کد خبر: 639706 A

یک هشتم نهایی جام جهانی 2018

روسیه بعد از اینکه تا پایان 120 دقیقه اسپانیا را متوقف کرد، در ضربات پنالتی 4 بر 3 به برتری رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

به گزارش ایلنا، سومین دیدار از مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2018 بین تیم‌های اسپانیا و روسیه در حال برگزاری است و گزارش کامل این بازی را در ادامه مشاهده می‌کنید:

یک (3)

                       اسپانیا                  

     یک  (4)     

                          روسیه                       

 ورزشگاه:  لوژنیکی مسکو

 

               اطلاعات بازی

               ▼ ▲ ⚽️ █

 داور:  بیورن کویپرس(هلند)

 ساعت شروع بازی: 18:30

 ترکیب تیم ملی اسپانیا

 ترکیب تیم ملی روسیه

1

 داوید دخیا 1  ایگور آکنیف

3

  جرارد پیکه (40)

4

 سرگئی ایگناشویچ

15

 سرخیو راموس

3

  ایلیا کوتپوف ( 54)
4  ناچو (▼70)

13

 فدور کودریاشف
18  یوردی آلبا

2

 ماریو فرناندس
8  کوکه

18

 یوری ژیرکوف (▼46)

5

 سرخیو بوسکتس 11  رومن زوبنین (█ 71)

 21

 داوید سیلوا (▼67)

19

 الکساندر سامدوف  (▼61)

20

 مارکو آسنسیو

7

 دالر کوژیائف
22  ایسکو

17

  الکساندر گولوین

19

 دیگو کاستا (▼80) 22  آرتم زیوبا (▼65)

 سرمربی:  فرناندو هیرو

 سرمربی:  استانیسلاو چرچسوف

    

 آندرس اینیستا (▲67)

    

 ولادیمیر گرانات (▲46)

    

  کارواخال (▲70)      دنیس چریشف (▲61)

              

 ایاگو آسپاس  (▲80)

    

 فدور اسمولوف (▲65)

دقایق حساس، حواشی و گزارش بازی در ادامه می‌آید:

در ضربات پنالتی اسمولوف، ایگناشویچ، گولوین و چریشف هر چهار ضربه پنالتی روس ها را تبدیل به گل کردند اما در طرف مقابل پنالتی کوکه و آسپاس توسط آکنیف مهار شد تا روسیه با برتری 4 بر 3 در ضربات پنالتی به جمع هشت تیم پایانی جام راه پیدا کند.

روسیه-3

*در وقت های اضافه نیز توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا کار به ضربات پنالتی کشیده شود.

دقیقه 120: پاس آسپاس پشت محوطه جریمه به رودریگو رسید و این بازیکن با یک چرخش توپ را روی پای چپ خود آورد اما شوتش در دستان آکنیف آرام گرفت.

دقیقه 115:ارسال اینیستا از کنار دروازه به بیرون رفت که اسپانیایی ها در این صحنه اعتقاد داشتند روی پیکه و راموس خطای پنالتی شده است، اما کویپرس، داور مسابقه بعد از مشورت با کمک داوران ویدئوی اعلام کرد خطایی  به روی دو مدافع جلو کشیده اسپانیا رخ نداده است.

دقیقه 109:باز هم فرصت برای رودریگو مهیا شد اما شوت پرقدرت او در چارچوب نبود و از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 108:رودریگو تازه وارد بعد از اینکه به زیبایی مدافع حریف را از پیش رو برداشت به داخل محوطه جریمه آمد و ضربه اش را از زاویه بسته زد که آکنیف  توپ را دفع کرد، توپ برگشتی را ایسکو به سمت دروازه زد که مدافع روس ها مانع از باز شدن دروازه شد.

دقیقه 106: پاسکاری خوب بازیکنان اسپانیا، اینیستا را در موقعیت شوتزنی قرار داد که شوت زمینی این بازیگن به مدافعان پرتعداد روسیه برخورد کرد و به راحتی توسط آکنیف مهار شد.

دقیقه 99: آسنسیو پس از اینکه با پاس در عمق آسپاس صاحب توپ شد ضربه اش را به سمت دروازه زد اما توپ درست به جایی رفت که  آکنیف حضور داشت.

*بازی در پایان 90 دقیقه با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا  وقت‌های اضافی تیم برنده را مشخص کند.

دقیقه 84: آکنیف دروازه روسیه را نجات داد. توپی که آلبا از سمت چپ فرستاد را آسپاس با سینه برای اینیستا کاشت که شوت روی پای این بازیکن را آکنیف با واکنش دیدنی برگشت داد و در ادامه نیز ضربه آسپاس از زاویه بسته راهی به دروازه پیدا نکرد.

اینیستا

دقیقه 66: الکساندر گولوین بعد از اینکه آلبا را از پیش رو برداشت، در برخورد با راموس تعادلش را از دست داد اما  کویپرس اعتقادی به پنالتی نداشت و ضربه دروازه را اعلام کرد.

اسپانیا-روسیه

دقیقه 56: ایسکو بعد از یک و دو با کاستا در گوشه محوطه جریه صاحب توپ شد اما شوت پای چپ این بازیکن از زوایه بسته، تنها یک کرنر را نصیب اسپانیایی ها کرد.

دقیقه 50: سانتر بلند کوکه به روی دروازه اسپانیا را کاستا با ضربه سر بی دقت خود به بالای دروازه زد.

دقیقه 45: موقعیت خوب گلزنی برای اسپانیا به وسیله ایسکو از دست رفت.ایسکو با شوت بغل پا به سمت دروازه روسیه شوت‌زنی کرد که ایگناشویچ توپ را برگشت داد در ادامه نیز موقعیتی نصیب کاستا شد  ولی ضربه او از زاویه بسته عرض زمین را طی کرد.

اسپانیا یک  - روسیه صفر / آرتم زیوبا (42- پنالتی) : پنالتی اعلام شده برای روس ها را آرتم زیوبا با بغل پایی محکم برخلاف جهت حرکت دخیا، به تور دروازه چسباند تا بازی با تساوی یک بر یک دنبال شود.

دخیا

دقیقه 40: توپ ارسالی سامدوف از روی نقطه کرنر با ضربه سر زیوبا همراه شد که توپ به دستان پیکه برخورد کرد تا  کویپرس هلندی یک پنالتی را به سود روسیه اعلام کند.

دقیقه 34:  الکساندر گولوین فرصت این را داشت تا بازی را به تساوی بکشاند اما شوت فنی او با فاصله کمی از کنار تیرک دروازه عبور کرد.

دقیقه 14: شوت روی پای زوبنین از پشت محوطه جریمه در چارچوب نبود و راهی اوت شد.

اسپانیا یک  - روسیه صفر / سرگئی ایگناشویچ (12 -گل به خودی):اولین موقعیت جدی بازی گل اول اسپانیا را به همراه داشت.سانتر آسنسیو از روی موقعیت ایستگاهی در شرایطی به تیر دو آمد که سرخیو راموس و ایگناشویچ برای زدن ضربه تلاش می کردند اما توپ به شکل عجیبی به پشت پای مدافع روسیه برخورد کرد و در میان بهت آکنیف به گل اول بازی تبدیل شد.

راموس

جام جهانی 2018 یک هشتم نهایی جام جهانی 2018 اسپانیا-روسیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر