کد خبر: 645322 A

بررسی نقل و انتقالات تیم‌های لیگ برتر:

سپاهان کار سختی در نقل و انتقالات داشته و تغییرا زیادی برای بازگشت به روزهای اوج انجام داده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، سپاهان اصفهان فصل هفدهم را به بدترین شکل ممکن به پایان برد و آخرین تیمی در جدول بود که به لیگ یک سقوط نکرد تا ضعیف‌ترین عملکردش را در تاریخ لیگ به ثبت برساند و صبر هواداران تمام شود و خواهان تغییرات در باشگاه شوند.

دامنه تغییرات در میانه فصل به میز مدیریت باشگاه و نیمکت مربیگری رسید و با خروج طاهری و کرانچار، تابش به عنوان سرپرست و بعداً مدیرعامل مشغول به کار شوند که این تغییرات هم تاثیر چندانی در نتایج این تیم نداشت و به هر شکل فصل کابوس‌وار طلایی پوشان به پایان رسید تا کار سخت مدیریت برای ترمیم تیم شروع شود.

سپاهان به واقع نیاز به انقلاب داشت و تغییر و تحولات در این تیم تقریباً سرو شکلی از یک انقلاب دارد. تغییر کادرفنی و روی کار آمدن یک چهره ویژه مثل امیر قلعه‌نویی که اصول مربیگری خاص خودش را دارد و برآورده کردن خواسته‌هایش کار راحتی نیست، شروع کار سپاهان برای تغییرات بود و نشان از عزم جدی برای بازگشت به جمع مدعیان داشت.

قلعه‌نویی خاطره خوبی از خود در ذهن سپاهانی‌ها به ثبت رسانده و در لیگ‌های نهم و دهم با اقتدار تیم را قهرمان لیگ برتر کرده بود و فصل گذشته هم تیم همهشری یعنی ذوب‌آهن را به جمع 8 تیم پایانی غرب آسیا و رتبه دوم جدول لیگ برتر رساند تا هواداران این تیم یک صدا نام او را فریاد بزنند و خواهان بازگشتش شوند.

آمدن قلعه‌نویی به سپاهان اگرچه پروژه سختی بود که به انجام رسید ولی پایان کار تیم نبود و به نوعی شروع ماموریت سختی بود که مدیران باشگاه داشتند. تغییر و تحولات اساسی در جمع بازیکنان نیاز سپاهان بود که به سرعت شکل گرفت و هنوز در حال انجام است.

ابراهیم صالحی، بختیار رحمانی، خالد شفیعی، سجاد شهباززاده، سید پیام نیازمند، شهاب عادلی، محمد ایران‌پوریان، مهدی کیانی و کی‌روش استنلی نفراتی هستند که جذب سپاهان شدند و علی کریمی، مهدی شریفی، مهدی امینی، مسعود حسن زاده، رضا میرزایی، ابراهیم عالمه، ادون حسنی، مروان حسین و محمود قائد رحمتی از این تیم جدا شدند.

کار سپاهان هنوز تمام نشده و این باشگاه یک یا دو بازیکن خارجی در پست هافبک قصد دارد به خدمت بگیرد. آنها کارشان را خیلی زود شروع کرده و با حضور اکثر نفرات اردوی کرج و ترکیه را برگزار کرده تا با آمادگی کامل لیگ را شروع کنند.

سپاهان کار سختی در لیگ هجدهم دارد و برای بازگشت به روزهای اوج باید تلاش کند.

لیگ برتر فوتبال امیر قلعه‌نویی سپاهان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر