کد خبر: 637438 A

سایت فیفا در یکی از تازه ترین گزارش های خود به بررسی تاریخچه مربیانی پرداخته است که مقابل تیم ملی کشورشان کار کرده اند.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فیفا کارلوس کی روش قصد دارد تا تیمش را به یک هشتم نهایی جام جهانی برساند و برای این منظور به یک نتیجه خود برابر تیم وطن خود، پرتغال، نیازمند است اما این اولین باری نیست که یک مربی با تیم ملی کشورش رو در رو می شود؛ بازی ایران و پرتغال بیستمین تقابل این چنینی است!

اولین تقابل سال 1938 در فرانسه رخ داد. نگی با هدایت تیم ملی سوئد پنج بر یک به مجارستان باخت.

آخرین تقابل هم به سال 2014 بر می گردد. وقتی کلینزمن با آلمان رو به رو شد و گفت: البته که به نیمکت آلمان نگاه می کنم. این همان نیمکتی است که برایش زحمت کشیده بودم تا به چنین روزی برسد اما از لحظه ای که بازی شروع شد، تنها به تیم خودم مشغول بودم. آمریکا در آن بازی نهایتا یک بر صفر نتیجه را واگذار کرد.

کلینزی

گوران اریکسون درسال هایی که هدایت انگلیس را بر عهده داشت، دو بار و در سال های 2002 و 2006 برابر سوئد مربی گری سه شیرها را بر عهده داشت و نهایتا مساوی شد.

نکته جالب این است که تنها 5 مربی موفق شده اند تیم ملی کشور خودشان راببرند. برونو متسو در بازی اول جام جهانی 2002، توانست با تیم ملی سنگال مدافع عنوان قهرمانی یعنی فرانسه را ببرد.

از نوزده تقابل این چنینی، 11 بار مربیان در جام جهانی تقابل با تیم های ملی کشورشان را باخته اند. شکست 4 بر یک زیکو، اسطوره برزیل با تیم ملی ژاپن گواهی بر این ادعاست.

کی روش هم در این باره گفته است: به عنوان یک مربی پرتغالی، فکر می کنم این یک موقعیت و لحظه ویژه برای من و تیمم است. اما حالا این فوتبال است که برای تیم برتر و برنده تصمیم می گیرد!

کیروش رونالدو

جام جهانی کارلوس کی روش جام جهانی 2018 ایران-پرتغال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر