کد خبر: 646364 A

خط دفاعی استقلال نسبت به فصل قبل دچار تغییرات زیادی شده است.

به گزارش ایلنا، یکی از نکات مثبت استقلال در لیگ هفدهم و مخصوصا زمانی که شفر هدایت تیم را به عهده گرفت این بود که خط و ساختار دفاعی تیم به یک ثبات ایده آل رسید و تعداد گل های خورده به حداقل ممکن کاهش پیدا کرد.

شفر با استفاده از جوانانی چون مجید حسینی و روزبه چشمی و امید نورافکن و باتجربه هایی چون پژمان منتظری و وریا غفوری و حتی گاها خسرو حیدری توانست دیوار دفاعی قدرتمندی را درست کند و مقابل حریفان ایستادگی کند و در بازی های مهمی مثل دربی کلین شیت کند و سید حسین حسینی به رکورد بسته نگه داشتن دروازه بر حسب تعداد دقیقه برسد.

چشمی

اما در این فصل دیگر خبری از آن خط دفاعی همه آن نفرات نیست. امید نورافکن خیلی زود راهی بلژیک شد تا در تیم شارلروا بازی کند. در ادامه نوبت روزبه چشمی رسیدتا با مصدومیتی که از روسیه سوغات آورد برای حدود دو ماه خانه نشین شود و چند بازی ابتدایی را از دست دهد. نفر بعدی مجید حسینی بود. عملکرد فوق العاده در جام جهانی و پیشنهادهای واصله از اروپا این بزایکن را هوایی کرد و هنوز هم ماندن یا رفتنش مشخص نیست و می توان گفت احتمال جدایی اش به ماندنش در خط دفاع استقلال می چربد. وریا غفوری هم مصدوم شده و همچنان بلاتکلیف است با این حال به نظر می رسد هر طور شده به دیدار اول خواهد رسید.

همه این مشکلات در کنار هم دست به دست داده تا خط دفاعی رسوخ ناپذیر استقلال در لیگ قبلی از هم فروپاشیده شده باشد. استقلالی ها در بازی اول احتمالا از نفراتی چون محمد دانشگر یا فرشاد محمدی مهر استفاده خواهند کرد و همین می تواند برای آنها دردسر ساز باشد چرا که نفرات نامبرده هنوز با جو استقلال آدابته نشده اند.

رونالدو حسینی

روزبه چشمی استقلال تهران وریا غفوری امید نورافکن مجید حسینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر