کد خبر: 648549 A

سرمربی تیم فوتبال سایپا در نشست خبری پیش از دیدار برابر سپیدرود رشت از نحوه بازیکن گرفتن تیم ملی امید از باشگاه‌ها انتقاد کرد.

به گزارش ایلنا، علی دایی در ابتدای نشست خبری پیش از دیدار برابر سپیدرود رشت گفت: فصل جدیدی شروع شده و هم شما درگیری تان بیشتر می‌شود و ما هم همانند شما درگیری بازی ها هستیم. برای همه شما خبرنگاران آرزوی موفقیت دارم. ان شال الله لیگ خوبی پیش رو داشته باشیم.

سرمربی سایپا درباره رویارویی با سپیدرود رشت در هفته اول عنوان کرد: همیشه بازی های اول حساس هستند و به تیم‌ها در نتیجه گیری‌های آینده کمک می‌کند. ما بازی سختی مقابل تیم سپیدرود داریم که فصل گذشته از ما چهار امتیاز گرفتند. سپیدرود تیم قابل احترامی است مخصوصا الان که خداداد، رفیق چند ساله‌ام را در اختیار دارد.  برای او آرزوی موفقیت می‌کنم امسال در لیگ بتواند لیاقتش را نشان بدهد و نتیجه بگیرد؛ فردا هم ببازد(با خنده.)

او ادامه داد: با همه کمبودهایی که مثلا در یارگیری داشتیم، تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم و به هماهنگی کوچکی هم دست پیدا کردیم و مطمئنا تیم ما روز به روز بهتر می‌شود. متاسفانه چند بازیکن را به دلیل مصدومیت در اختیار نداریم که برای ما بسیار مهم هستند. با این تفاصیل سعی می کنیم بازی خوبی را به نمایش گذاریم.

دایی درباره اینکه اقدامات باشگاه سایپا در نقل و انتقالات چه مقدار روی نتیجه گیری‌های آینده آنها تاثیرگذار است، گفت: زیاد خوب کار نکردیم به دلیل مشکلات مالی که باشگاه داشته ما نتواستیم خیلی از بازیکنانی که مد نظرمان بود را بخریم اما باز هم بازیکنانی داریم که در هفته‌های آینده می توانند به ما کمک کنند و تیم تقریبا جوان داریم که سعی می‌کنیم هر چه سریعتر به هماهنگی برسند. بازیکنان قدیمی و جدید یک مقدار هماهنگ نیستند که روی هم رفته بهتر می‌شوند.

گران شدن ارز برای شما مشکل داشته؟ دایی در پاسخ به این سوال گفت: برای همه داشته. شما ببینید فصل گذشته دلار چه قیمتی بوده و الان چگونه است؟ دفاع وسط سنگال را میخواستیم که متاسفانه با 500 هزار دلار میخواست و این یک سوم هزینه باشگاه بود که منصرف شدیم. نوسانات ارزی روی کارایی ما هم تاثیرگذار بوده و با همان یک بازیکن خارجی فصل را آغاز می‌کنیم. 

سرمربی سایپا درباره اینکه با توجه به فاصله اندک تا رقابت‌های جام ملت‌های آسیا قرارداد کارلوس کی روش باید تمدید شود یا خیر، عنوان کرد: راجع به این مسائل فکر نکردم اما در زمان محدود با آشنایی کی روش از بازیکنان ما دارد و استخوان بندی تیم را تشکیل داده، ایشان شایسته ترین و لایق ترین سکان دار در جام ملت‌ها هستند.

علی دایی درباره  بازیکن گرفتن تیم ملی امید از باشگاه‌های لیگ برتری اظهار داشت: فکر می‌کنم تیم ملی امید بازی دوستانه در عراق دارد بازیکنان ما را به زور گرفته است! من هافبک دفاعی برای فردا ندارم. بازیکنی که با او تمرین کردم، سلطانی مهر، گفتند هیئت رئیسه قانون تصویب کرده او را به تیم ملی ندهیم بازیکن محروم می‌شود. کجای دنیای اینگونه است؟ مگر زورکی است؟ برای او زحمت کشیده‌ام که از او استفاده کنم با شرایطی که الان هافبک دفاعی ندارم به زور بازیکن من را برده اند. این همکاری نیست. اسم این همکاری نیست و جبر است.

او افزود: برای ما از فدراسیون گفتند که محروم می کنند مگر زور است؟ سرمایه من روی بازیکن بوده که نتیجه بگیریم. چرا این همه زمان الان بازی دوستانه گذاشتند؟ باید با سازمان لیگ و باشگاه‌ها هماهنگ باشند نه اینکه از اول لیگ او را در اختیار نداشته باشم. چرا این مدت که بازی نبود به اردو نرفتند؟ آیا این منطقی است؟ مخصوصا تیم هایی مانند سایپا که اکثرا بازیکنان آن جوان هستند.

دایی درباره حضور نیم فصل مهدی ترابی در سایپا گفت: بازیکنی رابه زور نگه نمی‌داریم مهدی را همینطور. دوست داشتم که در خارج بازی کند اما شرایطی فراهم شد که به پرسپولیس رفت. آرزوی موفقیت دارم برای او هیچ وقت دوست نداشتم ترابی را از دست بدهم اما بهترین بازیکنمان را هم به زور نگه نمی‌داریم. با اینکه برای ما سخت خواهد بود اما در نیم فصل دوم جبران می‌کنیم.

او همچنین درباره تاثیر جام جهانی روی ترانسفر بازیکنان ملی پوش به خصوص علیرضا جهانبخش که مورد توجه باشگاه برایتون قرار دارد، خاطرنشان کرد: مطمئنا جام جهانی جایی است که بازیکنان را نشان می‌دهد و این برای تمام آنها اتفاق افتاده است. جهانبخش به خاطر نمایش خود در لیگ هلند معروف شده نه جام جهانی. چون او در لیگ برتر هلند بود که عنوان آقای گلی را کسب کرد.

علی دایی لیگ برتر فوتبال ایران نشست خبری سپیدرود رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر