کد خبر: 642133 A

حواشی پیرامون هافبک تیم ملی آلمان بسیار گسترده شده و شاید او از بازی‌های ملی خداحافظی کند.

به گزارش ایلنا، تیم ملی فوتبال آلمان، مدافع عنوان قهرمانی جام جهانی روسیه با شکست دو بر صفر مقابل کره جنوبی در آخرین بازی مرحله گروهی خود موفق نشد به جمع 16 تیم برتر جام راه پیدا کند و وداع زودهنگامی با این مسابقات داشت.

پیش از آغاز این بازی‌ها طرفداران تیم ملی آلمان واکنش حساسی به دیدار مسوت اوزیل و ایلکای گوندوغان با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه داشتند. اوزیل پس از این دیدار با انتشار عکسی اردوغان را "رئیس جمهور محبوب من" خطاب کرد که به مذاق طرفداران افراظی ژرمن‌ها خوش نیامد.

الیور بیرهوف، مدیر تیم ملی آلمان و مهاجم سابق آنها، درباره انتقادات فراوان به اوزیل در گفت و گو با Die Welt اظهار داشت: ما بازیکنان ملی تیم ملی آلمان را هرگز مجبور به انجام هر کاری نمی‌کنیم، اما همیشه سعی می‌کنیم آنها را متقاعد کنیم.

او افزود: ما با مسوت موفق نشدیم. در این زمینه، باید در مورد اینکه اوزیل را از دیدگاه ورزشی دور نکنید، در نظر گرفته شود. من معتقدم این واقعیت که مسوت و ایلکای تصاویر را گرفته بودند سایر بازیکنان را خیلی گیج نکرد اما مذاکرات بعد از آن اینکار را انجام داد. در نهایت، من باید سعی کنم مسئله را به روشنی اداره کنم. مسوت همان چیز که از او انتظار داشتیم را انجام نداد؛ به دلایل خاص و واضح. از سوی دیگر ایلکای در این بار صحبت کرده و بسیاری از مسائل را روشن کرده است. با این وجود او هم هنوز با انتقادات شدید مواجه است.

جام جهانی 2018 تیم ملی فوتبال آلمان مسوت اوزیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر