کد خبر: 650824 A

با حضور نیمار، فرگوسن، جوکر، شواینی

بازیکن جدید استقلال در خط میانی تمام فاکتورهای لازم برای ستاره شدن را داراست.

به گزارش ایلنا، 26 مارچ 1986 بود که در در هوسباش و در روستایی واقع در منطقه باواریا پسری بلوند به دنیا آمد. کسی گمان نمی‌کرد 32 سال بعد گذر این ماکوس مارتین نئومایر به ایران و یکی از دو باشگاه پرطرفدار فوتبال این کشور باز شود اما این اتفاق در تابستان داغ پایتخت به وقوع پیوست.

گفتنی ها را راجع به نئومایر همه می‌دانند اما در این گزارش آنچه را که نمی دانید یا کمتر به آن پرداخته شده را از زندگی شخصی و حرفه‌ای این بازیکن خواهید دانست:

17

×29 مارچ 2006 بود که برای اولین بار به لیست نفرات اصلی من یونایتد و تیم اول نزدیک شد اما موفق نشد در بین 16 بازیکن اصلی برای جدال با وستهم قرار بگیرد.

16

×یکی از خلقیات عجیب نئومایر این است که در طول دوران بازیگری اش، هیچ وقت بیش از دو سال در یک تیم نمانده است. او از سال 2005 تا به الان، 11 باشگاه عوض کرده و استقلال دوازدهمین باشگاه دوران حرفه ای این بازیکن مملو از تتو به حساب می آید. با این حساب آبی ها هم نباید چندان به ماندن طولانی مدت او امیدوار باشند؛ گرچه به خاطر سن و سال بالای مارکوس، شاید این قضیه برای آبی ها هم بد نباشد.

14

×فصل قبل در تیم قاسم پاشا بازی های نسبتا خوبی را به نمایش گذاشت. او در 23 بازی برای این تیم به میدان رفت که در 12 تای آنها فیکس بود و تنها در دو مسابقه از ابتدا تا انتها در زمین حضور داشت. در 4 بازی آخر موفق شد سه گل بزند. تیمهای مالاتی اسپور، بشیکتاش و آلانیا مقابل او تسلیم شدند.

13

×همانطور که می دانید نئومایر یک بازیکن دو ملیتی و سوئیسی-آلمانی است. او در سال 2017 سیتیزن سوئیس شد. این بازیکن بعد از به مشکل خوردن با قاسم پاشا، زودتر از موعد مقرر قراردادش را به اتمام رساند و صحبت از بازگشتش به سوئیس و تیم دسته دومی آرائو بود اما این اتفاق در آخرین لحظه رخ نداد.

11

×نئومایر یک خانواده دوست به تمام معنی است. این بازیکن با آرائو تقریبا به توافق کامل رسیده بود اما به یک باره مخالفت خانواده اش، باعث شد تا قید بازگشت به سوئیس را بزند و حالا به استقلال بیاید. مسئولان باشگاه سوئیسی او را یک استعداد ناب و باتجربه دانستند که می توانست رهبری میانه میدان را به دست بگیرد و حالا نیامدنش یک اتفاق دردناک برای آنها به حساب می آید.

10

*زمانی که در وادوژ فوتبال بازی می کرد نوواک جوکوویچ را به عنوان یکی از حامیان تیمش می دید. او علاقمند بازی باستین شوان اشتایگر است و او را به نوعی الگوی خود می داند.

9

×مارکوس تا به حال سه بار قهرمان شده است. این بازیکن در چلنج لیگ 2013-2014 با تیم وادوژ قهرمان شد و به سطح اول فوتبال سوئیس صعود کردند. این تیم که متعلق به لیختن اشتاین بود در جام داخلی خودشان هم با نئومایر در سال های 2013-2014 و 2014-2015 قهرمان شد.

8

×در میان جمعیت 13 هزار نفری هوسباش، فقط سه موزیسین توانستند سری میان سرها دربیاروند. پیتر شوروفسکی درامر بند بوهس اونکلز، استفان ویدنر و کوین راسل خوانندگان همین بند شناخته شده.

×در سایت ترانسفرمارکت ارزش این بازیکن 675 هزار دلار تخمین زده شده است.

6

×او در تمام دوران بازیگری فقط یک بار اخراج شد. آن هم در فصل 2014-15 بود که در تیم وادوژ با دریافت دو کارت زرد از زمین اخراج شد. او در طی این سال ها 40 کارت را هم گرفته است. بد نیست بدانید او در 502 بازی 47 گل وارد دروازه حریفان کرده است.

×نئومایر به شماره 77 و همچنین 23 علاقه زیادی دارد. احتمال می رود در استقلال یکی از بین دو شماره 7 یا 77 به این بازیکن 32 ساله برسد.

5

×نئومایر تبحر فراوانی در زدن ضربات ایستگاهی و همچنین پنالتی دارد. او زمانی که فصل قبل در قاسم پاشا بازی می کرد بیشترین پاس داخل محوطه جریمه و همچنین بیشترین ایجاد موقعیت را برای دو سه هفته از آن خود کرد و رقابت تنگاتنگی را با کوارشما از بشیکتاش داشت.

4

×این بازیکن در ابتدای ورودش به تیم ترکیه ای بسیار مورد توجه رسانه ها بود و لقب نیمار را از آنها گرفته بود. خودش در پاسخ به این مساله اظهار داشت: اتفاق جالبی است. خودم به این موضوع خندیدم و مشکلی با این قضیه ندارم. نیمار بازیکن فوق العاده ای است.

×او یکی از طرفداران پروپاقرص فرگوسن است و علی رغم اینکه هیچ وقت فرصت بازی در تیم اول را پیدا نکرد اما همچنان از حضور در این تیم با شور و اشتیاق حرف می زند. "دوران بسیار خوبی بود. پیش از اینکه فرگوسن را ببینم با دیدن تصاویرش در تلویزیون لذت می بردم"

3

×در نهایت علاوه بر گفتن این مساله که استقلالی ها می توانند با جذب او به یک خرید فوق العاده خوب دست پیدا کرده اند؛ باید گفت که با بازیکنی طرف هستیم که پول برایش در اولویت قرار ندارد اما شخصیت مغروری دارد. این بازیکن در مصاحبه های خود وقتی با تعریف دیگران روبرو می شود تنها به گفتن این جمله اکتفا می کند که هیچ وقت از خودش راضی نخواهد شد. او اعتقاد دارد گل زدن و پاس گلهایش باید به موفقیت تیم منجر شود وگرنه سود چندانی نخواهد داشت.

2

×نیومایر یک بازیساز و پلی میکر فانتزی و جذاب است. بازیکنی که زود به زود استایل موهای خود را تغییر می دهد و می تواند با هنر پاهای خود کاری کند که دیگر آبی ها به یاد سرور جپاروف نیفتند.

گزارش: نوید استادرحیمی

استقلال تهران سرور جپاروف مارکوس نیومایر مارکوس نئومایر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر