کد خبر: 655929 A

بازی‌های آسیایی جاکارتا 2018

کاپیتان باید هدفی بالاتر از کسب عنوان قهرمانی داشته باشد و به شکستن طلسم صعود به مسابقات المپیک بیاندیشد.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، یحیی گل محمدی یکی از 3 بازیکن  بزرگسالی بود که در سال 2002 همراه با تیم زیر 23 سال در بازی های آسیایی بوسان حضور یافت و آخرین کاپیتان فوتبال ملی ایران محسوب می شود که مدال طلای آن رقابت ها را بر گردن آویخت.

وی در خصوص خاطره آخرین قهرمانی ایران در بازی های آسیایی گفت: من کاپیتان تیم جوانی بودم ، درست در اولین دوره از بازی های آسیایی که بدون حضور تیم بزرگسالان برگزار می شود و البته من به همراه علی دایی و ابراهیم میرزاپور  برای حضور در مسابقات بوسان کره جنوبی انتخاب شدیم. در نهایت تیم ما با شکست ژاپن در بازی فینال عنوان قهرمانی را کسب کرد و برای چهارمین بار این افتخار را برای فوتبال ایران به ارمغان آوردیم.

سرمربی پدیده در خصوص اعزام تیم زیر 21 سال ایران به بازی های آسیایی این دوره گفت: به نظر من این اتفاق بسیار خوبی است و هدف گذاری صحیحی صورت گرفته تا با کسب تجربه مناسب در این بازی ها به فکر مرحله مقدماتی المپیک باشیم. شرایط دوره های اخیر بازی های آسیایی تغییر کرده و دیگر کشورهای بزرگ فوتبال آسیا با تیم های اصلی خودشان و حتی تیم زیر 23 سال در این مسابقات حاضر نمی شوند. این رقابت ها فرصت خوبی است برای شکل دادن تیمی قدرتمند که بتواند در مرحله مقدماتی المپیک حاضر شود خصوصا برای فوتبال ما که سال ها موفق به صعود از مرحله مقدماتی نشده و حسرت 50 ساله صعود به المپیک برای فوتبال ایران بسیار تلخ است.

گل محمدی تصریح کرد:برای تیم امید ایران در بازی های آسیایی جاکارتا آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم همین جوانان بتوانند نتایجی فراتر از انتظار کسب کنند. ما تیم خوبی در این بازی ها داریم و بازیکنانی که بسیاری از آنها در مسابقات لیگ برتر بازی کرده اند و تجارب خوبی در باشگاههای خودشان به دست آورده اند. با این وجود نباید سطح انتظارات از این تیم بالا برود. هدف نهایی در این بازی ها قهرمانی جاکارتا نیست. پیش از این به قهرمانی بازی های آسیایی بارها دست یافته ایم اما تیم زیر 21 سال قرار است با یک تجربه بزرگ و ارزشمند بین المللی برای حضور در مرحله مقدماتی المپیک آماده شود. البته اگر در طول کسب این تجربه مدال خوش رنگی هم کسب شود موجب خوشحالی فوتبال دوستان است و موجب می شود تیم المپیک ما با اعتماد بنفس بالاتری جهت حضور در مرحله مقدماتی المپیک آماده شود اما به طور کلی باید هدف گذاری مشخص و چشم انداز روشنی برای این تیم داشته باشیم تا بتوانیم با یک برنامه ریزی درست به هدف نهایی خودمان برسیم. امیدوارم این تیم که از ظرفیت و پتانسیل بالایی برخوردار است بالاخره به نیم قرن انتظار در راه صعود به المپیک پایان بدهد.

تیم امید ایران بازی‌های آسیایی 2018 یحی گل محمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر