کد خبر: 635356 A

میزبانِ امشب ایران را بهتر بشناسید

دومین میزبانی ورزشگاه کازان، امشب از بازی ایران و اسپانیا انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا فرانسه-استرالیا، اسپانیا-ایران، هلند-کلمبیا، کره جنوبی-ایران، یک بازی از یک شانزدهم و یک بازی از مرحله یک چهارم، شش نود دقیقه ای هستند که کازان فرصت میزبانی دارد؛ به شرط آن که پای وقت های تلف شده یا پنالتی در میان نباشد. هرچند کازان آرنا با دیدارهای مهم غریبه نیست و میزبانی در کنفدراسیون‌ها را هم تجربه کرده است، اما این بار نوبت جام جهانی است؛ جامی که تنها برای 32 تیم جا دارد و شش مسابقه از آن، سهم کازانی‌هاست.

استادیوم 45000 نفری روسیه، از اتاق فکری در کانزاس سیتی شروع شده است. اتاقی که پیش از این طراحی اورلاندوسیتی، امارات و البته ومبلی را کرده بود. شرکت پاپولوس از 2010 استارت کار را زد و برای خلق این شاهکار تنها سه سال از بازه رکود اقتصادی روسیه را نیاز داشت؛ هرچند هزینه‌ای که به پای این مستطیل سبز ریخته شد، سه برابرِ عدد تخمین زده باشد.

سه ال‌سی‌دی بزرگ در نمای بیرونی ورزشگاه، جلوه ای خاص برای استقبال از تماشاگران ایجاد کرده است تا در شرایطی مثل دیشب، آن ها را مشتاق برای دیدار فردا کند. سردار، هرچند مانند سایر هم باشگاهی هایش عادت نکرده است تا آن جا را مانند خانه اول خود ببیند، این بار باید با پیراهن تیم ملی در کازان آرنا به میدان برود. یوزهای ایران، امشب در هوایی نسبتا معتدل اما با رطوبت بالا به مصاف ماتادورها خواهند رفت، اما حتما سیستم تعدیل دمای استادیومی که تماشای بازی‌های برگزار شده در هوای -10 درجه را تسهیل کرده است، امشب نیز بدون تدبیر نخواهد بود. بلیط های بازی از 20000 تا 150000 روبل قیمت‌گذاری شده اند و تور وی‌آی‌پی 30000 روبل هزینه خواهد داشت. بازی اول برگزار شده در این

ورزشگاه، با دو پنالتی و برد فرانسه مقابل استرالیا همراه شد و امشب، نوبت ایران و اسپانیاست تا پنجه در پنجه یکدیگر بیندازند.

گزارش تصویری اختصاصی ایلنا از استادیوم میزبان تیم ملی را در ادامه می بینید.

2

کاپیتان و خالکوبی‌هایش، یکی از جذاب ترین ها خواهند بود؛ خصوصا بعد از حذف مصر!

 

5

زوج مکمل او هرچند در بازی قبل، بدموقع ترین خطا را به رونالدو کادو داد اما امشب کار مهاجمین تیم ملی را سخت خواهد کرد.

17

این سمت میدان، گنجی رهبر خط دفاع ماست.

21

چشمی اما با چشمانی پر از حسرت تمرین هم تیمی هایش را نگاه کرد.

10

او پیش از آغاز جام گفته بود که اگر احتمال ناکامی میداد، وارد جام نمی شد؛ اما حالا نقش پررنگ تری دارد.

19

و اما اتحاد، هنوز رمز همدلی ماست!

7

پس پیش به سوی کارزار کازان!

عکس‌ها از امیرحسین خیرخواه

تیم ملی ایران تیم ملی اسپانیا اسپانیا-ایران کازان آرنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر