کد خبر: 637537 A

عصبانیت کی روش از کمک داور ویدئویی و اینفانتینو

کارلوس کی روش در نشست خبری پس از دیدار برابر پرتغال از عملکرد شاگردانش تمجید ویژه‌ای داشت و در مقابل از تصمیمات داوری به شدت عصبانی بود.

به گزارش ایلنا، کارلوس کی روش در پایان دیدار مقابل پرتغال در نشست خبری گفت: بی تردید این بازی فوتبالی بود که ما به آن افتخار می کنیم. ما با این نمایش پرستیژی برای جام جهانی آوردیم. این یک بازی بسیار رقابتی بود، دقیقه به دقیقه.ایران با نظمی که داشت و تنها تیمی که می توانست از این دیدار به پیروزی برسد، ایران بود. آنها پاسکاری‌های بیشتری داشتند اما از نظر کنترل بازی و سازماندهی بی تردید ما بهتر بودیم. الان تیم پرتغال می تواند به مسیرش ادامه بدهد و با توجه به اینکه ایران دیگر در جام نیست، من می توانم به طور آشکار از پرتغال حمایت کنم.

او درباره داوری گفت: من نظر روشنی در مورد داوری دارم اما بایدکلماتم را دقت انتخاب کنم زیرا داوری براساس فیفاست. نباید با ابراز نظرم، مشکل ایجاد کنم. وقتی موضوع داوری است، دما خیلی بالا می رود، پس من مجبور می شوم کت ام را در بیاورم. وقتی پنالتی علیه ما بود، 6 اسلئوموشن پخش شد اما وقتی پنالتی به سود ما بود یک اسلوموشن پخش شد. اما ما نمی دانستیم چه اتفاقی دارد رخ می دهد پس من رفتم به تونل تا از صحنه را ببینم. من نمی خواهم علیه تیم کشورم صحبت کنم اما من عادت کرده ام که یک ملت علیه ام باشد. وقتی یک بازیکن با آرنج ضربه می زند، باید کارت قرمز بگیرد. 

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران افزود: در کتاب قانون نوشته نشده که در مورد مسی و رونالدو طور دیگری باید تصمیم گرفته شود. ما این حق را داریم که بدانیم انتخاب داوران برچه اساسی است و من این سوال را از آقای اینفانتنیو دارم. شما نمی دانید که مردم ایران چه فداکاری هایی برای حضور در این رقابت ها انجام دادند؟. وقتی از VAR استفاده می کنید، دیگر جایی برای اشتباه بشری نیست. قبلا زمانی که داور تصمیم می گرفت، اشتباه انسانی قابل درک بود. اما الان دیگر اینطور نیست، نباید تصمیم اشتباه گرفته شود. الان معلوم نیست داوران چه تصمیم می گیرند. باید مثل راگبی عمل شود؛ باید بدانیم چه تصمیمی گرفته شود. می گویند آن رونالدو است؛ می دانم که این صحبت ها می تواند تبعاتی برایم داشته باشم اما بعد از جام جهانی 2010 عادت کرده ام که یک ملت علیه من باشم. امیدوارم رسانه های پرتغالی تحلیل مناسبی داشته باشند. اینکه می توانست یک پنالتی دیگر برای ما گرفته شود، من در مورد داوری صحبت نمی کنم در مورد یک سیستم حرف می زنم، واقعا آن صحنه کارت زرد داشت! لطفا به من هم استراحت بدهید!

سرمربی ایران در پاسخ به این سوال که آیا شما اعتقاد دارید چون آن صحنه رونالدو بود کارت قرمز نگرفت گفت: من برای کریستیانو تحسین زیادی قائلم اما باید بدانیم که چه کسی بازی را قضاوت می کند. آیا نصفه آرنج زدن هم داریم. وقتی آرنج زده می شود، باید کارت قرمز داده شود. آقای اینفانتینو من حامی شما هستم اما شما باید این مسائل را حل کنید. 

سرمربی پرتغالی درباره نمایش شاگردانش گفت: ​من به تیمم افتخار می کنم. چیزهای زیادی بود که باید به بازیکنانم بگویم. ارزشمندترین چیزی که می توانم بگویم این است که ممنونم. ممنونم که من را به اینجا آوردید. تشکر، قدردانی برای همه آنچه بازیکنانم انجام دادند. همه می گفتند ما در انتهای جدول قرار می گیری. اما ما کیفیت مان را نشان دادیم.

او درباره جو رختکن ایران پس از دیدار مقابل پرتغال عنوان کرد: آخرین بازی همیشه مهمترین بازی زندگی تان است. بازی فوق العاده ای بود. فکر می کنم از نظر سازماندهی بازی پرتغال را سد کنیم. فکر می کنم کوارشما خیلی خوب در صحنه گل خیلی خوب کار کرد. اما می توانستیم او را هم متوقف کنیم. هماطور که می توانستیم مانع گلزنی مسی در برزیل شویم. آنها کرنرهای زیادی زدند اما ما برای آن آماده بودیم. می دانستیم که چطور بازیکنان شان، بازیکنان حریف را سد می کنند. ما تلاش کردیم تا مانع رسیدن توپ به کریس رونالدو برسد. فکر می کنم در مورد سازماندهی و نظم، توانستیم به خوبی بازیکنان حریف را سد کنیم. استراتژی ما این بود که از نقاظ ضعف پرتغال استفاده کنیم و ضرباتی بزنیم که درناک باشد. ما منجسم بازی کردیم و فکر می کنم پرتغال در نیمه دوم خسته شده بود و ناامید. 

کی روش بیان داشت: ما تلاش کردیم تا آنها را وادار به اشتباهات بیشتر کنیم و توانستیم به پنالتی برسیم و قدوس هم یک ضربه به سمت دروازه زد. 

او در پیامی به مردم ایران عنوان کرد: بله، من خیلی احساس غرور می کنم. ما از هواداران روس هم تشکر می کنیم. هواداران ایرانی هم اجازه ندادند ورزشگاه ها خالی بماند. ما خیلی خوشحالیم که بازیکنان مان نمایش فوق العاده ای است و با نمایش هایش، احترام زیادی کسب کرد. ما از قبل گفته بودیم که یاد می بریم یا درس می گیریم. کسی انتظار نداشت که ایران چنین نمایشی ارائه بدهیم. اینجا باید بگویم که بازیکنان ایران از روحیه مبارزه طلبی بالایی برخوردارند و من تلاش می کنم تا هر روز این روحیه را بالاتر ببرم. تلاش می کنم تا روحیه اسپانیایی ها در مبارزه با گاوها را به تیمم منتقل کنم. این کاری است که در 8 سال حضورم در ایران انجام دادم. امروز وقتی روی نیمکت نشسته بودم، برای هر دو سرود ملی، من 35-6 سال کار کرده بودم، 20 سال برای دو تیم ملی. این بازی دشواری بود و در پایان دوستم فرناندو سانتوس و بازیکنان تیم به من تبریک گفتند و این حال خوبی به من داد. ما 12 سال با تیم ملی پرتغال کار کردیم و بعضی از این بازیکنان کارشان را با من شروع کردند و در 8 سال کار، پیشرفت کردند و دیدن آنها در اینجا لذت بخش بود. 

کی روش درخصوص پیشنهاد تمدید قرارداد فدراسیون فوتبال ایران عنوان کرد: من یک پیشنهادی دریافت کردم از فدراسیون فوتبال ایران، یک پیشنهاد 6 ماهه. اما الان وقت مناسبی برای صحبت در این مورد نیست.  اکنون زمان تشکر از بازیکنان است. از صمیم قلب از آنها تشکر می کنم. آنها عالی بودند. همین طور حمایت هواداران فوق العاده بود. نمی توانم حالا از احساسم را به خوبی بیان کنم. 

او ادامه داد: من بازنده خوبی نیستم. وقتی بازی را باخته ایم، نمی توانم حال خوبی داشته باشم. من از فرهنگی آماده ام که همیشه به دنبال پیروزی بودم. ما چهار سال قبل هم مقابل آرژانتین یک پنالتی برای ما گرفته نشد. من تلاش زیادی کردم تا VAR وارد فوتبال شود. اما حالا باید به خانه برگردم. در حالی که نمی دانم چه اتفاقی افتاده در حالی که 5 داور در آن اتاق نشسته بودند. ما فقط می خواهیم بدانیم که قوانین چیست. می دانم که گروهی پشت صحنه بازی را کنترل می کنند، می داتم که این کار را با حسن نیت انجام می‌دهند. اما ما هم باید بدانیم چه اتفاقی می افتد. نه اینکه وقتی صحنه واضح نیست، از VAR استفاده کنیم. یا وقتی واضح نیست، برای ضربه آرنج، کارت زرد بدهیم. این بازی برای مردم است و همه باید در جریان باشند. یا دیگر نباید از VAr استفاده شود یا اینکه مانند راگبی همه چیز واضح باشد.

تیم ملی فوتبال ایران کارلوس کی روش جام جهانی 2018
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر