کد خبر: 640711 A

14 بازیکن با آسیب‌دیدگی‌های جدی و طولانی در یک فصل اخیر

در لیست آبی‌پوشان تهرانی نام بیش از 10 بازیکن دیده می‌شود که سابقه مصدومیت‌های طولانی و مزمن را دارند و در چند فصل اخیر دست کم چند هفته یا چند بار در طول فصل دچار آسیب دیدگی شدند

به گزارش ایلنا، برای فصل جدید، استقلال با یک مشکل و چالش بالقوه روبه‌رو است. در لیست آبی‌پوشان تهرانی نام بیش از 10 بازیکن دیده می‌شود که سابقه مصدومیت‌های طولانی و مزمن را دارند و در چند فصل اخیر دست کم چند هفته یا چند بار در طول فصل دچار آسیب دیدگی شدند. اگر بازیکنان مورد نظر استقلال برای تمدید قرارداد در تیم ماندگار شوند و با احتساب داریوش شجاعیان و محسن کریمی که قرار است از نیم فصل دوم به تیم اضافه شوند، تعداد بازیکنانی که بیش از دیگران در معرض آسیب دیدگی قرار دارند و خطر مصدومیت آنها را تهدید می‌کند به 14 نفر می‌رسد!

مدافعان آسیب پذیر

وقتی شفر در تغییر موضع ناگهانی می‌گوید با برگزاری دربی سوپرجام مخالف است و باید  زمان آن تغییر کند چون نگران آسیب دیدگی بازیکنان است کاملا می‌شود به عمق ماجرا پی برد. پیرمرد آلمانی از شکننده بودن وضعیت جسمی و بدنی تعدادی از شاگردانش اشراف کامل دارد و با به میدان فرستادن آنها در یک بازی سنگین و حساس نمی‌خواهد روی آنها ریسک کند. از جمله مهم‌ترین بازیکنان استقلال که سابقه مصدومیت دارند یا در خطر آسیب دیدگی جدی قرار دارند می‌توان به مهدی رحمتی اشاره کرد. زانوی کاپیتان مدت‌هاست که خراب است. حتی چبزی نمانده بود که با وجود محرومیت حسین حسینی، کاپیتان دربی برگشت را از دست بدهد و دست شفر در پوست گردو بماند! البته با وجود حسینی، زانوی خراب  رحمتی کمترین دغدغه شفر است. وریا غفوری هنوز با استقلال تمدید نکرده اما به احتمال زیاد در این تیم ماندگار است. سایه آسیب دیدگی همیشه بالای سر بهترین بازیکن لیگ هفدهم است. قطعا جذب فرشاد محمدی مهر هم برای همین بود تا با توجه به وضعیت وریا مانند فصل قبل سمت راست تیم بحرانی نشود. پژمان منتظری، روزبه چشمی، میثم تیموری و خسرو حیدری هم وضعیت مشابهی دارند. حتی می‌شود مجید حسینی را هم به این لیست اضافه کرد. استخوان کف پای او فصل قبل به شدت آسیب دیده بود.

هافبک‌ها آسیب دیده

 محسن کریمی مشتری همیشه کلینیک استقلال است. داریوش شجاعیان هم که مانند کریمی نیم فصل اول را از دست داده است. فرشید باقری دیگر بازیکن استقلال است که تقریبا هر سال یک سهمیه مصدومیت دارد. امید ابراهیمی هم ابتدای فصل گذشته را به دلیل مصدومیت از دست داد. فرشید اسماعیلی هم که این روزها آسیب دیده است. وجود پنج هافبک با سابقه مصدومیت‌های جدی برای هر تیم و مربی نگران کننده است. سرور جباروف 35 ساله هم هرچند آسیب دیدگی حاد ندارد اما استقلالی ها نمی‌توانند روی این ستاره ازبک فشار بیاورند.

خط حمله  گلزن اما شکننده

در خط حمله هم نگرانی‌های وینفرد از آسیب‌دیدگی‌های کهنه شاگردانش کم نیست. مامه بابا تیام هنوز تمدید نکرده اما به احتمال زیاد به زودی این اتفاق خواهد افتاد. مهاجم و ماشین گلزنی سنگالی هم در فصل قبل نشان داد استعدادش در مصدومیت بالا است. برای همین پیرمرد آلمانی از مدت ها قبل به دنبال یک مهاجم قابل اتکا در روزهای آسیب‌دیدگی تیام می‌گشت. مهدی قائدی هم که وضعیتش کاملا مشخص است. احتمال آسیب‌دیدگی او در فصل پیش رو بسیار زیاد است. فیزیک بدنی ضعیف، تصادف شدید و البته مدت ها دوری از شرایط سفت و سخت تمرین قائدی را به شدت آسیب پذیر کرده است. مرتضی آقاخان هم در این لیست قرار می‌گیرد. آقاخان بازی‌های زیادی را در فصل گذشته از دست داد.

استقلال وینفرد شفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر