کد خبر: 640914 A

در دو بازی آخر تیم‌ ‌ملی بسکتبال ایران بازیکنان با پیراهن سبز رنگ مقابل حریفان خود به میدان رفتند. پیراهنی که شباهت زیادی به تیم ملی عراق دارد و با توجه به نزدیکی زیاد نام لاتین ایران و عراق این شباهت دو چندان شده است.

به گزارش ایلنا، اما دبیر فدراسیون بسکتبال معتقد است که پیراهن ایران شباهتی به عراقی ها ندارد.

علی توفیق در گفت و گو با ایلنا گفت: من معتقدم لباس جدید شباهتی به عراق ندارد و  اگر کمی دقت کنیم متوجه می شویم رنگ  سبز لباس عراق روشن تر و فونت های نوشته شده روی پیراهن آنها با ما متفاوت است. لباس ایران بیشتر به سبز یشمی یا لجنی میخورد و پیراهن عراقی ها به هرحال روشن تر است.

توفیق درباره اینکه چرا یک رنگ جدید به پیراهن های تیم ملی اضافه شده است گفت: شرکت پیک از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ با فدارسیون ایران قرارداد داشت و سالانه باید مبلغی را به ما پرداخت می‌کرد و البسه‌ای را به صورت هدیه می‌دادند. 3-2 قسط آخری که پیک می‌داد به دلیل ممانعت فیبا، به مشکل خوردیم. پیک حدود 100 دست پیراهن به ایران بدهکار بود و از آنجایی که بازیکنان هم درخواست کرده بودند که یک دست به لباس های آنها اضافه شود از پیک خواستیم لباس ها را به سه رنگ قرمز و سفید و سبز برای مان ارسال کنند که رنگ های پرچم ایران را تشکیل می دهند.

 

علی توفیق تیم ملی بسکتبال ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر