کد خبر: 650037 A

آبی‌های لندن نسبت به فصول گذشته تهاجمی تر بازی خواهند کرد.

 از مدتی پیش از اینکه رسماً آنتونیو کونته برکنار شود زمزمه‌هایی مبنی بر حضور سرمربی سابق ناپولی در استمفوردبریج به گوش می‌رسید و سرانجام رومن آبراموویچ این خواسته‌اش را عملی کرد، اما ساری چه مزیتی داشته که مالک روس آبی‌های لندن تصمیم گرفته سکان هدایت تیمش را به او بسپارد؟ سیستم بازی چلسی تحت هدایت این مربی ایتالیایی چگونه خواهد بود؟ 

مغز متفکر ناپولی

در بدو ورود مائوریتسیو ساری به باشگاه چلسی، او جورجینیو هافبک میانی کلیدی خودش در ناپولی را به لندن آورد. جورجینیو مغز متفکر ساری در ترکیب ناپولی بود و با شیوه بازی این مربی به خوبی سازگار است. توزیع توپ جورجینیو یکی از بهترین‌ها در سری A بوده و به طور میانگین در هر ۹۰ دقیقه ۱۱۰/۹ پاس رد و بدل کرده است در حالی که پیش از حضور ساری این عدد برای جورجینیو ۷۷/۵ بود. دقت پاس او هم یک فصلی که قبل از ساری در ناپولی حضور داشت ۸۹/۲ بود و بعد از آن به ۹۰/۹ رسیده است.

باز هم ۴ دفاع

سیستم بازی چلسی این فصل به ۳-۳-۴ تغییر خواهد کرد و دیگر خبری از سیستم ۳ دفاعه مثل دوران کونته نخواهد بود. کونته هم با ۴ دفاع کارش را در استمفوردبریج شروع کرد و سپس با تبدیل کردن سیستم به ۳ دفاعه تیمش را ۲ فصل قبل به قهرمانی لیگ برتر رساند. باید دید ترکیب ۴ نفره خط دفاع با چه بازیکنانی تشکیل خواهد شد. در سیستم قبلی هافبک‌های راست و چپ ویکتور موزس و مارکوس آلونسو بودند در حالی که آسپلیکوئتا بین ۳ دفاع قرار گرفته بود. احتمالاً او در سمت راست وظایف سابق خودش را بر عهده خواهد گرفت و آلونسو هم یک خط عقب‌تر خواهد آمد. هنوز هم ساری به جذب مدافع و ترکیب دفاعی جدید فکر می‌کند. او کالیدو کولیبالی را می‌خواهد در حالی که رئیس باشگاه ناپولی به شدت مخالف فروش مدافع سنگالی‌اش به چلسی است. لئوناردو بونوچی از میلان و دانیله روگانی از یوونتوس هم گزینه‌های دیگری هستند که مد نظر مربی جدید چلسی قرار گرفته‌اند.

رقابت جذاب در خط میانی

ناپولی در فصل گذشته به طور متوسط ۶۷۶ پاس در هر بازی می‌داد که در ۵ لیگ معتبر اروپایی تنها منچسترسیتی با ۶۹۹ پاس در هر بازی بالاتر از پارتنوپی قرار گرفت. یعنی تیمی که مائوریتسیو ساری می‌سازد توپ را کمتر به رقبا می‌دهد. وظیفه پخش توپ را جورجینیو بر عهده می‌گیرد و انگولو کانته بازیکن پست ۶ خواهد بود، یعنی هافبک تخریبی. کانته کاری که در آن تبحر خاصی دارد را انجام خواهد داد. باید بگوییم تیموئی باکایوکو بعید است جایی در ترکیب اصلی ساری داشته باشد و وقت خودش را در استمفوردبریج تلف خواهد کرد. سسک فابرگاس بازیکن دیگری است که در خط میانی ساری به آن نیاز دارد چراکه خلاقیت را در میانه میدان بیشتر خواهد کرد. در همین حال راس بارکلی هافبکی که سابقه پوشیدن پیراهن ملی را هم داشته امیدوار است بتواند در ترکیبِ تیم ساری احیا شود. البته ساری هنوز هم چشم به خرید سرگی میلینکوویچ ساویچ هم دارد و اگر این ستاره صربستانی از لاتزیو بیاید حضور او در ترکیب به فابرگاس ترجیح داده خواهد شد. 

ابهام در خط حمله

ادن آزار و ویلیان شرایط نامشخصی دارند ولی احتمال ماندن آن‌ها در استمفوردبریج بیش از جدایی خواهد بود. در کنار مهاجم، آزار قطعاً قرار خواهد گرفت و شاید گزینه دیگر هم برای بازی به عنوان وینگر ویلیان باشد. با این حال اگر آزار جدا شد و دریس مرتنس هموطنش در ناپولی جای او را در ترکیب چلسی گرفت تعجب نکنید. عملکرد آلوارو موراتا گول‌زننده است و هنوز می‌توان روی او حساب کرد. فصل خوبی را سپری نکرد و به جام جهانی هم نرفت. گفته می‌شود ساری به بازی ژیرو هم چندان اعتقادی ندارد و مهاجم فرانسوی هم جدا خواهد شد. یوونتوس، کریس رونالدو را خریده و ساری می‌خواهد با استفاده از این فرصت گونسالو ایگواین را در ترکیب چلسی داشته باشد که یک گلزن بالفطره است. در هر صورت چلسی را کمتر از دوران مورینیو و کونته یک تیم دفاعی خواهیم دید و ساری سبک متفاوتی را در استمفوردبریج پیاده خواهد کرد.

چلسی انگلیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر