کد خبر: 651779 A

سوال مبهم طرفداران آبی اناری‌ها:

باشگاه بارسلونا روز گذشته مذاکراتی پنهانی برای امضای قرارداد با آرتور ویدال داشته و به گفته رسانه‌های اسپانیایی به زودی قرارداد رسمی امضا می‌کند.

به گزارش ایلنا، سورپرایز تابستانی بارسلونا پس از خرید مالکوم، لنگله، آرتور ملو به نظر می‌‌رسد آرتور ویدال از بایرن مونیخ باشد که یک قدم با امضای قرارداد با اینترمیلان و حضور در سری آ فاصله داشت اما لالیگا و تجربه بازی در تیم پرافتخار اسپانیایی را انتخاب کرد. خرید ویدال از سوی بارسلونا این سوال را از سوی طرفداران به دنبال داشته که چرا هافبک 31 ساله باید در ترکیب تحت هدایت ارنستو والورده به میدان برود. در ادامه 5 دلیل کاتالان‌ها برای پذیرفتن دومین هایجک تابستانی را می‌خوانید:

 

1. شباهت زیاد به پائولینیو

سبک بازی بازیکن شیلیایی شباهت زیادی به پائولینیو داشته که فصل گذشته با نظر والورده از لیگ چین به ترکیب آبی اناری‌ها ملحق شد و پس از ارائه بازی‌های درخشان در تصمیمی عجیب دوباره به شرق آسیا بازگشت. دوندگی و حس مبارزه بازیکن فصل پیش بایرن مونیخ همان فاکتوری است که باید جانشین پائولینیو برزیلی برای والورده داشته باشد.

 

چرخ دنده خط میانی!

ویدال یک بازیکن تمام عیار است که فاصله بین چند بازیکن را به راحتی پوشش می‌دهد. چنین ویژگی به او کمک می‌کند تا بهترین خط میانی در کنار ایوان راکیتیچ و سرخیو بوسکتس شکل بگیرد. همان نقشه‌ای که بارسلونا پس از خداحافظی اینیستا به آن نیاز داشت.

 

3. نبرد هوایی

یکی دیگر از جنبه های بازی ویدال توانایی او در نبرد هوایی است. این که آیا در دفاع یا حمله قرار دارد، می‌تواند از قدرت سرزنی بهره بگیرد و این امر به سیستم والورده بسیار کمک می‌کند.

 

4. رهبری و شخصیت

او در تیم ملی شیلی، بایرلورکوزن، یوونتوس و بایرن مونیخ این فاکتور را همراه داشت. یکی از ویژگی‌های بارز مرد جنجالی شخصیت او در جریان بازی و توانایی کنترل اتفاقا‌ت در مستطیل سبز است. 

 

5.تجربه و تاثیر فوری

همانطور که پس از ورود هر بازیکن به تیمی جدید و آشنایی با فضای تازه مدتی زمان نیاز است تا برای هماهنگی طی شود، ویدال با تجربه‌ای که در تیم‌های سابق خود نشان داده به زودی به وظیفه خود عمل می‌کند و فضای دوستانه‌ای با ستاره‌های آبی اناری خواهد داشت.

منبع: مارکا

بارسلونا اینترمیلان آرتور ویدال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر