کد خبر: 646953 A

صحبت‌های امیر واعظ آشتیانی در خصوص مدیریت استقلال

امیررضا واعظ آشتیانی مدیرعامل سابق استقلال معتقد است برای رفتن یک مدیر زمان معنا ندارد. هر زمان که یک فرد نتواند خواسته‌های خودش و تیم را برآورده کند می‌تواند چنین تصمیمی را بگیرد.

به گزارش ایلنا ، امیررضا واعظ آشتیانی مدیرعامل سابق استقلال معتقد است برای رفتن یک مدیر زمان معنا ندارد. هر زمان که یک فرد نتواند خواسته‌های خودش و تیم را برآورده کند می‌تواند چنین تصمیمی را بگیرد. آشتیانی رفتن افتخاری را فشارهای روانی بیرون از فوتبال می‌داند.

*به نظرتان رفتن افتخاری در این برهه درست بود؟

به نظر من در رفتن مدیرعامل زمان معنی ندارد. یک باشگاه نباید قائم به فرد باشد و اگر سیستم درست باشد جابجایی  افراد تاثیر زیادی نخواهد داشت. اگر طرف نرود همه انتقاد می‌کنند که چرا نرفته و وقتی هم که می‌رود می‌گویند چرا در این برهه از زمان تصمیم به چنین کاری گرفته است.

*ولی استقلال این روزها دچار مشکلات زیادی شده است.

وقتی فردی مسوولیتی را قبول می کند یعنی اینکه تمام مشکلات را پذیرفته است یعنی اینکه نباید بعدها بیاید و بگوید این مسائل وجود داشته و من نمی‌دانستم. درواقع او تمام خیر و شر یک باشگاه را قبول کرده است.  جالب است خیلی موقع‌ها می‌شنویم که می‌گویند من یک خرابه را تحویل گرفتم و آن را آباد کردم. این ضعف یک مدیر است که چنین حرفی را بزند. البته این تنها مختص ورزش نیست و همه چنین حرفی را می‌زنند.

*رفتن افتخاری را چطور می‌بینید؟

اعتقاد من این است که افتخاری را به لحاظ روانی به جایی رساندند که از مدیرعاملی استقلال استعفا دهد. البته اعضای هیات مدیره استقلال هم در این مدت آنقدر پرحرفی کردند که جو تیم به هم بریزد. همین افراد در زمان سرمربی‌گری وقت منصوریان هم آنقدر با مصاحبه‌هایشان فضای روانی را ملتهب کردند او هم همین کار افتخاری را انجام داد. برگ برنده پرسپولیس هیات مدیره این تیم است در این تیم هیچ کس اینقدر مصاحبه نمی‌کند چون یک جعفر کاشانی باهوش و باذکاوت آنجاست که مراقب همه چیز است.

*یعنی معتقدید هیات مدیره استقلال در حاشیه‌های این چند وقت مقصر است؟

یکی از مشکلات استقلال در چند سال اخیر هیات مدیره‌هایش بوده. دورانی که خودم در این تیم مدیریت می‌کردم یک هیات مدیره باشخصیت و خوب در تیم وجود داشت. اما الان اعضا با صحبت کردن‌های مداوم خودشان حاشیه درست می‌کنند. چه دلیلی دارد که این همه مصاحبه صورت بگیرد.

*نظرتان درخصوص حضور فتحی به عنوان مدیرعامل جدید چیست؟

ایشان زمان ما به عنوان مشاور حضور داشتند انشاءالله که در کارشان موفق باشند. من همیشه برای کسانی که به تازگی پست می‌گیرند آرزوی موفقیت می‌کنم امیدوارم ایشان هم بتواند در کارش موفق شود.

*این روزها بندهای عجیب در قراردادهای بازیکنان حسابی سروصدا کرده. در زمان شما چنین بندهایی وجود نداشت.

من فکر می‌کنم اصولا مدیران باشگاه‌ها اعتقادی به مشاور در بخش حقوقی ندارند. به نظر من در یک باشگاه همه چیز باید اصولی باشد و باشگاه بتواند از بازیکن درآمدزایی کند.

*با این روند گرانی دلار حضور بازیکنان خارجی در فوتبال ایران را چطور ارزیابی می‌کنید؟

در داخل فوتبال ما چه مرجعی تشخیص می دهد که بازیکن خارجی چقدر ارزش دارد. معیار سنجش کجاست؟ در خارج شرکت‌ها و موسساتی هستند که نرخ بازیکن را تشخیص و تعیین می‌کنند.در یک باشگاه بازیکن باید سرمایه باشد اما در فوتبال ما اینگونه نیست و خیلی از زمان‌ها به جای اینکه باشگاه برای بازیکن تصمیم بگیرد برعکس است و بازیکن تصمیم‌گیرنده است.

*خودتان قصد ندارد به فوتبال بازگردید؟

من هیچ علاقه‌ای به بازگشت به فوتبال ندارم خودشان هم بهتر می‌دانند. با توجه به فضای ورزش و مسائل فوتبال صلاح نیست که دوباره بخواهم به این محیط ورود کنم.

 

 

استقلال رضا افتخاری امیررضا واعظ آشتیانی وینفرد شفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر