کد خبر: 639758 A

یک هشتم نهایی جام جهانی 2018

درخشش اشمایکل هم مانع از صعود کرواسی نشد، تا شاگردان دالیچ با پیروزی در ضربات پنالتی مقابل دانمارک حریف روسیه در یک چهارم شوند.

به گزارش ایلنا، چهارمین دیدار از مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2018 بین تیم‌های کرواسی و دانمارک در حال برگزاری است و گزارش کامل این بازی را در ادامه مشاهده می‌کنید:

یک (3)

                    کرواسی                  

     یک (2)     

                          دانمارک                       

 ورزشگاه:  نیژنی نووگوراد

 

               اطلاعات بازی

               ▼ ▲ ⚽️ █

 داور: نستور پیتانا(آرژانتین)

 ساعت شروع بازی: 22:30

 ترکیب تیم ملی کرواسی

 ترکیب تیم ملی دانمارک

23

 دانیل سوباسیچ 1  کاسپر اشمایکل

6

 دیان لوورن

4

 سیمون کیائر

21

 دوماگوج ویدا

13

 ماتیاس یورگنسن (⚽️2)
2  سیمه ورسالیکو

5

 یوناس کنودسن
3  ایوان استرینیچ (▼81)

14

 هندریک دالسگارد
7  ایوان راکیتیچ

8

 توماس دلینی (▼98)

11

 مارسلو بروزوویچ (▼71) 6  آندریاس کریستنسن (▼46)

 10

 لوکا مودریچ

10

 کریستین اریکسن

18

 آنته ربیچ

20

 یوسف یوراری پولسن
4   ایوان پریشیچ (▼97)

11

 مارتین برایتوایت

17

 ماریو مانژوکیچ (⚽️4) 21  آندریاس کورنلیوس  (▼66)

 سرمربی:  زلاتکو دالیچ 

 سرمربی:اگی هاریدی

    

 متئو کوواچیچ (▲71)

    

 لاسه شونه (▲46)

    

 جاسیپ پیواریچ (▲81)      نیکولای یورگنسن (▲66)

              

 آندره کراماریچ (▲97)

    

 میشائیل کرون دلی (▲98)

دقایق حساس، حواشی و گزارش بازی در ادامه می‌آید:

کرواسی 0 - دانمارک 0 :پنالتی اول را اریکسن زد که سوباچیچ با واکنش دیدنی این توپ را مهار کرد.

01

کرواسی 0 - دانمارک 0 :اشمایکل باز هم خوش درخشید و پنالتی اول کروات ها را که بادلی زد را به خوبی دفع کرد.

کرواسی 0 - دانمارک 1 :کیائر توپ را به طاق دروازه کرواسی زد تا دانمارک یک بر صفر پیش بیافتد.

کرواسی 1 - دانمارک 1 :کراماریچ با یک مکث اشمایکل را فریب داد تا بالاخره دروازه دانمارک از روی نقطه پنالتی باز شود.

کرواسی 1- دانمارک 2 :کران‌دلی پنالتی سوم دانمارک و توپ را خلاف جهت سوباشیچ به گل تبدیل کرد.

کرواسی 2 - دانمارک 2 :مودریچ اینبار توپ را به مرکز دروازه زد تا دروازه اشمایکل را باز کرده باشد.

کرواسی 2 - دانمارک 2 : سوباشیچ به زیبایی پنالتی شونه که به سمت راست دروازه زده بود را مهار کرد.

کرواسی 2 - دانمارک 2 : اشمایکل باز هم منجی دانمارک شد و شوت پیواریچ به سمت راست دروازه را با یک دست گرفت.

02

کرواسی 2 - دانمارک 2 : سوباشیچ برای مهار پنالتی نیکولای یورگنسن کار سختی نداشت و توپی که به مرکز دروازه زده شد را با پا برگشت داد.

کرواسی 3 - دانمارک 2 :راکیتیچ آخرین پنالتی کروات ها را زد و خلاف جهت اشمایکل، توپ را به سمت راست دروازه زد تا کرواسی با برتری 3 بر 2 در ضربات پنالتی راهی مرحله بعدی شود.

ضربات پنالتی

*تلاش دو تیم در پایان 120 دقیقه به تساوی یک بر یک انجامید تا ضربات پنالتی تیم صعود کننده به مرحله بعد را مشخص کند

دقیقه 115: ربیچ با پاس دیدنی مودریچ در موقعیت تک به تک با اشمایکل قرار گرفت و پس از اینکه از دروازه بان عبور کرد و در شرایطی که دروازه خالی را پیش رو داشت با خطای یورگنسن تعادلش را از دست داد تا یک پنالتی به سود کرواسی اعلام شود. پنالتی که نصیب کرواسی شد را مودریچ به سمت راست دروازه زد اما اشمایکل با یک سوپر واکنش توپ را مهار کرد.

اشمایکل-2

دقیقه 112:پرتاب بلند کنودسن باز هم خطرساز شد و اینبار یورگنسن می توانست دروازه کرواسی را باز کند اما شوتش دقت کافی را نداشت و راهی اوت شد.

دقیقه 106:حرکت فوق العاده دیدنی سیستو در بین مدافعان کرواسی و توپی که روی پای راست خود آورد با شوتی سنگین همراه شد اما توپ با اختلاف کمی از کنار درواز به بیرون رفت.

دقیقه 101: کراماریچ در گوشه محوطه جریمه صاحب توپ شد و  در شرایطی که مدافع دانمارک را پیش رو داشت به روی دروازه ارسال کرد که چیزی نمانده بود توپ به صورت اتفاقی وارد دروازه شود اما اشمایکل ریسک نکرد و با کف دست توپ را راهی کرنر کرد.

*در پایان 90 دقیقه دو تیم به تساوی یک بر یک رسیدند تا وقت‌های اضافی یا پنالتی تیم برنده را مشخص کند.

دقیقه 3+90: مارتین برایتوایت فرصت این را داشت تا کار کرواسی را در 90 دقیقه تمام کند اما شوت بغل پای این بازیکن روی توپ برگشتی، میلیمتری از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 1+90: شوت محکم و زمینی راکیتیچ به شکلی خطرناک از کنار دروازه عبور کرد.

دقیقه 86: حرکت فوق العاده ربیچ که با سرتوپ های چشم نواز خود مدافع پیش رو را فریب داد اما توپی که داخل شش قدم فرستاد با بی دقتی مهاجمان از دست رفت.

دقیقه 82:  پیواریچ تازه وارد در نخستین حرکت خود با سانتری دقیق توپ را برای پریشیچ ارسال کرد اما ضربه سری که او زد، از بالای دروازه اشمایکل راهی اوت شد.

دقیقه 77: فرصت عالی شوتزنی که نصیب مودریچ شد اما ضربه بی دقت این بازیکن با فاصله زیاد از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 71: پاس قطری به سمت راست را شونه به خوبی کنترل کرد و با پاس در عرض  یورگنسن  تازه وارد را صاحب توپ کرد و او هم بلا فاصله اقدام به شوتزنی کرد اما ضربه آرامش را  سوباسیچ به راحتی در اختیار گرفت.

دقیقه 56:لاسه شونه که از سمت راست نفوذ کرده بود با پاسی زمینی توپ را به دهانه دروازه فرستاد اما با تکل  مدافع کرواسی همراه شد، توپ برگشتی نصیب برایتوایت شد که شوت ناامیدکننده اش با اختلاف از کنار دروازه راهی اوت شد. 

دانمارک

دقیقه 44:پاس در عرض پریشیچ از سمت چپ و ضربه پای چپ راکیتیچ که اگرچه در چارچوب بود اما اشمایکل را برای مهار توپ به زحمت نیانداخت.

دقیقه 41: ارسال مواج اریکسن در شرایطی که سوباسیچ چند قدمی از چارچوب بیرون آمده بود، چیزی نمانده بود به صورت مستقیم وارد دروازه شود اما توپ با بدشانسی به تیرک دروازه خورد و به بیرون رفت.

دقیقه 37:چیزی نمانده بود دروازه دانمارک برای بار دوم باز شود. ارسال دقیق مودریچ با ضربه سر لوورن  خطرناک از کنار تیرک دروازه عبور کرد.

دقیقه 28: درواز دانمارک سه بار پیاپی تهدید شد که مقاومت اشمایکل دروازه را نجات داد.ابتدا شوت راکیتیچ را اشمایکل دفع کرد، اینبار نوبت مانژوکیچ بود که شانسش را امتحان کند اما شوت او از زاویه بسته با واکنش اشمایکل همراه شد، در برگشت نیز پریشیچ فرصت گلزنی داشته اما شوت بی دقت او به بالای دروازه رفت.

کرواسی

دقیقه 26: فرصت عالی که سوباسیچ از دانمارک گرفت. پاس در عمق اریکسن برایتوایت را در موقعیت تک به تک قرار داد که سوباسیچ شوت زمینی این بازیکن را با پا به کرنر فرستاد.

دقیقه 12: ضربه آزاد برای کرواسی را پریشیچ  به سمت دروازه زد اما توپ به به دیوار دفاعی بازیکنان دانمارک برخورد کرد و راهی کرنر شد.

کرواسی یک- دانمارک یک / ماریو مانژوکیچ (4): مانژوکیچ تنها دو دقیقه بعد جواب گل یورگنسن را داد.نفوذ ربیچ از سمت راست و پاسی که به ورسالیکو داد را این بازیکن به روی دروازه دانمارک ارسال کرد اما دفع ناقص مدافعان دانمارک باعث شد توپ به مانژوکیچ برسد و او هم با ضربه ای محکم دروازه اشمایکل را باز کرد.

کرواسی صفر - دانمارک یک / ماتیاس یورگنسن (2): پرتاب بلند اوت ، با اشتباه مدافعان کرواسی نصیب یورگنسن شد و این بازیکن هم بلافاصله ضربه اش را به سمت دروازه زد که توپ بعد از برخورد به بازیکن حریف از زیر دستان سوباسیچ عبور کرد و درون دروازه جای گرفت تا دانمارک خیلی زود به گل برتری دست یابد.

کرواسی-دانمارک-1

جام جهانی 2018 یک هشتم نهایی جام جهانی 2018 کرواسی-دانمارک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر