کد خبر: 638423 A

آقای پروفسور؛ میلیون ها دلار را بر باد دادی!

سرمربی تیم ملی خیلی زود به صحبت‌های ایوانکوویچ واکنش نشان داد تا مشخص شود این قصه سر دراز دارد!

به گزارش ایلنا، کارلوس کی‌روش در گفت و گو با خبرنگاران گفت: خطاب به آقای پروفسور از کشور فوق العاده کرواسی و از طرف یک شهروند فروتن پرتغالی و از طرف کشوری که بیش از یک هزار سال قدمت تاریخی دارد، کشوری که در تاریخ، کشفهای بزرگی در این جهان و در مناطق مختلف دنیا داشته است، سرزمین لوییس کاموئز بزرگ، سرزمین اوزه بیو، فیگو و کریستیانو رونالدو، سه تن از برترین های تاریخ فوتبال! باید بگویم که وسعت تاریخ و فرهنگ یک کشور ارتباطی با اندازه های مرز آن کشور ندارد و بر عکس ارتباط مستقیم به ارزشها و اصولی دارد که مردمان آن سرزمین برای آن می‌جنگند. هیچ وقت خود را پشت کشور بزرگ کرواسی پنهان نکن و خواهشا به صورت غیرمحترمانه و کنایه آمیز کشور و مردم من را تحقیر نکن. این مساله دقیقاً بین من و تو است، زیرا مسوولان ورزشی که وظیفه دارند شما را به سکوت وادار کنند، این انگیزه را ندارند.

وی افزود: بنده به هیچ عنوان در تلاش نیستم و نمی خواهم از کار کردن شما جلوگیری کنم و اگر دوست دارید در ایران بمانید امیدوارم تا آخر عمر اینجا کار کنید. فقط یک بار دیگر مستقیم در چشمان شما می گویم، نوع رفتار شما و ارزشهایی که شما می خواهید به آن پایبند باشید با ارزشها و اصول بنده کاملا متفاوت است. در این زمینه ما نمی توانیم هیچ شکی داشته باشیم. ما در دو سنگر متفاوت هستیم. این بار هم شما تلاش کردید توجهات را منحرف کنید اما نمی توانید از دست من فرار کنید.

سرمربی تیم ملی این‌گونه ادامه داد: شما برنامه آماده سازی تیم ملی را در اردوی ژانویه در دوبی بر هم زدی و تمام سازمان تیم ملی را از هم پاشیدی تا جایی که من تهدید به اخراج شدم، با رفتار و عمل خود در پرسپولیس روحیه و همدلی تمامی کادر تیم ملی را از بین بردید، به صورت مستقیم در ساختمان پک و ایفمارک دخالت کردید و برای دفاع از هومن افاضلی و خانم هراتیان حاضر شدی مصاحبه هایی را انجام داده و عکسهای متفاوتی را بگیری.

کی‌روش هم چنین گفت: شما به صورت مستقیم در مسائل آماده سازی و کیفیت زمین شماره یک و مسائل مربوط به جیووا دخالت کردید و حتی خود باشگاه پرسپولیس یک ماه قراردادش را با جیووا لغو کرد. شما به دفعات مختلف در رسانه ها و در راستای تحقیر بازیکنان مصاحبه کردی و خواستی تجربه مربیگری من را زیر سوال ببرید. بله حق با شماست! مممنونم که منشا را به من یادآوری کردی و الان از این فرصت می خواهم استفاده کنم و بگویم " آدام همتی" هم با تخصص شما به تیم اضافه شد؛ بازیکنی که مثل بازیکنان اوکراینی هیچ دقیقه یا دقایق بسیار اندکی بازی کرد و این نشان دهنده کیفیت تصمیمات فنی شماست‌. شما با این تصمیم‌ها، هزاران یا میلیونها دلار را از بین بردی.

وی افزود: شما با صحبتهای تمسخرآمیز و سم گونه خود سعی بر تحسین بازیکنان لیگ داشتی و به عمد فراموش کردی که مهدی طارمی را تحسین کنی! بازیکنی که مجبور به دروغ گویی شد و فیفا او را جریمه کرد تا بعدا مجبور به ترک ایران شد. همینطور هیچ صحبتی راجع به بازیکنانی مثل رامین رضاییان، سردار آزمون، علیرضا جهانبخش، کریم انصاری فرد، میلاد محمدی و سعید عزت اللهی انجام ندادی چرا که از قصد به دنبال تفرقه در تیم ملی فوق العاده ایران هستی. برای امروز جهت یادآوری عرض می کنم که برای شما 10 سال طول کشید که بعد از جام جهانی 2006 پا به کشور بی نظیر ایران بگذاری. به خاطر اینکه بعد از جام جهانی 2006 شما شجاعت یا وجاهت لازم برای نشان دادن صورتتان در ایران و قبول مسئولیت برای عملکردتان دوشادوش بازیکنانان نداشتید و آنها تنها و بدون حضور شما از جام جهانی برگشتند و شما به خاطر دارید که بعضی از بازیکنان مجبور شدند به صورت مخفیانه از فرودگاه خارج شوند. همینطور باید یادآوری کنم که وقتی شما سرمربی الاتفاق عربستان بودید حتی جسارت لازم برای بازگشت به ایران را نداشتی و با ایجاد بهانه به ایران نیامدی.

کارلوس کی روش برانکو ایوانکوویچ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر