کد خبر: 644080 A

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال مدعی است، سطح داوری فوتبال ایران از آسیا فراتر رفته است

به گزارش ایلنا، فریدون اصفهانیان درباره قضاوت تیم داوری ایران در دیدار رده بندی جام جهانی 20188 گفت: قطعاً این  اتفاق باعث خوشحالی مردم و اهالی فوتبال است. حضور فغانی و کمک‌های وی در بازی امشب (شنبه) نشان از پتانسیل بالای داوری فوتبال ایران دارد. چه افتخاری بالاتر از اینکه یک تیم داوری از ایران برای قضاوت بازی رده‌بندی جام جهانی بین انگلیس و بلژیک انتخاب شده است.

وی در ادامه با اشاره به قضاوت خوب تیم داوری کشورمان در بازی‌های جام جهانی افزود: بازی‌های سختی در جام جهانی بر عهده تیم داوری ایران بوده است و این می‌تواند نکته مثبتی باشد. معتقدم قضاوت در مرحله یک هشتم که بین تیم‌های آرژانتین و فرانسه بود، از داوری بازی فینال سخت‌تر بود. مطمئنم به دلیل عملکرد عالی فغانی و کمک‌هایش در جام جهانی، مسئولان تصمیم گرفتند تا قضاوت دیدار رده‌بندی را بر عهده تیم داوری ایران بگذارند. 

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال تصریح کرد: قضاوت در فینال جام جهانی خیلی ارزشمند است، ولی قضاوت در نیمه نهایی چیزی از ارزش‌های فغانی و کمک‌هایش کم نمی‌کند. تیم داوری ایران با رزومه بالایی در این رقابت‌ها حاضر شد. تشخیص درست خطاها و استفاده نکردن از سیستم کمک داوری و عملکرد خوب آنها باعث این انتخاب شد. امیدوارم فغانی و کمک‌هایش با قضاوت خوب در بازی امروز عملکرد فوق‌العاده‌ای در این جام داشته باشند. 

وی در پایان بیان کرد: در حال حاضر داوری ایران از آسیا فراتر رفته و به سطح جهانی رسیده است. این انگیزه داوران را بالا می‌برد. برای داشتن فغانی‌ها باید با تربیت داوران جوان و اهمیت دادن به مسائل آموزشی انگیزه زیادی را برای آنها به وجود بیاوریم و آینده داوری خود را بیمه کنیم.

علیرضا فغانی فریدون اصفهانیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر