کد خبر: 644660 A

ردپای بلاژ در فینال شاگردان

دو تیم فرانسه و کرواسی درحالی امروز به مصاف هم می‌روند که خروس‌ها در مسیر قهرمانی قبلی خود کرواسی را حذف کرده بودند.

به گزارش ایلنا، فرانسه-کرواسی یکی از کم‌احتمال‌ترین فینال های ممکن بود. فرانسه در گروه خود با شکست استرالیا و پرو و کسب یک امتیاز برابر دانمارک به مرحله بعد صعود کرد. شاگردان دشان در ادامه آرژانتین و اروگوئه از آمریکای جنوبی را حذف کردند و نهایتا با شکست بلژیک راهی فینال شدند.

کرواسی اما تنها تیم این تورنمنت است که تمام بازی‌های خود را با پیروزی پشت سر گذاشته است. شاگردان دالیچ در مرحله گروهی آرژانتین، ایسلند و نیجریه در هم کوبیدند، در یک شانزدهم مچ کسپر اشمایکل را در ضربات پنالتی خواباندند و با طریقی مشابه میزبان را حذف کردند‌. کرواسی در نیمه نهایی هم با برگزاری یک بازی ۱۲۰ دقیقه‌ای به فینال آمد تا با یک روز استراحت کمتر، با آمادگی کمتری نسبت به دیگر فینالیست جام به این مرحله رسیده باشد.

کرواسی حالا با کسب بهترین نتیجه تاریخ خود، راهی فینال شده و وقت دارد تا انتقام ۹۸ را از فرانسه بگیرد؛ سالی که در آن دشان جام قهرمانی را بالا برد. کاپیتان آن روزهای فرانسه پیش از این هم در نانت بازوبند را از بلاژوویچ گرفته بود و حالا هیچ‌کس مانند بلاژوویچ دوست ندارد تا شاگردش دالیچ، انتقام شطرنجی‌ها را از فرانسه بگیرد.

این درحالیست که دشان فینال قبلی خود در یورو را به پرتغال باخته بود و حالا انگیزه زیادی برای فراموش کردن آن نتیجه دارد. حالا فقط باید منتظر ماند و به تماشای فینالی نشست که یا دومین ستاره را به خروس‌ها می‌دهد، یا مودریچ و دوستان را به پدیده این تورنمنت بدل خواهد کرد!

جام جهانی 2018 تیم ملی فوتبال کرواسی فرانسه-کرواسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر