کد خبر: 649268 A

وقتی فیکس‌ها غایب بودند

ترکیب استقلال تهران هم پخته بود هم خام؛ وینفرد شفر تصمیم گرفت با بهترین مهره‌هایی که در اختیار دارد به مصاف با پیکان برود.

به گزارش ایلنا، استقلال تهران در اولین دیدار فصل جدید خود در حالی پا به چمن ورزشگاه آزادی گذاشت که تغییرات گسترده‌ای در ترکیب همیشگی خود داشت. سرمربی آلمانی با توجه به تغییراتی که روی نیمکت رخ داد تصمیم گرفت ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه را مقابل پیکان روانه میدان کند که با تساوی بدون گل استارت زدند.

ترکیب آبی‌های روی هم رفته شب گذشته 6 تغییر بزرگ داشت که به دلیل مصدومیت یا جدایی ستاره‌ها شفر جانشینان آنها را مشخص کرد که در ادامه مشاهده می‌کنید:

دروازه:

دیدار تیم های استقلال ایران و پیکان

در چارچوب دروازه استقلال همانند فصل گذشته پیش نرفت. با ورود وینفرد شفر سیدحسین حسینی در بازی‌های لیگ حضور داشت و مهدی رحمتی اغلب در جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا بازی می‌کرد. سنگربان جوان به دلیل مصدومیت جزیی که داشت از شرایط آمادگی دور شد و شب گذشته کاپیتان رحمتی ایفای نقش کرد.

 

خط دفاعی:

دیدار تیم های استقلال ایران و پیکان

وریا غفوری، پژمان منتظری، محمد دانشگر، میلاد زکی پور چهار بازیکن دفاعی آبی‌ها بودند. به غیر از دانشگر سه بازیکن دیگر فصل گذشته هم در ترکیب حضور پررنگی داشتند که البته زکی پور با ورود شفر بیشتر توسط آرمین سهرابیان و امید نورافکن مجبور به نیمکت نشینی بود. دانشگر بلندقامت عملکرد مناسبی به همراه منتظری در قلب خط دفاع از خود نشان داد تا جانشین مناسبی برای سیدمجید حسینی باشد که پس از جام جهانی 2018 لژیونر شدن و پیوستن به ترابوزان اسپور ترکیه را ترجیح داد.

 

خط میانی:

دیدار تیم های استقلال ایران و پیکان

نمایش بدون فرمانده یکی از روزهای خسته کننده هافبک‌ها در میانه میدان بود. امید ابراهیمی که پس از مصدومیت در هفته هفتم فصل پیش به ترکیب ملحق شده بود با وجود مصدومیتی تکراری یکی از ارکان موفقیت وینفرد شفر در فصل گذشته بود. فرشید باقری در غیاب ابراهیمی نمایش مناسبی داشت اما زوج او به همراه علی کریمی هنوز به هماهنگی لازم دست پیدا نکرده‌اند و آنها همچنین در ارسال‌ پاس‌های بلند هنوز دچار مشکل هستند. در کنار این دو بازیکن خسرو حیدری و سجاد آقایی دو بال کناری به جای داریوش شجاعیان و سرور جپارف بازی کردند. مصدومیت شجاعیان و جدایی جپارف، شفر را وادار کرد تا بازیکن 19 ساله را در سمت چپ و حیدری با تجربه را در سمت راست خط میانی به کار بگیرد.

 

مهاجمان:

دیدار تیم های استقلال ایران و پیکان

فرشید اسماعیلی همانند فصل گذشته در نقش مهاجم مکمل حضور داشت اما این بار برای روح اله باقری. مصدومیت محسن کریمی، وضعیت نامعلوم جابر انصاری و علی قربانی با وجود پایان همکاری با مامه بابا تیام به مهاجم سابق خونه به خونه بابل اجازه داد تا از اولین بازی فصل جدید در ترکیب استقلال حاضر شود. قربانی فصل گذشته به عنوان بازیکن تعویضی اغلب به ترکیب ملحق می‌شد و تیام با پیوستن در نیم فصل به مهره کلیدی در خط حمله تبدیل شده بود. 

استقلال تهران ذوب آهن اصفهان مرتضی تبریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر