کد خبر: 642970 A

اورس مایر:

داور دیدار ایران و آمریکا بخاطر پنالتی بحق ایران در جام جهانی 1998فرانسه از مردم ایران عذرخواهی کرد.

به گزارش ایلنا، داور بازی ایران و آمریکا در جام جهانی 1998فرانسه درارتباط زنده تلویزیونی از آلمان با برنامه 2018 شبکه سه سیما ضمن پرداختن به مسائل داوری در دنیای فوتبال بویژه درجام جهانی روسیه به بازی خاطره انگیز ایران دربرابر آمریکا اشاره کرد وگفت: بازی ایران با آمریکا اولین بازی من  درجام جهانی بود و یک بازی خاص بود

اورس مایر خاطر نشان کرد و افزود:  بازیکنان دوتیم برای اولین بار با داشتن مسائل و مشگلات سیاسی باهم دست دادند و صحنه های زیبایی را بوحود آوردند که برای من  خوشحال کننده بود

اورس مایر در خصوص نگرفتن پنالتی در بازی با آمریکا گفت: حق  با شماست من یک پتالتی را هم بنفع ایران نگرفتم. و دوباره که بازی را دیدیم متوجه شدم که اشتباه کردم والیته  بله حق با شماست.

وی افزود: آن بازی یک دیدار خاص وزیبایی بود و من  اشتباه  بزرگی کردم و ان این بود که  روی خداداد عزیزی مهاجم خوب ایران خطا پنالتی انجام شد  که من نگرفتم و  از همین جا ازهمه مردم ایران عذرخواهی میکنم.

اورس مایر همچنین بااشاره به قضاوت ها درجام جهانی روسیه گفت: فکر میکنم عملکرد داوران خوب بود و ازنظر ساختارداوری جام جهانی روسیه بسیارعالی بود

وی افزود: سیستم وی ای آر البته خوب بود ولی همراه با اشتباهات هم هست که باید اصلاح شود.

مایر گفت:  دربرخی بازی ها سیستم وی آر توام با اشتباه بود ه که  بنظرم دقت داوران مسابقه آن اشتباهات را ازبین برد.

وی درخصوص بازی ایران پرتغال  گفت پنالتی بدرستی برای ایران گرفته شد و سیستم وی آر کمک کرد ولی باید با این سیستم بیشتر دقت شود.

اورس مایر افزود: مشگل سیستم وی آر این است که کمک داور وی آر فقط صحنه تلویزیونی را می بیند اما کمک داور و داور میدان ازچند زاویه و از نزدیک بهتر قضاوت می کند.

این داور سوئیسی افزود : دراین جام جهانی داوران کمتراز کارت استفاده کردند

این داور بین المللی  همچنین ضمن تقدیر از قضاوت های بدون نقض و عالی علیرضا فغانی درجام جهانی روسیه افزود: فغانی شایسته قضاوت درفینال جام جهانی روسیه هم هست ومن شخصا از ایشان خوشم آمد و کارش عالی است و اگر قرار باشد داورخوبی برای فینال انتخاب شود چه کسی بهتراز آقای فغانی که بنظرم برای فینال ساخته شده است.  

اورس مایر همچنین بااشاره به عملکرد ضعیف سیستم وی آر درجام جهانی روسیه گفت: به هرحال داوران نباید زیاد اتکا به این سیستم داشته باشند و باید با قضاوت قوی خود هرگونه ابهام را ازبین ببرند.

رسول شمالی ورزنده

 

جام جهانی 2018 جام جهانی 1998 اورس مایر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر