کد خبر: 656607 A

پدیده با وجود تمام مشکلات و حواشی امیدوار است به سرمربی جوان و پرانگیزه‌اش به موفقیت بزرگی در فصل جاری دست یابد.

به گزارش ایلنا، یحیی گل‌محمدی و پدیده مشهد رویای مشترکی دارند که برای رسیدن به آن انگار همه چیز آماده است. گل‌محمدی بعد از یک استراحت کوتاه، چالش دیگری را برگزیده است و پدیده با تغییر شرایط به‌عنوان تنها نماینده مشهد در لیگ برتر، به فکر تغییر جایگاهش در فوتبال، بعد از حضور چند ساله در این رقابت‌ها است. پدیده با ادامه حضورش در لیگ برتر، حالا برای اثبات خود به هواداران مشهدی و جذب بیشتر آنها، نیاز به آسیایی شدن دارد

1- پدیده مشهد اکنون به‌عنوان تنها نماینده شرق کشورمان و بخصوص مشهد در لیگ برتر فوتبال شناخته می‌شود. تیمی که کارش در لیگ حرفه‌ای فوتبال را از چهاردهمین دوره این رقابت‌ها شروع کرد. پدیده از همان روزهای نخست توانست نظر هواداران فوتبال مشهد و خراسان را به خود جلب کند. این تیم در نخستین دوره حضورش خوش درخشید به طوری که واقعاً پدیده لیگ برتر بود. شاگردان علیرضا مرزبان در چهاردهمین دوره لیگ برتر توانستند شش هفته از رقابت‌ها را بدون شکست پشت سر بگذارند و در حضور تیم‌های مدعی مثل پرسپولیس، استقلال، سپاهان و ... مدت‌ها صدر جدول را در این دوره از رقابت‌ها در اختیار داشتند. هر چند پدیده به جهت کم تجربگی و البته برخی مشکلات خیلی زود صدر جدول را از دست داد اما قرار گرفتن در رده دهم جدول برای سال اول حضورش در لیگ برتر، نشانگر عملکرد خوب این تیم بود. شرایط وخیم پدیده در روزهای پایانی لیگ چهاردهم همچنان ادامه پیدا کرد به طوری که در لیگ پانزدهم و شانزدهم هم مسائل و مشکلات مالی به شدت به این تیم ضربه زد اما ماندگاری این تیم در لیگ برتر، ریشه پدیده را در لیگ برتر محکم‌تر کرد. بعد از دو سال بحرانی بالاخره پدیده در لیگ هفدهم به آرامش نسبی دست یافت تا دوباره نتایج خوب این تیم در چهاردهمین دوره لیگ برتر، تکرار شود. در حالی که به پایان نیم فصل اول نزدیک می‌شدیم پدیده یکی از بهترین‌های لیگ هفدهم بود اما کسر امتیاز از این تیم، شیرازه‌اش را از هم گسست و نیم فصل دوم رقابت‌های سال گذشته را پدیده به سختی سپری کرد تا جایی که یکی از تیم‌هایی بود که امکان سقوط آن خیلی زیاد بود. با وجود این باز هم پدیده در لیگ برتر ماند تا در هجدهمین دوره این رقابت‌ها نماینده مشهد در لیگ برتر فوتبال باشد و البته با تغییراتی روی نیمکت مواجه شد و یحیی گل‌محمدی هدایتش را برعهده گرفت.

 2- یحیی گل‌محمدی به‌عنوان یک مربی جوان که حالا تجربیات خوبی در لیگ برتر دارد، مثل پدیده روزهای خوب و بد زیادی در فوتبال داشته است. روزهای خوب او در صبای قم او را به پرسپولیس رساند و البته در این تیم هم نتایج خوبی گرفت اما نفت تهران مقصد بعدی او بود تا بهترین نتایج را با این تیم کسب کند. گل‌محمدی حضور در تیم‌های ذوب آهن و اکسین البرز را هم تجربه کرد. شاید بتوان گفت گل‌محمدی بهترین دوران فوتبالش را در ذوب آهن سپری کرد. او تیمی بحران‌زده را تحویل گرفت اما نایب قهرمان لیگ برتر و قهرمان جام حذفی شد. گل‌محمدی ذوب آهن را برای بار دوم هم قهرمان جام حذفی کرد و دو دوره اصفهانی‌ها را به آسیا برد. بعد از آن او در روزهای سخت تراکتورسازی هدایت این تیم را برعهده گرفت و این تیم را از بحران بزرگی عبور داد. یک استراحت اجباری و شاید اختیاری برای گل‌محمدی بعد از جدایی از تراکتورسازی مهیا شد. پدیده مقصد بعدی گل‌محمدی بود. او باز هم با حضور در مشهد ریسک بزرگی کرد.

3- حالا در هفته سوم هجدهمین دوره لیگ برتر، یحیی گل‌محمدی و پدیده در نزدیکی پرسپولیس و صدر جدول قرار دارند. با نگاهی به شرایط پدیده در 5 دوره حضورش در لیگ برتر به خوبی مشخص می‌شود این تیم در روزهایی که مشکل مالی نداشته، با حمایت هواداران مشهدی نتایج خوبی گرفته است و از طرف دیگر کارنامه گل‌محمدی هم به اندازه کافی درخشان دیده می‌شود. حالا پدیده و یحیی گل‌محمدی در کنار همدیگر هستند و البته هواداران مشتاق مشهدی حالا به دنبال تجربه شرایط متفاوتی در فوتبال هستند. پدیده شرایط متفاوتی را سپری می‌کند، این تیم بعد از مسائل و مشکلات فراوان حالا تحت حمایت شهرداری مشهد قرار دارد، به همین خاطر بخش اعظمی از مسائل و مشکلات این تیم حل شده یا در حال حل شدن است.

4- گل‌محمدی و پدیده همانطور که هواداران مشهدی انتظار دارند، به دنبال تجربیات جدیدی هستند و با حمایت‌هایی که شده و خواهد شد، در این فصل فوتبال مشهد در رقابت با حریفان کوتاه نخواهد آمد. یحیی و پدیده حداقل در فصل پیش‌رو رویای آسیایی شدن را دارند و با جایگاهی که اکنون پدیده در جدول رده ‌بندی دارد و ادامه این روند، شاید رویاها در دسترس باشند.

گزارش: اکبر منتشلو

 

لیگ برتر فوتبال یحیی گل محمدی پدیده مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر