کد خبر: 641782 A

نامزدهای اصلی کسب توپ طلای جام جهانی مشخص شده اند و باید دید در نهایت این جایزه ارزشمند به کدامیک خواهد رسید.

به گزارش ایلنا، جام جهانی 2018 روسیه به جام شگفتی ها تبدیل شده است و هر روز باید خبر حذف یکی از تیمهای بزرگ را مخابره کنیم. جمعه شب هم نوبت به حذف برزیل و ستاره های پرشمارش از راه رسید. جایی که نیمار به همراه کوتینیو و تیاگو سیلوا و ... از جام کنار رفتند؛ البته که آنها تنها نبودند. چند ساعت قبل سوارز و کاوانی هم در کنار گودین با روسیه خداحافظی کردند و امروز باید به تعطیلات تابستانی بروند.

بدون احتساب بازی های امشب ستاره های نه چندان زیادی باقی نمانده اند. پیش از این مسی، رونالدو، محمد صلاح، ایسکو، دخیا، اریکسن، نویر، اوزیل، رویس، لواندوفسکی، خامس رودریگز و ... هم با جام بیست و یکم وداع کرده بودند.

از بین 6 تیمی که فعلا و تا به این لحظه در جام مانده اند ستاره هایی چون کیلین امباپه، آنتوان گریزمان، ادن هازارد، کوین دبروین، لوکا مودریچ، هری کین و تعداد قلیلی دیگر شانس کسب توپ طلا را دارند و باید دید از بین آنها کدام یک می توانند این عنوان را مال خود کنند.

کیلین امباپه:

امباپه

جوان 19 ساله تیم فوتبال فرانسه در این دوره از رقابت ها عملکرد خوبی داشته است. او موفق شده سه گل را وارد دروازه تیمهای پرو و آرژانتین(2گل) کند و عامل اصلی برد خروس ها مقابل آلبی سلسته نام بگیرد. او یک پنالتی هم گرفته است. امباپه 5 شوت داخل چارچوب داشته و در 354 دقیقه حضورش در زمین یک کارت زرد را هم گرفته است. از الان می توان جایزه بهترین بازیکن جوان جام را برای کیلین کنار گذاشت. او بعد از پله در جام 58 اولین بازیکن تینیجری است که زیر 20 سال سن دارد و سه گل و بیشتر گل زده است.

آنتوان گریزمان:

Df4i0AqWkAASlx3

ستاره شماره هفت خروس ها و باشگاه اتلتیکو مادرید حالا می تواند با درصد بالا به بهترین شدن در جام بیست و یکم فکر کند. او تا به اینجا در سه بازی برای فرانسه گل زده است که البته دو تای آنها از روی نقطه پنالتی بوده و دیگری روی اشتباه عجیب فرناندو موسلرا. با این حال نمی توان به عملکرد قابل قبول آنتوان در این مدت اشاره نکرد. گریزمان یک پاس گل هم داده و در این جام و طی 5 بازی که انجام داده 8 شوت داخل چارچوب به نام خود ثبت کرده است. 

ادن هازارد:

33

فقط کافی بود تا چند دقیقه از بازی تیمهای بلژیک و برزیل را ببینید تا متوجه شوید ادن هازارد چگونه بازیکنی است. شماره 10 ریزنقش شیاطین سرخ اروپا در این جام بازی به بازی بهتر شد و حالا یکی از عوامل اصلی صعود بلژیک به نیمه نهایی است. شاید او زیاد گل نزده باشد و هر دو گلش به بازی مقابل تونس برگردد اما دو پاس گل طلایی اش کلید موفقیت قرمزپوشان بوده است. هازارد در 4 بازی که برای تیمش انجام داده 5 شوت داخل و 5 شوت خارج از چارچوب را داشته است. 

کوین دبروین:

102418586_debruygoal_getty

هنوز آن فوق ستاره من سیتی نشده است اما با توجه به حذف ستاره ها و دو بازی حساس باقی مانده باید برای او شانس زیادی را قائل بود. دبروین تازه مقابل برزیل استارت گل هایش را زد. آن هم چه گلی و به چه کسی. کوین با آن شوت مهارنشدنی راه صعود تیمش را مهیا کرد و حالا امیدوار است در دو بازی باقی مانده با ادامه روند خوبش آمار یک گل و یک پاس گل تا به اینجا را بهبود ببخشد. دبروین مهندس حملات بلژیک است و مارتینز روی نبوغ او در برابر فرانسه حساب باز کرده است.

لوکا مودریچ:

مودریچ2

بی تردید یکی از ارکان اصلی قهرمانی های پیاپی رئال مادرید شماره 10 کروات این تیم است. لوکا مودریچ با رهبری فوق العاده اش در ترکیب کرواسی حسابی خود را سر زبان ها انداخته است. او جلوتر از راکیتیچ، سوباسیچ، مانژوکیچ و ... ستاره اصلی بلیزرها به حساب می آید. مودریچ تا به اینجا دو گل زده و در نحوه بازی تیمش هم یک عضو مهم به حساب می آید. حتی پنالتی که مقابل دانمارک هم از دست داد و ممکن بود تیمش را به دردسر بیندازد هم نمی تواند نام او را از بین مدعیان اصلی دریافت توپ طلای جام جهانی کنار بزند. البته لازمه این کار صعود به نیمه نهایی است.

هری کین:

33

در نهایت نوبت به آقای گل فعلی جام می رسد. شماره 9 و کاپیتان جوان سه شیرها که با پنالتی و شم بالای گلزنی اش تیم ساوث گیت را به یک چهارم نهایی رسانده است. انگلیس برای رفتن به نیمه نهایی خواه ناخواه دل به هری خواهد بست. بازیکنی که سال پیش هم توانست در تعداد گل زده کل سال از مسی و رونالدو پیشی بگیرد و حالا چرا این اتفاق در جام جهانی رخ ندهد؟ او شش شوت دااخل چارچوب داشته که هر 6 تا آنها به گل رسیده است. 

هری کین جام جهانی 2018 تیم ملی کرواسی تیم ملی فرانسه آنتوان گریزمان ادن هازارد تیم ملی انگلیس تیم ملی بلژیک لوکا مودریچ کیلین ام‌باپه کوین دبروین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر