کد خبر: 636210 A

سارانسک، شهر پارک‌ها

تیم ملی فوتبال ایران برای رویارویی با پرتغال و دیداری حساس به شهری کم جمعیت سفر می‌کند که در فاصله 500 کیلومتری شهر مسکو واقع شده است.

به گزارش ایلنا، شاگردان کارلوس کی روش به منظور رویارویی با تیم پرتغال در آخرین بازی مرحله گروهی خود در جام جهانی 2018 مسافت 500 کیلومتری را از شهر مسکو تا سارانسک پایتخت جمهوری موردویا که با جمعیت 315 هزار نفر در منطقه مرکزی روسیه واقع شده، می‌پیمایند.

این شهر که در سال 1641 بنیان گذاشته شده، با 81.46 کیلومتر مربع وسعت درصدی ساکنان آنرا قوم ماردوا تشکیل می دهد و ملت های برخی کشورهای اروپایی از جمله فنلاند و استونی از این قوم هستند. البته 85 درصد از جمعیت این شهر از قوم روس هستند و زبان موردوین کمتر در این شهر شنیده می‌شود.

آشنایی با شهر سارانسک روسیه

شهر سارانسک همانند دیگر شهرهای روسیه زمستان‌هایی سرد و طاقت فرسا دارد. بهار و تابستان در سارانسک قابل تحمل تر بوده و دمای هوای در برخی روزها تا بالای 20 درجه هم می‌رسد. این شهر اگرچه کوچک و کم جمعیت است اما از مراکز خرید و بازارهای بسیار متنوعی برخوردار است و همچنین اماکن دیدنی و جاذبه های گردشگری زیادی دارد. کلیسای جامع فئودور اوشاکوف، یکی از اماکن دیدنی پایتخت موردویا است که نمادی مهم از ارتودکس روسیه مدرن است. 

Related image

کل شهر سارانسک سرسبز بوده و از طرفی نیز در مناطق مختلف آن مناطق متعدد سرسبزی وجود دارند؛ که البته پارک پوشکین قابل توجه‌ترین این پارک‌ها می‌باشد.  به راحتی می‌توان گفت پارک پوشکین یکی از مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری سارانسک است که در سفر به این شهر حتما بایستی از آن بازدید کرد.

سارانسک

شهر سارانسک با وجود قرار گرفتن در جنوب شرقی مسکو به غیر از دیدار ایران برابر پرتغال، سه دیدار دیگر در جام جهانی روسیه را میزبانی می‌کند. دیدار نخست بین تیم های ملی فوتبال پرو - دانمارک هفت روز پیش برگزار شد؛ چهار روز پیش کلمبیا و ژاپن به مصاف هم رفتند و هفتم تیر ماه هم پاناما و تونس در ورزشگاه موردویا آرنا به دیدار هم می‌روند.

FIFA Fan Fest Saransk 3D Rendering

مراحل ساخت ورزشگاه مورودویا آرنا با گنجایش 45 هزار تماشاگر در سال 2018 به پایان رسید و ساخت آن 15.6 میلیارد روبل (251 میلیون دلار) هزینه داشت. فاصله ورزشگاه مورودویا آرنا از فرودگاه سارانسک 5 کیلومتر و از ایستگاه مرکزی قطار 2.5 کیلومتر است. 

آشنایی با شهر سارانسک روسیه

Image result for Mordovia Arena

طراحی ورزشگاه مورودویا آرنا به شکل بیضی است که علاقه مندان به فوتبال را به یاد ورزشگاه آلیانز آرنا بایرن مونیخ می‌اندازد. این ورزشگاه دو طبقه سقف و دیواره‌هایی از پنل های فلزی رنگارنگ دارد و از فاصله دور شبیه بالنی آماده پرواز به نظر می رسد.

Image result for Mordovia Arena

 

تیم ملی فوتبال ایران جام جهانی 2018
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر