کد خبر: 639946 A

سرمربی تیم امید کشورمان گفت: ما بازیکنان را بر اساس کیفیت و توانایی آنها جذب کردیم و اگر بازیکنی نخواهد یا نتواند به اردوی تیم امید بیاید، می‌تواند در همان باشگاهش بماند.

به گزارش ایلنا، زلاتکو کرانچار سرمربی تیم امید کشورمان در حاشیه تمرین امروز این تیم در جمع خبرنگاران گفت: ما برای بازی های آسیایی اماده می شویم اما ما هنوز کامل نشده ایم چون به بازیکنان تراکتورسازی و پرسپولیس اجازه دادیم تا به اردوهای خود بروند.

وی‌ ادامه داد: طبق قول و قرارهایی که گذاشته‌ایم قرار است بازیکنان تا چهارشنبه یا نهایتاً پنجشنبه به تمرینات ما اضافه شوند و شک ندارم که باشگاه‌ها همکاری خوبی با ما انجام خواهند داد.

کرانچار در مورد اینکه بازیکنان امید پرسپولیس با این تیم به کرواسی رفته‌اند و آیا آنها به اردوی تیم امید اضافه می‌شوند، افزود: من با برانکو در این مورد صحبت کرده‌ام. او گفت که حداقل دو بازیکن از سه بازیکن امید این تیم اجازه پیدا خواهند کرد تا به اردوی ما ملحق شوند. البته آنها هم با کلیه بازیکنانشان در این اردو نرفتند و شرایط‌شان خیلی خوب نیست، اما توافق شده که باشگاه‌ها با ما همکاری کنند تا برای منافع فوتبال ایران خوب کار کنیم.

سرمربی امید در پاسخ به این سؤال که اگر بازیکنی به اردو نیاید، از تیم امید کنار گذاشته می‌شود، اظهار داشت: اگر بازیکنی به تیم امید نیاید ما مجبور می‌شویم به بازیکنان جایگزین روی بیاوریم، اما این‌طور نیست و باشگاه‌ها با ما همکاری خواهند کرد. مثلاً‌ علی دایی قول داده بازیکنان امید سایپا تا جمعه به ما اضافه می‌شوند. به هر حال اگر بازیکنی به اردوی تیم امید نیاید، مجبور می‌شویم به سراغ بازیکنان جایگزین برویم. این موضع رسمی من است. ما بازیکنان را بر اساس کیفیت و توانایی آنها جذب کردیم و اگر بازیکنی نخواهد یا نتواند به اردوی تیم امید بیاید، می‌تواند در همان باشگاهش بماند چون ما دیگر او را دعوت نمی‌کنیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اظهارات روزهای گذشته کارلوس کی‌روش و تنش‌هایی که با برانکو پیش آمده، خاطرنشان کرد: من در روزنامه‌های کرواسی در جریان این موضوع قرار گرفتم. به هر حال این یک مسئله بین دو مربی است که من میل ندارم وارد آن شوم. آنها خودشان می‌توانند این مسئله را حل کنند اما مهمترین موضوع منافع فوتبال ایران است و قطعاً فدراسیون فوتبال اقداماتی را به عمل آورده تا این مسائل متوقف شود. من نظر شخصی‌ام را می‌گویم. به نظر من تیم ایران در جام جهانی عملکرد بسیار خوبی داشت و برخلاف دوره قبلی این‌بار خیلی خوب در جام جهانی حاضر شد و حیف شد به مرحله بعد نرفت. به هر حال دلیلی ندارد این مسائل باعث شود که اختلالی در کار به وجود بیاید اما این مسائل ادامه‌دار نیست و من نیز لزومی ندارد به آن ورود کنم.

وی در مورد اینکه تیم فوتبال کرواسی موفق شد بامداد امروز به مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی صعود کند، گفت: دالیچ رفیق من نیست اما ما با هم همکاریم، او کیفیت خودش را به خوبی نشان داده و هم در تیم ملی کرواسی و هم در العین امارات نتایج بسیار خوبی گرفت. حالا تیم ملی کشور ما بعد از ۲۰ سال دوباره می‌تواند افتخارآفرینی کند و این بسیار مهم است. حتی زمانی که من سرمربی تیم کرواسی بودم نتوانستیم به این موفقیت برسیم و این موفقیت برای ما بسیار مهم است. امیدوارم که تیم کرواسی بتواند افتخاراتش را تکرار کند. البته کرواسی مقابل دانمارک مثل بازی‌های مقدماتی ظاهر نشد و این طبیعی است؛ چراکه فشار مسابقات بسیار بالاست و در مراحل حذفی کار سنگین است. در کل مهم نتیجه است که ما را راضی کرده و انتظار داریم روند خوبمان ادامه پیدا کند.

سرمربی تیم امید درباره اینکه تیم امید ایران در بازی‌های آسیایی چه نتایجی می‌تواند کسب کند، گفت: ما میل به هرچه بهتر شدن داریم و به همین دلیل خودمان را آماده می‌کنیم تا به موفقیت برسیم. اگر الان فکر کنیم که به مقام اول، دوم یا سوم می‌رسیم کمی زود است و یک ماه زمان باقی مانده و ما مرحله به مرحله گام برمی‌داریم. این سازماندهی برای این است که بتوانیم در مسائل تاکتیکی به شرایط خوبی برسیم و بازیکنانی که در اردو هستند، بار تاکتیکی را به دوش می‌کشند. در اواخر اردو می‌توانیم ارزیابی کنیم که چه انتظاراتی از ما می‌شود داشت اما الان زود است که بخواهیم در این خصوص صحبت کنیم. ما مرحله به مرحله پیش می‌رویم و گام به گام جلو خواهیم رفت.

زلاتکو کرانچار تیم امید کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر