کد خبر: 646869 A

والیبال قهرمانی جوانان آسیا

تیم والیبال جوانان ایران در اولین بازی خود در مسابقات قهرمانی آسیا مقابل چین به برتری 3 بر صفر رسید.

به گزارش ایلنا و به نقل از  روابط عمومی فدراسیون والیبال، نوزدهمین دوره مسابقات قهرمانی جوانان آسیا 2018 از امروز در منامه بحرین آغاز شد.

تیم ایران از ساعت 16:30 به وقت محلی در اولین گام به مصاف چین رفت. این مسابقه جدال قهرمان و نایب قهرمان دوره قبلی این مسابقات محسوب می شد.

در نهایت شاگردان عطایی در یک دیدار حساس با حساب 3 بر صفر و با نتایج 25 بر 22، 25 بر 13 و 25 بر  از سد حریف خود گذشتند و گام اول را محکم برداشتند.

ست اول

بهروز عطایی تیمش را با ترکیب امیرمحمد فلاحت خواه، امیرحسین اسفندیار، امیرحسین توخته، مهران فیض، مرتضی شریفی، پوریا یلی و محمدرضا حضرت پور(لیبرو) به زمین فرستاد. اولین امتیاز با اسپک پوریا یلی برای ایران به دست آمد. بلندقامتان کشورمان از همان ابتدای بازی اختلاف خود را با حریف افزایش دادند و وقت استراحت فنی نخست با حساب 8 بر 5 به سود ایران ثبت شد. در ادامه هم سرویس های خوب و عملکرد مناسب جوان های ایرانی در زمین باعث حفظ این اختلاف شد. چینی ها که در پی کاهش اختلاف خود بودند، نتوانستند به خواسته خود برسند و در نهایت این ست با برتری 25 بر 22 به پایان رسید.

ست دوم

ایران در ست دوم هم با همان ترکیب ابتدایی وارد زمین شد. در این ست نیز اولین امتیاز به ایران رسید و در ادامه هم اختلاف بین 2 تیم افزایش یافت. وقت استراحت فنی نخست با حساب 8 بر 5 به سود شاگردان عطایی ثبت شد و در ادامه امتیازات یکی پس از دیگری با عملکرد خوب ملی پوشان به ایران رسید. تعویض ها و وقت استراحت سرمربی چین هم فایده ای نداشت؛ تا جایی که اختلاف در اواسط این ست به 9 امتیاز رسید. این اختلاف تا پایان این ست حفظ شد و شاگردان عطایی بدون نقص به کار خود ادامه دادند. در نهایت ست دوم با اختلاف 12 امتیازی و با حساب 25 بر 13 به سود ایران رقم خورد.

ست سوم

همانند 2 ست قبلی، ست سوم هم با برتری ایران آغاز شد. شاگردان عطایی 3 امتیاز نخست را به نام خود ثبت کردند و در ادامه وقت استراحت فنی اول با حساب 8 بر 7 به سود ایران ثبت شد. با اینکه چینی ها سعی می کردند از ایران پیشی بگیرند، هوشیاری بازیکنان کشورمان باعث شد این برتری حفظ شود و وقت استراحت فنی دوم هم با نتیجه 16 بر 15 به نفع ایران رقم خورد. چینی ها با تعویض هایی که در ترکیب خود داشتند، عملکردی بهتری از خود به نمایش گذاشتند و در امتیاز 21 با ایران برابر شدند. این موضوع باعث شد عطایی اولین وقت استراحت خود را در این ست درخواست کند. ورود امیرحسین صابری و قرار گرفتنش در خط سرویس یک امتیاز ارزشمند را برای ایران به همراه داشت. در نهایت ست سوم هم با حساب 25 بر 22 به سود ایران به اتمام رسید.

تیم ایران بعد از برتری برابر فردا استراحت می کند و در روز دوشنبه در دومین بازی خود از ساعت 14 به وقت محلی به مصاف کره جنوبی خواهد رفت.

نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان آسیا از 30 تیرماه تا 6 مردادماه در بحرین برگزار می شود که 2 تیم فینالیست سهمیه مسابقات جهانی 2019 را کسب خواهند کرد.

 

تیم ملی والیبال جوانان ایران والیبال جوانان آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر