کد خبر: 631838 A

اسطوره فوتبال کشورمان در مورد جام جهانی و پیش‌بینی‌اش از این مسابقات صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، علی دایی، پیشکسوت فوتبال ایران و آقای گل جهان گفت‌وگوی کوتاهی را با پایگاه خبری یورونیوز درباره جام جهانی انجام داده که شرح این مصاحبه را در پایین می‌خوانید.

 

* با توجه به غیرقابل پیش‌بینی بودن ورزش فوتبال و کم شدن فاصله بین تیم‌های بزرگ و کوچک آیا این دوره از رقابت‌های جام جهانی ممکن است با شگفتی‌های بسیار همراه باشد؟

به نظر من در رقابت‌های این دوره شگفتی زیادی رقم نخواهد خورد زیرا درست است که تیم‌های کوچک‌تر در سال‌های گذشته خودشان را بالاتر کشیدند و سعی کردند فاصله با رقیبان بزرگ را کم‌تر و کم‌تر کنند اما تیم‌های بزرگ هم پیشرفت‌های چشمگیری داشته‌اند. شما اگر دقت کنید می‌بینید که به عنوان مثال انگلیس تیم سال‌های گذشته نیست و بسیار بهتر شده، یا فرانسه که از دوره‌های پیش بسیار قدرتمندتر شده، همین‌طور درباره برزیل و آلمان که همیشه تیم‌های قدری هستند و اسپانیا که این دوره خیلی خوب شده، در مجموع پنج یا شش تیم بسیار قدر در این دوره حضور دارند و این احتمال وقوع شگفتی را کم می‌کند.

 

* از نظر شما کدامیک از تیم‌های حاضر در مرحله نهایی رقابت‌های جام جهانی روسیه بیش‌ترین بخت را برای قهرمانی در این دوره دارند؟

به نظر من تیم های برزیل و آلمان بیش‌تر از دیگر تیم‌ها از بخت قهرمانی در این دوره برخوردارند.

 

* از بین بازیکنان سی و دو تیم حاضر در جام جهانی روسیه به جز ایران کدام بازیکن یا بازیکنان بیش‌تر از بقیه نگاه شما را به خود جلب می‌کنند؟

ما بازیکنان بسیار بزرگی را داریم که در این دوره از رقابت‌ها حضور دارند و هر کدام از آن‌ها برای تیم‌های خود وزنه‌ای به حساب می آیند اما از نظر من سطح لیونل مسی با دیگران کاملا متفاوت است، من به شخصه از نظر فوتبالی مسی را خیلی می‌پسندم.

 

جام جهانی علی دایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر