم به رئال مادرید می‌زند و من هم هرکجا باشم دوست دارم هجومی بازی کنم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان اذعان کرد: رسول نویدکیا قبلا شاگرد من بوده است و معتقدم به حقش در فوتبال نرسید و هرچه زودتر برگردد، خیلی از مشکلات ما حل می‌شود و فکر می‌کنم دوماه زمان نیاز داشته باشد تا به شرایط ایده‌آل برگردد.

وی خاطر نشان کرد: نباید به مسائل قومیت‌هایی که اصلا مناسب نیست، وارد شویم و در زمان دفاع مقدس بسیاری از استان‌های ما درگیر جنگ شدند ولی شهدای ما از همه‌جای ایران بودند و متاسفانه در چند روز اخیر برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته است تا ایران را دچار مشکل کند.

قلعه‌نویی ادامه داد: مطالبات به حق جامعه ما بای پیگیری شود و نسل جوان و مردم مطالبات به حقی دارند که دولت و مسؤولان در چندسال اخیر هیچ کاری انجام نداده است و برخی‌ها هم در کنار این جوانان به ورزشگاه می‌آیند و خط می‌دهند و این مسائل ناگوار رخ می‌دهد.

وی افزود: سه چیز در قانون رایگان است ورزش، سلامت و تحصیل سه موردی است که در قانون رایگان است ولی هیچ‌کدام در کشور ما درحال حاضر رایگان نیست؛ سرمنشا تمامی این مشکلات، مسائل اقتصادی است و اگر مسائل اقتصادی درست شود، تمامی این مشکلات حل می‌شود.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان در مورد مسائلی که در مورد صحبت‌های داریوش یزدی مطرح شده بود، گفت: با او در ارتباط هستم و از سرمربیان آینده‌دار ایران است ولی برای بار چندم می‌گویم که هرکجا من هستم، می‌خواهند من را بزنند و احسان بعیدی می‌داند که یک سال این ناعدالتی‌ها را لمس کرد.

وی ادامه داد: از فتاحی می‌‌خواهیم قراردادهای سپاهان را شفاف کند و برای چندمین بار این موضوع را مطالبه می‌کنم و بودجه قراردادهای سپاهان حدود 24 میلیارد تومان است؛ باشگاه سپاهان 90 پرسنل دارد و بیش از 70 تیم دارد درحالی که کل بودجه باشگاه 40 میلیارد است.

قلعه‌نویی اظهار کرد: هرکسی می‌خواهد بالا برود، اسم امیر قلعه‌نویی را می‌برد که اشکالی هم ندارد؛ سپاهان و ذوب‌آهن در فصل گذشته در رده‌های پایه چندین عنوان قهرمانی کسب کرده است و این مسائل همه جا هست و هزینه‌هایی که رئال و بارسلونا هم انجام می‌دهند با هزینه اتلتیکو هم برابر نیست و این مسائل همه جا هست.

وی در مورد 823 امتیازی که در لیگ برتر به دست آورده است، گفت: خدا گاهی اوقات با تو صحبت می‌کند و هیچ موقع به کسی رو نزدم و مشکلات برایم ایجاد کردند؛ در ایران فقط برخی‌ها دنبال زدن هستند و در همه زمینه‌ها این مسائل وجود دارد.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان ادامه داد: به جز دو فصلی که در سپاهان بودم در قبل، همیشه با مشکلات زیادی روبرو بودیم و زمانی که در تیم ملی بودم، فوتبال‌مان در شرایط خوبی قرار داشت و این درحالی بود که فدراسیون تعلیق بود.

 

لیگ برتر فوتبال امیر قلعه‌نویی سپاهان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر