کد خبر: 644412 A

کرواسی در خوان آخر کم آورد

تیم ملی فرانسه در دیداری جذاب و تماشایی موفق شد کرواسی را با نتیجه قاطع 4 بر 2 شکست دهد و برای دومین بار جام قهرمانی را بالای سر برد.

به گزارش ایلنا، سرانجام روز موعود از راه رسید. روزی که سفر سی و یک روزه به روسیه به اتمام می رسد و قهرمان جهان مشخص می شود. از بین 32 تیم حاضر در مسابقات، دو تیم فرانسه و کرواسی موفق شدند به راند نهایی راه پیدا کنند و حالا در لوژنیکی برای کسب جام بیست و یکم تلاش کنند. 

خروس ها در صورتی که قهرمان شوند می توانند خود را دو جامه کنند و اگر کرواسی فاتح جام روسیه شود؛ به نهمین تیم در طول تاریخ مبدل می شود که توانسته به مقام قهرمانی دست پیدا کند.

از الان تا پایان مسابقه، به صورت لحظه به لحظه شما را در جریان‌ آخرین اخبار و حواشی بازی فینال قرار می دهیم.

فرانسه 4 - کرواسی 2 / ماریو مانژوکیچ (69): اشتباه مرگبار لوریس باعث شد اختلاف به دو گل برسد.پاس رو به عقب اومتیتی برای لوریس، در شرایطی به این بازیکن رسید که مانژوکیچ به روی پاهای او آمده بود، دروازه بان فرانسوی ها که قصد عبور از مانژوکیچ را داشت اسیر تیزهوشی مهاجم کروات ها شد و توپ بعد از برخورد به پاهای مانژو درون دروازه قرار گرفت.

مانژو-2

فرانسه 4 - کرواسی یک / کیلیان ام باپه (65): لوکاس هرناندز با حرکت از سمت چپ زمین و جای گذاشتن مانژوکیچ و فریب ورسالیکو با پاس در عرض توپ را به امباپه رساند و ستاره جوان فرانسه در حالی که ویدا را مقابل خود داشت، با شوت روی پای فوق‌العاده که سوباسیچ را هم فریب داد، موفق به گلزنی شد.

دقیقه 62:تکل فوق العاده استرینیچ نگذاشت تا دروازه کرواسی برای بار چهارم باز شود و توپی که گیریزمان برای امباپه فرستاد را از جلوی پاهای این بازیکن به کرنر فرستاد.

 فرانسه 3 - کرواسی یک / پل پوگبا (59) : پاس فوق العاده پوگبا از میانه زمین به امباپه رسید و این بازیکن بعد از اینکه با حرکات چشم نواز خود مدافع پیش رو را جا گذاشت با پاس در عرض گریزمان را صاحب تو پ کرد، گریزمان هم با پاس رو به عقب پوگبا را در موقعیت شوتزنی قرار داد، ضربه محکم پوگبا به مدافعان برخورد کرد اما توپ برگشتی نصیب خود او شد تا اینبار با شوتی فنی شانسش را امتحان کند که ضربه دقیق او در شرایطی که سوباسیچ دید کافی نداشت در گوشه دروازه قرار گرفت.

پوگبا

دقیقه 51: امباپه با سرعت فوق العاده خود از ویدا عبور کرد و در شرایطی که زاویه اش تنگ شده بود، ضربه اش را از زاویه بسته را به پاهای سوباسیچ کوبید.

دقیقه 48: تکل عالی واران و بعد از آن خروج به موقع لوریس مانع از این شد توپی که برای پریشیچ ارسال شده بود به این بازیکن برسد.

دقیقه 47: روی پاس در عمق راکیتیچ، ربیچ را در گوشه محوطه جریمه صاحب توپ کرد که شوت محکم این بازیکن را لوریس با کف دست از زیر طاق دروازه بیرون کشید.

دقیقه 46: ضد حمله فرانسوی ها به گریزمان ختم شد و این بازیکن از پشت محوطه جریمه اقدام به شوتزنی کرد که توپ درست به جایی رفت که سوباسیچ حضور داشت.

دقیقه 45: ارسال کرنر راکیتیچ می توانست با ضربه سر ویدا به گل تساوی کرواسی تبدیل شود، اما توپ ویدا در چارچوب نبود تا دروازه لوریس بسته بماند.

دقیقه 43:سانتر بلند مودریچ روی تیر دو با دفع ناقص پاوارد به ربیچ رسید که شوت سنگین این بازیکن بعد از برخورد به پوگبا راهی کرنر شد.

دقیقه 40: سانتر پریشیچ از جناح چپ با شوت کم قدرت ربیچ همراه شد و در ادامه مانژوکیچ فرصت داشت تا از موقعیت استفاده کند اما سردرگمی او باعث شد توپ در اختیار لوریس قرار بگیرد.

فرانسه 2 - کرواسی یک / آنتوان گریزمان(39): پنالتی که به سود فرانسوی ها گرفته شد با ضربه آرام و زمینی گریزمان بر خلاف جهت حرکت سوباسیچ در درون دروازه قرار گرفت.

پنالتی

دقیقه 34:ارسال گریزمان از روی نقطه کرنر پس از عبور از ماتوئیدی به دست پریشیچ خورد و در حالی که داور ابتدا ضربه دروازه اعلام کرده بود اما بعد از مشورت با کمک داور ویدئویی و باز بینی صحنه به سود فرانسوی ها اعلام پنالتی کرد.

فرانسه یک - کرواسی یک / ایوان پریشیچ (28): ارسال بلند مودریچ روی شروع مجدد بعد از اینکه با ضربه سر  ورسالیکو  و مانژوکیچ همراه شد، داخل محوطه جریمه به ویدا رسید و او هم با پاس رو به عقب  پریشیچ  را صاحب توپ کرد که این بازیکن بعد از اینکه توپ را روی پای چپ خود آورد با ضربه ای تماشایی به گوشه دروازه ، گل تساوی را به ثمر رساند.

312

دقیقه 24: مانژوکیچ که به سمت راست رفته بود با ارسالی دقیق توپ را به راکیتیچ رساند اما شوت بی دقت این بازیکن به بالای دروازه رفت.

دقیقه 22: تکل بلند ویدا توپ را از جلوی پاهای امباپه جمع کرد تا ضد حمله خطرناک فرانسوی ها که در حال شکل گیری بود، متوقف شود.

فرانسه یک - کرواسی صفر / ماریو مانژوکیچ (19- گل به خودی): در حالی که کرواسی توپ و میدان را در اختیار داشت ، فرانسوی ها روی اولین موقعیت جدی خود به گل رسیدند. ضربه ایستگاهی در موقعیتی مناسب توسط گریزمان به دهانه دروازه فرستاده شد که اشتباه مانژوکیچ در دفع توپ باعث شد دروازه کرواسی باز شود.

مانژو

دقیقه 14: برخلاف انتظار ها این بازیکنان کرواسی هستند که بازی را در اختیار دارند و اینبار ضد حمله ای که در سمت چپ شکل گرفت با پاس در عرض پریشیچ برای مانژوکیچ همراه شد اما اومتیتی در آخرین لحظه توپ را به بیرون فرستاد.

دقیقه 10: پاس در عمق فوق العاده راکیتیچ پشت مدافعان فرانسه به پریشیچ رسید اما این بازیکن در شرایطی که می توانست فرصت گلزنی پیدا کند، در کنترل توپ نا موفق بود تا این موقعیت از دست برود.

دقیقه 05: نفوذ ورسالیکو از سمت راست می توانست دروازه فرانسه را تهدید کند اما سانتری که او به روی دروازه فرستاد را اومتیتی قبل از اینکه توپ به مانژوکیچ برسد،دفع کرد.

فرانسه-کرواسی-1

 بازی راس ساعت با قضاوت نستور پیتانای آرژانتینی آغاز شد

19:05 / ستاره های دوتیم برای گرم کردن وارد زمین شدند و در میان هیاهوی استادیو لوژنیکی خودشان را برای دیدار فینال آماده می کنند.

18:55/ : نستور پیتانا که قضاوت این بازی را بر عهده دارد به همراه کمک‌هایش هرنان میدانا، خوان پابلو بلاتی مشغول گرم کردن است.

داور

18:47/ هم اکنون پاریس، شهر در آستانه انفجار...

981

18:30/ بازیکنان فرانسه به ورزشگاه لوژنیکی وارد شدند...

96

18:10/ رئیس جمهور کرواسی پیراهن تیم ملی کرواسی را به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اهدا کرد....

DiJnCdmW0AIzgxS

18:00/ ترکیب رسمی فرانسه: هوگو لوریس، بنجامین پاوارد، رافائل واران، ساموئل اومتیتی، لوکاس هرناندز، پول پوگبا، انگولو کانته، بلیز ماتوئیدی، آنتوان گریزمان، اولیور ژیرو و کیلین امباپه 

13

17:52/ حال و هوای رختکن دو تیم پیش از شروع بازی....

 

61

15:51/ هواداران تیم ملی فوتبال کرواسی در خیابان ها و متروی مسکو حضور پرشوری دارند.

43

41

14:56/ تیم ملی فوتبال فرانسه در این جام تنها 9 دقیقه و 12 ثانیه عقب بوده است. آنها در برابر آرژانتین در دقیقه 49 عقب افتاده اند. در سوی مقابل کرواسی در این جام چهار بار عقب افتاده است.

987861462

14:21/ بازهم مانند 20 دوره قبل قهرمان جام جهانی تیمی است که سرمربی بومی دارد. بلژیک در این دوره می توانست خلاف این مساله را ثابت کند اما تیم مارتینز در نیمه نهایی به فرانسه باخت. از بین زلاتکو دالیچ و دیدیه دشام یک نفر جام را بالای سر می برد و تاریخ ساز می شود.

دشام

14:05/ یکی از نکات جالب دو فینالیست جام جهانی روسای جمهور آنهاست. امانوئل ماکرون و کولیندار گرابار کیتاروویچ به شدت درگیر جام جهانی هستند و در بازی های تیمشان نه تنها در ورزشگاه حضور دارند بلکه به هنگام موفقیت آنها به شادی می پردازند و از حالت یک رئیس جمهور خارج می شوند.

DiIrYkaV4AEv3se

13:33/ فرانسه و کرواسی برای ششمین بار در تاریخ به مصاف هم می روند. در 5 بازی قبلی سه برد برای فرانسه و دو تساوی به دست آمده است. دو بازی هم در تورنمنت های اصلی به مصاف هم رفته اند. در سال 1998 خروس ها با نتیجه 2-1 به برتری رسیدند در سال 2004 هم حدال دو تیم در مرحله گروهی یورو با حساب 2-2 به اتمام رسید.

13:10/ ایوان راکیتیچ با این عکس به استقبال فینال امروز رفته است...

DiIXLiMW4AAvzD0

13:02/ کرواسی چهارمین تیم جام جهانی در طول تاریخ است که سه بازی اش در یک دوره به وقت اضافه و ضربات پنالتی کشیده شده است. آرژانتین در سال 2014، انگلیس در سال 1990 و بلژیک در سال 1986 هیچ کدام در نهایت قهرمان نشدند. آیا کرواسی هم به همین سرانجام دچار می شود؟

DiIO8GeXcAIJUOP

12:40/ ترکیب دو تیم کرواسی و فرانسه از نگاه مارکا. تنها نکته جالب خروج شیمه ورسالیکوی مصدوم و ورود چورلوکا به زمین است. دوکاگوژ ویدا هم به سمت راست خط دفاعی فرستاده شده است.

photo_۲۰۱۸-۰۷-۱۵_۱۲-۳۷-۱۷

12:21/ خبرنگاران تحریریه بلیچر ریپورت بازی امشب را پیش بینی کردند و اکثرا فرانسه را برنده مسابقه دانستند.

DiIVfv9WsAA8qKC

12:15/ حساب رسمی باشگاه رئال مادرید برای سه بازیکن خود در بازی امشب آرزوی موفقیت کرد. واران در فرانسه و کواچیچ به همراه مودریچ در کرواسی نماینده های رئال مادرید در فینال هستند.

DiIVCYnXcAAZPyi

12:09/ نستور فابین پیتانا داور بازی امشب خواهد بود. این داور برای نهمین و آخرین بار در تاریخ جام جهانی داوری خواهد کرد. بعد از الیستوندوی 43 ساله و آرژانتینی حالا پیتانای 43 ساله و آرژانتینی این فرصت را پیدا کرده تا هم بازی افتتاحیه و هم بازی فینال را قضاوت کند. او پیش از داوری یک بازیگر و معلم ژیمناستیک بود و حالا با 12 کارت زرد در 4 بازی این جام پا به این مسابقه گذاشته است. او برای هر دو تیم کرواسی و فرانسه یک قضاوت داشته است.

etl6w6n3tniilcttqpjo

11:57/ آنتوان گریزمان در مرحله حذفی روی چهار گل فرانسه اثر داشته و در طرف مانژوکیچ هم روی سه گل. این دو بازیکن می توانند تاثیر فراوانی در بازی امشب داشته باشند.

DiIJ-SzWkAAn2dm

11:37/ فینال امروز در سراسر جهان و در کشورهای مختلف با اختلاف زمانی بسیار زیاد پخش مستقیم می شود. در بعضی کشورها تایم بازی صبح است و در بعضی دیگر شب.

DiFjPRVXcAEyKll

11:15/ یکی از جذاب ترین دوئل های بازی فینال بین دنیل سوباسیچ و هوگو لوریس است. دروازه بان های دو تیم در این جام تنها 4 بار دروازه شان باز شده است. سوبا دوازده سیو داشته و لوریس 10 سیو. گلر کروات ها 4 پنالتی را هم تا به اینجا مهار کرده است.

DiICpgfWAAA8qSQ

10:44/ 20 سال قبل در جام جهانی 98 فرانسه، تیم میزبان موفق شد با برد 3-0 در فینال مقابل برزیل قهرمان شود و به تنها عنوان قهرمانی خود تا به امروز دست پیدا کند. کرواسی هم در همان جام با کسب رتبه سوم در اولین حضور خود به بهترین عنوان دست پیدا کرد.

DiIAAjeX0AESm-G

DiH-avjX4Agp2Xe

2018_world_cup_final_france_vs._croatia_gettyimages-996919368

جام جهانی 2018 تیم ملی کرواسی تیم ملی فرانسه فینال جام جهانی 2018
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر