کد خبر: 651456 A

ورزشکاران کره شمالی قصد دارند پیش از شروع بازی‌های آسیایی تمرینات مشترکی با ورزشکاران کره جنوبی داشته باشند و به همین دلیل یکشنبه شب وارد این کشور شدند.

به گزارش ایلنا، دو کره ماه گذشته توافق کردند که در سه رشته ورزشی تیم مشترک در بازی‌های آسیایی داشته باشند. این سه رشته عبارتند از: کانو، رویینگ و بسکتبال بانوان.

تیمی متشکل از ۳۴ ورزشکار و مربی از کره شمالی به اینچئون رفته است. قرار است که تمرینات کره‌ای‌ها با هم از هفته‌ آینده آغاز شود. این نخستین بار است که دو کره برای بازی‌های آسیایی با هم متحد می‌شوند.

دو کره از سال ۱۹۵۰ در چالش و جنگ با یکدیگر به سر می‌برند. با این وجود قرار است تیم‌های دو کره در افتتاحیه بازی‌های آسیایی با هم رژه بروند. در ماه آوریل رهبر کره شمالی و رییس جمهور کره جنوبی با هم دیدار و مذاکره کردند. در ماه فوریه گذشته نیز در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ برای نخستین بار تیم هاکی بانوان مشترک دو کره تشکیل شد. اوایل این ماه نیز تیم بسکتبال کره جنوبی به پیونگ یانگ رفت تا بازی دوستانه با کره شمالی انجام دهد. تیم بسکتبال کره شمالی نیز قرار است در پاییز به کره جنوبی سفر کند.

 

کره جنوبی کره شمالی بازی های آسیایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر