کد خبر: 649059 A

کهکشانی‌ها برنده توپ طلا ندارند!

کهکشانی‌ها پس از 19 سال برای اولین بار بدون اینکه دارنده توپ طلایی در ترکیب داشته باشند، مسابقات لالیگا را آغاز می‌کنند.

به گزارش ایلنا و به نقل از مارکا، با جدایی کریستیانو رونالدو، تقریبا پس از 20 سال، این اولین باری است که رئال مادرید بدون اینکه برنده‌ی توپ طلا در ترکیب داشته باشد، مسابقات لالیگا را آغاز می‌کند. رکورد طلایی رئال از فصل 01-2001 با رد اختیار داشتن لوئیز فیگو آغاز شد. خرید 61 میلیون یورویی آنها در تابستان سال 2000 به مادرید وارد شد و سال بعد هم این جایزه را کسب کرد؛ پیش از او زین الدین زیدان در سال 1998 به این عنوان دست پیدا کرده بود.

در طول سال‌های پس از آن رونالدو نازاریو در سال 2002 به توپ طلا رسید و مایکل اوون که در لیست کسب این عنوان در سال 2001 بود سه سال بعد به کهکشانی‌ها پیوست.

Ronaldo, Figo, Beckham & Zidane

در سال 2006 رئال مادرید با 7 میلیون یورو، فابیو کاناوارو که به همراه تیم ملی ایتالیا قهرمان جهان شده بود و به توپ طلا دست یافت را به خدمت گرفت. تا سال 2009 کاناوارو پس از ترک زیدان و رونالدو در رئال حضور داشت تا فلورنتیو پرز با بازگشت به ریاست باشگاه، کاکا و کریستیانو رونالدو را اضافه کرد. 

در فصل 12-2013 کاکا رئال را ترک کرد و پس از آن کریستیانو رونالدو تا تابستان امسال به عنوان دارنده توپ طلا در ترکیب لوس بلانکوس حضور داشت. پس از خروج ستاره پرتغالی با توجه به عملکرد رافائل واران و لوکا مودریچ در جام جهانی این دو بازیکن از ترکیب تحت هدایت یولن لوپتگی شانس کسب توپ طلا را دارند.

Di Stefano & Cannavaro

 

رئال مادرید رونالدو توپ طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر