کد خبر: 632910 A

اختصاصی ایلنا از روسیه؛

دیدار افتتاحیه جام جهانی پنجشنبه شب برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا، دیدار افتتاحیه جام جهانی 2018 روسیه فردا از ساعت 19:30 در ورزشگاه لوژنیکی مسکو برگزار می‌شود. این ورزشگاه مهم‌ترین ورزشگاه مسکو است که فینال رقابت‌ها هم در همین محل برگزار خواهد شد

. این دیدار بین دو تیم روسیه و عربستان برگزار می‌شود. روسیه پیش از این یک بار با نام شوروی در سال 1970 در دیدار افتتاحیه جام جهانی در برابر مکزیک میزبان قرار گرفته است که با تساوی بدون گل به پایان رسیده است ولی عربستان نخستین افتتاحیه خود را تجربه می‌کند و نخستین تجربه به این شکل برای تیم‌های آسیایی در تاریخ جام‌های جهانی خواهد بود.

بازی‌های افتتاحیه در 40 سال اخیر جام جهانی همواره با گل همراه بوده است و هیچوقت هم تیم میزبان در آن شکست نخورده و 6 برد و 3 مساوی در 9 افتتاحیه قبلی به میزبان رقابت‌ها رسیده است و با این تفاسیر اگر چنین رکوردی ادامه‌داشته باشد این دیدار هم با گل و البته نباختن روسیه همراه خواهد بود.

روسیه بعد از 1990 که از شوروی تغییر نام داد 3 بار در این رقابت‌ها حاضر بوده و در هر 3 دوره در مرحله گروهی حذف شده و عربستان آخرین حضورش را در سال 2006 تجربه کرد که در مرحله گروهی حذف شد و بهترین عملکردش در جام جهانی 1994 بود که به مرحله دوم رسیدند.

روسیه و عربستان پیش از این یک بار بازی کرده‌اند که سال 1993 در یک دیدار تدارکاتی در ورزشگاه ملک فهد عربستان که با نتیجه 2-4 به سود میزبان به پایان رسید. 

روسیه با چرچسوف،‌ سرمربی‌اش از اکتبر 2017 موفق به پیروزی نشده و از 6 بازی 2 باخت و 4 تساوی کسب کرده است.

گزارش اختصاصی خبرنگار اعزامی ایلنا از این ورزشگاه پیش از بازی:

 

حجم ویدئو: 5.89M | زمان ویدئو: 00:00:56
جام جهانی 2018 افتتاحیه جام جهانی روسیه-عربستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر