کد خبر: 640900 A

رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال گفت: به هیچ عنوان نبال رها کردن هیچ تیمی نیستیم.

به گزارش ایلنا،  فریدون معینی درباره برگزاری تمرینات تیم ملی فوتبال نوجوانان گفت: اردوهای تدارکاتی این تیم به طور مستمر در حال برگزاری است و طبق برنامه ریزی کادر فنی تیم ملی از سال گذشته به طور مداوم بازیکنان تحت نظر هستند و تمرینات خود را پیگیری می کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مسابقات قهرمانی آسیا و رقابتهای مهمی،  پیش روی این تیم است، تمرینات بازیکنان باید به صورت مداوم تمرین داشته باشند.  معتقدم نباید ملی پوشان را رها کنیم. پس از پایان رقابتهای جام جهانی زیر 17 سال به سرمربیگری چمنیان، بازیکنانی که در رده سنی جوانان حضور داشته در اختیار تیم جوانان قرار گرفتند و بازیکنانی که در رده سنی نوجوانان حضور داشته در اختیار تیم نوجوانان.  برای هر تیم طبق برنامه های کادر آن تیم و مسابقات پیش رویشان برنامه ریزی می کنیم و سپس طبق الویت بندی، برنامه ها مرحله به مرحله به اجرا می رسد.

وی گفت: پس از اینکه تیم ملی جوانان در رقابتهای مقدماتی اردن حذف شد و به مرحله بعدی صعود نکرد، طی نشستهایی که برگزار کردیم برای این تیم برنامه های جدیدی را در نظر گرفته و قصد داریم تا اردوهای تدارکاتی در این رده را آغاز کنیم.  طبق رایزنی هایی که صورت گرفته قرار است تا این تیم به روسیه اعزام شود و در تورنمنتی که به میزبانی این کشور است، حضور داشته باشد. ضمن اینکه کشور قطر با ارسال درخواستی از ما خواسته تا دو بازی دوستانه با تیم ملی فوتبال جوانان ایران داشته باشد.

وی ادامه داد: بعد ازبازیهای جاکارتا و بازگشت تیم ملی امید، بدون شک اردوهای تیم ملی جوانان آغاز می شود و با کادری که برایشان در نظر گرفته می شود، سعی خواهیم کرد تیم بسیار خوبی را تشکیل دهیم.

رئیس کمیته جوانان بیان کرد: به هیچ عنوان نبال رها کردن هیچ تیمی نیستیم. بازیکنان بسیار مستعدی در رده سنی زیر 17 سال در جام جهانی داشتیم. حتی در رقابتهای اردن که حذف شدیم نیز بازیکنان بسیار خوبی حضور داشتند اما نباید فراموش کنیم که فوتبال بازی لحظه ها است. تیم جوانان به زودی تشکیل خواهد شد و برنامه ریزی های بسیاری برای این تیم داریم.

معینی گفت: همانطور که می دانید کشور ژاپن با برنامه ریزی در بخش فوتبال پایه توانست فوتبال موفقی را در آسیا داشته باشد و در جام جهانی عملکرد مطلوبی از خود به جای بگذارد. این که ژاپن به عنوان حریفی قدر در آسیا مطرح است دلیلش بحث آموزش در رده های پایه است. ما نیز برنامه ای را در مناطق 9 گانه خود به مرحله اجرا گذاشته ایم که بدون شک در سه سال آینده نتیجه آن را در تیم های ملی خواهید دید. 9 مرکز آموزش بازیکنان نخبه وجود دارد که 200 بازیکن آموزش یکسان می بینند و در آینده فوتبالیست های با دانشی را در اختیار تیم های ملی قرار می دهیم.

وی درباره عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در رقابتهای جام جهانی گفت: تیم ملی فوتبال ایران عملکرد بسیار مناسبی داشت. نباید از حق بگذریم. این تیم جوان شده بود و با قدرت مقابل برترین های جهان به میدان رفت.کادر فنی به فکر آینده تیم ملی فوتبال ایران بود و با میدان دادن به بازیکنان نخبه و جوان علاوه بر محک خوردن بازیکنان، عیار تیم را سنجید و بدون شک تجربه ای که در جام جهانی کسب شد، در بازیهای پیش رو نتیجه بسیار بهتری خواهد داشت.

وی در ادامه گفت: معتقدم قابلیت های بازیکنان ما از کره و ژاپن بالاتر است. فقط در بحث آموزش های پایه عقب هستیم اما از نظر توان بدنی بالاتر از آنها هستیم. آنها فوتبال را خوب یاد گرفتند اما در جنگ های تن به تن مغلوب می شوند و در بازی ژاپن با بلژیک این موضوع را شاهد بودیم.

معینی در پایان گفت: مهارت کسب کردنی است و باید در سنین پایه آموزش دهیم تا در رده های بالاتر شاهد موفقیت باشیم.    

 

تیم ملی فوتبال نوجوانان فریدون معینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر