کد خبر: 632671 A

تیم ملی ایران نسبت به جدال مقابل نیجریه، در برابر مراکش با هدفی متفاوت وارد زمین می شود.

به گزارش ایلنا، تیم ملی فوتبال ایران باید در اولین گام از رقابت های جام جهانی 2018 روسیه به مصاف مراکش برود. دیداری که می تواند بسیار سرنوشت ساز باشد.

تیم ملی فوتبال کشورمان پیش از این دو بار با تیمهای آفریقایی دیدار کرده بود که هر دو مسابقه با نتیجه مساوی به اتمام رسید. ابتدا در سال 2006 و در بازی پایانی به مصاف آنگولا رفتیم که این مسابقه با حساب 1-1 به پایان رسید. هشت سال بعد هم در نخستین بازی رو در روی نیجریه صف آرایی کردیم که بازهم نتیجه مساوی و این بار صفر بر صفر به ارمغان آمد.

حالا بازی مراکش از راه رسیده است. در بازی آنگولا شانسی برای صعود نداشتیم اما در بازی مقابل نیجریه داستان متفاوت بود. تیم ملی برای اینکه همچنان شانس داشته باشد می بایست امتیاز می گرفت و تیم استفان کشی را زمین گیر می کرد. اتفاقی که در واقعیت هم رخ داد. شاگردان کی روش برای کسب یک امتیاز به زمین آمدند و به این مهم هم رسیدند. 

IMG00015888

ترکیب ایران در آن مسابقه به شرح زیر بود:

علیرضا حقیقی، سیدجلال حسینی، امیرحسین صادقی، مهرداد پولادی، پژمان منتظری، جواد نکونام،‌ آندرانیک تیموریان، اشکان دژاگه، خسرو حیدری، احسان حاج‌صفی و رضا قوچان‌نژاد

از این تیم تنها پژمان منتظری، اشکان دژاگه، احسان حاج صفی و رضا قوچان نژاد حضور دارند و احتمالا منتظری به همراه حاج سفی فیکس خواهند بود.

اما حالا داستان فرق دارد. ایران سودای صعود دارد و کی روش هم روی این مساله تاکید داشت. دو حریف دیگر ما یعنی پرتغال و اسپانیا تیمهای اسم و رسم دار تری هستند و به همین خاطر برد مراکش حائز اهمیت است. پس دیگر شاهد آن احتیاط همیشگی در برابر مراکش نیستیم و کی روش با ترکیبی هجومی تر پا به میدان خواهد گذاشت.

تیم ملی ایران تیم ملی نیجریه تیم ملی مراکش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر