کد خبر: 632115 A

"سخت است با طرفداران خودمان درگیر شویم"

ایلکای گوندوغان و مسوت اوزیل اخیرا از سوی طرفداران تیم ملی آلمان با انتقادهای شدیدی مواجه شده‌اند و هافبک منچسترسیتی ادعان می‌کند که به سختی با آن کنار می‌آید.

به گزارش ایلنا، پس از دیدار اخیر ایلکای گوندوغان با رئیس جمهور ترکیه، رجب طیب اردوغان، زندگی سختی برای بازیکن منچسترستی رقم خورده که به گفته خودش کنار آمدن با آن بسیار دشوار است.

در ماه می گروهی از بازیکنان ترک تبار لیگ برتر انگلیس به یک دیدار با اردوغان دعوت شدند و در پایان آن مسوت اوزیل، گوندوغان جنک توسون عکس یادگاری گرفتند. عبارت "رئیس جمهور من" برای عکس با اردوغان طرفداران تیم ملی آلمان را عصبانی کرد تا آنها منتقد این رفتار باشند.

بازیکن ملی پوش منچسترسیتی در گفت و گو با فرانس فوتبال در این باره اظهار داشت: بعضی از واکنش‌ها به من اختصاص داشت، مخصوصا حملات شخصی. در سال‌های اخیر ما برای ارتقاء یکپارچگی در آلمان بسیار تلاش کرده‌ایم. ما تنها تبار ترک نداریم، از والدین و خانواده های ما به ارث رسیده است، گلزن کرشن متولد شده‌ایم و بزرگ شده‌ایم. در این شهر مهاجران زیادی حضور دارند. به همین دلیل شگفت زده‌ام که می‌گویند یکپارچه نشدیم و ما نمی خواستیم بر اساس ارزش های آلمان زندگی کنیم. این یک تجربه دشوار بود.

او ادامه داد: به دلیل ریشه ترکی، ا هنوز با ترکیه ارتباط بسیار قوی داریم. البته این بدان معنی نیست که والتر استینمر رئیس جمهور ما نیست یا خانم مرکل نخست وزیر ما نیست. هدف ما هرگز موضع سیاسی نبوده است.من همیشه منتظر انتقاد هستم. هر کس نظر خود را دارد، به همین دلیل ما آزادی بیان داریم. اما من هم نمی‌خواهم توهینی به کسی وارد شود. برای من، مهم بود که در مورد وضعیت صحبت کنیم. حالا من می‌خواهم دوباره بر روی اصول تمرکز کنم. 

جام جهانی تیم ملی فوتبال آلمان گوندوغان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر