کد خبر: 645577 A

ما آماده سوپرکاپ بودیم و هستیم

سرمربی پرسپولیس از دستیابی تیمش به عنوان قهرمانی سوپرکاپ ابراز خوشحالی کرد.

به گزارش‌ ایلنا، با حکم سازمان لیگ برتر پرسپولیس با انصراف استقلال قهرمان جام حذفی شد و برانکو در حاشیه تمرین امروز به این موضوع پرداخت و البته برای وحید امیری هم پیغام مهمی را ارسال کرد.

برانکو در حاشیه تمرین امروز پرسپولیس در این رابطه گفت: من هنوز به طور رسمی اطلاعات درباره این موضوع را به دست نیاوردم چون کل روز را کار می کردیم و باکسی در باشگاه ارتباط ندارم، از خبرنگاران شنیدم. ما خودمان را برای سوپرجام آماده کرده و برنامه ریزی کرده بودیم. اینکه چرا استقلال بازی نکرده نمی خواهم وارد آن شوم. مساله استقلال است. ما خودمان را برای شروع فصل آماده می کنیم. تبریک می گویم به بازیکنانم برای اولین قهرمانی در سال جدید، هرچند ما دوست داشتیم در زمین مسابقه و با پیروزی به این قهرمانی برسیم. دوست دارم آنجوری که باید بجنگیم و قهرمان شویم.

او در این رابطه که استقلالی ها می گویند ما تاریخ را می خواستیم عوض کنیم و انصرافی نداده ایم گفت:کی مثلا بازی می کردیم؟! سال دیگر سوپرجام را برگزار می کردیم؟

سرمربی پرسپولیس درباره انجام بازی در تعطیلات بین نیم فصل در کشور آلمان که پیشنهاد وینفرد شفر بوده است گفت: خب می توانستیم در آمریکا یا روسیه بازی کنیم. سوپرجام ایران است نه آلمان. شاید ایشان (شفر) اینطوری دوست داشته باشد اما آنقدر که من می دانم سوپرجام در ایران است. 

او در این باره که سازمان لیگ گفته اگر پرسپولیس موافقت کند این بازی در بهمن ماه برگزار می شود: نه نمی شود چون زمانی نیست. ببینید لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا است و تنها زمانی که ممکن است برای انجام این بازی همین جمعه بود.

برانکو همچنین در پاسخ به این که استقلالی ها می گویند بازی های ما فصل گذشته بیشتر طول کشیده است:بله همینطور است اما استقلالی ها فقط یک روز بعد از ما بازی کرده اند و تفاوت یک روز بوده است.

او با تاکید براینکه سوپرجام باید قبل از لیگ برگزار می شد گفت: بله طبیعی است و معمولا این مسابقات را عقب نمی اندازند. اما این استقلال است که انصراف داده است. ما دوست داریم جوانمردانه و ورزشی در زمین برنده و قهرمان شویم همانطور که تا الان بوده است و هرگز از تعهد و مسئولیتی که برعهده مان بوده فرار نکرده ایم.

سرمربی پرسپولیس در ادامه با اشاره به وضعیت وحید امیری مهاجم این تیم که هنوز قراردادش را تمدید نکرده است گفت: توصیه حرفه ای من به وحید امیری این است که هرچه سریعتر به تمرینات بپیوندد چون یک بازیکن هرروز باید تمرین کند حتی وقتی در استراحت است. نه فقط وحید که خودش یکی از بازیکنان کاملا حرفه ای است همه بازیکنان، حتی بزرگترین بازیکنان جهان هم در زمانی که در استراحت هم هستند روزانه یک ساعت تمرین می کنند.

او در این رابطه که اگر خودش پیشنهاد بالاتری از یک تیم دیگر داشت بازهم در تمرینات حاضر می شد پاسخ داد: بله می آمدم و تمرین می کردم تا تکلیفم روشن شود. الان هم پیشنهاد بالاتر دارم اما می بینید که سرتمرین هستم. همانطور که گفتم نه وحید بلکه هر بازیکن دیگری هم باید تمرین کند تا آماده باشد.

برانکو درباره لیگ برتر و اولین مسابقه هم اضافه کرد:« ما داریم تمرین می کنیم و کاملا هم آماده شروع لیگ هستیم. البته که قطعا در اولین هفته نمی توان به آمادگی کامل رسید و این موضوع سه چهار هفته طول می کشد. اما همین که می بینم بازیکنان تیم چقدر انگیزه دارند و تلاش می کنند باعث امیدواری و خوش بینی من است.

او با اشاره به نقل و انتقالات باشگاه و تعداد کم بازیکنان جذب شده گفت: ما کادر تیممان را تکمیل کردیم و خواهید دید که در نیم فصل چه اتفاقی می افتد. فعلا نیازی به بازیکن دیگری نداریم و نیاز نیست که بازیکن زیادی جمع کنیم.

برانکو در پاسخ به این سوال که چرا خریدهایش بیشتر در خط هافبک است و کمتر مهاجم می خرد هم اضافه کرد: ترابی مهاجم است. امید عالیشاه هم مهاجم است و هر دو این بازیکنان در خط هافبک هم می توانند بازی کنند.

سرمربی کروات پرسپولیس در انتها نیز با اشاره به نایب قهرمانی کرواسی در جام جهانی گفت: من به نتایجی که کرواسی در جام جهانی کسب کرد افتخار می کنم. ما بعد از فینال جام جهانی غمگین بودیم اما با افتخار....به نظر من قهرمان واقعی جام کرواسی بود چون خیلی بهتر از فرانسه بازی کرد.

استقلال پرسپولیس سازمان لیگ سوپرجام برانکو ایوانکووویچ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر