کد خبر: 642351 A

باشگاه پرسپولیس برای پرداخت بدهی‌های خارجی خود نیازمند ارز دولتی دلار است اما با وجود تلاش‌های صورت گرفته از سوی مسوولان این باشگاه، هنوز ارز دولتی از سوی بانک مرکزی به پرسپولیسی‌ها داده نشده و ظاهرا هم قرار نیست چنین شود.

به گزارش ایلنا، حال آنکه همین موضوع می‌تواند خطر محرومیت پرسپولیس را در پی داشته باشد. پرسپولیسی‌ها در حالی به پرداخت پول به نیلسون و گابریل محکوم شده‌اند که در شرایط فعلی نه ارز دولتی دارند و نه می‌توانند اقدام به خرید ارز غیردولتی کنند چون این کار تخلف از قانون محسوب می‌شود. در این شرایط پیچیده مدیران باشگاه پرسپولیس می‌توانند فقط یک راه برای فرار از محرومیت داشته باشند. پرسپولیس به واسطه حضور بازیکنانش در جام‌ جهانی بیش از ۷۰۰ هزار دلار (۶ میلیارد تومان) نصیبش شده است. پولی که البته هنوز به حساب این باشگاه واریز نشده و به واسطه تحریم‌ها و محدودیت‌های موجود هم مشخص نیست چه زمانی و به چه روشی این کار انجام شود.

با این حال راه دیگری برای نجات پرسپولیس وجود ندارد. البته باشگاه می‌تواند با انتقال بیرانوند به اروپا درآمدزایی و بدهی‌هایش را تسویه کند اما آنوقت دست‌های خودش خالی می‌ماند. برای همین آنها احتمالا بیرانوند و امیری را تا نیم‌فصل نگه می‌دارند و سپس با پول انتقال آنها و یا با پولی که فیفا بابت حضورشان در جام جهانی می‌دهد، بدهی‌هایش را بپردازد.

پرسپولیس علیرضا بیرانوند وحید امیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر