کد خبر: 641819 A

مشاور و مسئول کمیته فرهنگی، اجتماعی و بازیهای جوانمردانه درباره فعالیت های فرهنگی فدراسیون فوتبال در جام جهانی 2018 - روسیه توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش ایلنا، غلامحسین زمان آبادی در خصوص اجرای برنامه های فرهنگی فدراسیون فوتبال در روسیه گفت:  کمیته فرهنگی براساس وظایف ذاتی در کنار جام جهانی فوتبال 2018 – روسیه اقدام به جام جهانی فرهنگی کرد.

وی در ادامه بیان کرد: چهار سرفصل راهکارهایی بود که در دستور کار قرار دادیم. در  ابتدا وحدت کلمه همه ایرانیان که حول محور همه برای ایران بود که با توزیع اقلام فرهنگی از جمله پرچم ، تی شرت، پیشانی بند و حمایل که در اختیار هواداران داخل ورزشگاهها قرار گرفت. محور کار پرچم جمهوری اسلامی بود که همگان زیر پرچم جمهوری اسلامی به تشویق تیم بپردازند.

زمان آبادی افزود: دومین بحث، معرفی هنر ایرانی با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که امسال را سال حمایت از کالای ایرانی قرار دادند، با تولید فرش های جام جهانی این دستاورد اصیل ایرانی را به جهانیان معرفی کردیم. همچنین  با تولید سرود جام جهانی با استفاده از موسیقی کلاسیک و حضور ارکستر سمفونی ایران در شهرهای مسکو، سنت پترزبورگ و کازان اقدام به معرفی هنر ایرانی شد.

وی ادامه داد: سومین راهکار معرفی ایران عزیز که با ارائه کتاب جام جهانی به دو زبان فارسی و انگلیسی و همچنین کتابچه های سازمان میراث فرهنگی  که به چهار زبان فارسی، انگلیسی، اسپانیایی و روسی بود، اقدام شد.

زمان آبادی گفت: احترام به محیط زیست چهارمین راهکار بود که در پایان بازی ایران و پرتغال با راهنمایی لیدرها هواداران را دعوت به جمع کردن زباله ها از محیط زیست و استادیوم تا فرهنگ احترام به محیط زیست را  به نمایش بگذارند.

مشاور فرهنگی در پایان درخصوص اعم فعالیت های فرهنگی گفت: در رابطه با اقلام فرهنگی اقدام به توزیع نزدیک به 25 هزار پرچم، 5 هزار تی شرت، 10 هزار پیشانی بند و 5 هزار حمایل کردیم. همچنین اهدای پرچم یادبود و معرفی مسکات (نماد) ایرانی که نمادی از یوزپلنگ با تن پوش کارتونی به نام یوپا بود. نشست های توجیهی با استفاده از پتانسیل دانشجویان انجمن های اسلامی در شهرهای مختلف روسیه و ایجاد کلیپ صلح، کودک و جام جهانی از جلمه فعالیت های فرهنگی بود. پیام جانبخش مقام معظم رهبری و تایید معظم له که سه بار تیم ملی کشورمان را مورد عنایت خودشان قرار داده اند ، روحیه بخش فدراسیون فوتبال و تیم ملی کشورمان بود.

فدراسیون فوتبال غلامحسین زمان آبادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر