کد خبر: 651831 A

وریا غفوری تعداد گل های خود را به عدد 21 رساند.

به گزارش ایلنا، چهره ویژه میدان فولادشهر کسی نبود جز ستاره 30 ساله و سنندجی استقلال؛ وریا غفوری. ستاره ای که هم زننده دو گل تیمش بود و هم ناخواسته باعث شکستگی فک جوان ذوب آهن شد و او را برای مدتی طولانی خانه نشین کرد.

بازیکن روشن پوست استقلال چند ماهی می شود که در اوج آمادگی است و بهترین روزهای فوتبالی اش را پشت سر می گذارد. خیلی ها بر این باور بودند بعد از دعوت نشدن به تیم ملی برای حضور در جام جهانی، او افت خواهد کرد و دیگر نمی تواند کیفیت لیگ هفدهم را تکرار کند و حتی بازی اول لیگ هجدهم در برابر پیکان را هم ملاکی بر فرضیه خود دانستند اما مرد اخموی آبی ها خیلی زود خلاف این قضیه را ثابت کرد.

رکوردزنی وریا با لباس استقلال

zimg_001_13

غفوری با زدن دو گل به ذوب آهن آمار گل های خود مقابل این تیم و در ورزشگاه فولادشهر را با لباس استقلال به عدد سه رساند. او حالا در لباس آبی توانسته 8 گل به ثمر برساند. این یعنی بهترین آمار گلزنی وریا در طول دوران بازیگری اش برای یک تیم، آنهم با کمترین تعداد بازی.

وریا در پاس همدان سه فصل بازی کرد و در مجموع 81 بار به میدان رفت و حاصل کارش 5 گل بود. سپس دو فصلی را در شهرداری تبریز پشت سر گذاشت و نتیجه اش زدن 3 گل در 50 بازی بود؛ تیم بعدی نفت تهران بود. بازهم حضوری دو ساله که در 62 بازی تنها 3 گل را به همراه داشت. بازیکن خستگی ناپذیر کردستانی در گام بعدی به سپاهان رفت و در 45 بازی برای این تیم دو گل را به ثمر رساند و در نهایت به استقلال آمد.

الوعده وفا به سبک وریا

5

فصل اول حضور وریا به مصدومیت و اکثرا نیمکت نشینی گذشت و حتی شایعه شد که در لیست مازاد منصوریان هم هست اما هر طور بود در ماندنی شد و قول داد در لیگ هفدهم جبران مافات کند. کردها زیر قول خود نمی زنند و وریا هم نزد. یک فصل رویایی در لیگ و آسیا که با حضور در جام جهانی می توانست فوق العاده تر شود اما اینطور نشد. وریا موفق شد در 42 بازی 6 گل به ثمر برساند و آمار هر هفت بازی یک گل را از خود به جای بگذارد.

وریا اولین گل خود را در هفته هفدهم مقابل استقلال خوزستان به ثمر رساند؛ سپس در هفته بیست و دوم تک گل تیمش را در روز باخت به ذوب آهن وارد دروازه مظاهری کرد؛ گل سوم شماره 21 در برابر پرسپولیس بود و دربی بزرگ پایتخت بود. سپس نوبت به دو گل آسیایی مقابل الریان و الهلال رسید و در آخر گل به پیکان در هفته بیست و نهم حسن ختام فصل رویایی غفوری در لباس آبی بود.

استارت وریا، 15 هفته زودتر

وریا غفوری

سرانجام لیگ هجدهم از راه رسید. استارت گلزنی وریا 15 هفته زودتر از فصل پیش زده شد. حالا او در 43 بازی هشت گل به ثمر رسانده است. برای اولین بار در یک مسابقه دبل کرد؛ به اندازه تمام گل هایی که در 45 بازی برای سپاهان زد در یک مسابقه برای استقلال به ثمر رساند. به اندازه تمام گل هایی که در 50 بازی برای شهرداری و 62 بازی در نفت زده بود توانسته با لباس استقلال به ذوب آهن در فولادشهر گل بزند. 5 گل در نیمه اول و سه گل در نیمه دوم. اکثر گل ها در 15 دقیقه پایانی نیمه اول و 15 دقیقه ابتدایی نیمه دوم بوده است و تنها گل دقیقه 7 او مقابل استقلال خوزستان بر خلاف این آمار است. 

21 به 21 رسید

وریا غفوری

حالا تعداد گل های وریا به عدد مورد علاقه اش رسیده است. شماره 21 در 261 بازی به 21 امین گل رسید. او حالا مرد محبوب آبی ها به شمار می رود. کسی که هواداران برای دست روی رگ زدن هایش حاضرند هر کاری را انجام دهند.

استقلال تهران وریا غفوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر