کد خبر: 631791 A

در آستانه جام جهانی 2018

تیمهای ملی مراکش و اسپانیا آخرین بازی های دوستانه خود پیش از جام جهانی را بردند.

به گزارش ایلنا، مسابقات دوستانه فوتبال در آستانه جام جهانی 2018 روسیه با شور و حرارت زیادی بین تیمهای حاضر در این بازی ها دنبال می شود و هر کدام در در نظر دارند تا با شناسایی نقاط ضعف و قوت خود با صد در صد توان به جام جهانی قدم بگذارند.

شنبه شب نیز چند مسابقه به انجام رسید که در یکی از حساس ترین دیدارها تیم ملی اسپانیا با یک گل از سد تونس گذشت و مراکش نیز با حساب 3-1 از سد استونی گذشت. دو حریف تیم ملی ایران با این بازیها پرونده بازی های تدارکاتی خود را بستند.

بعد از بازیهای دیشب رقبای ایران، کامنتهایی در فضای مجازی رد و بدل می شود که شاید پرداختن به آن خالی از لطف نباشد. مثلا به گلی که مراکش از استونی خورده زیاد اشاره شده و اینکه آنها خیلی راحت گل می خورند و استونی راه گلزنی به شیرهای اطلس را به ایران آموخت یا مثلا اسپانیا اصلا آن تیمی نیست که فکر می کردیم و مقابل آنها می شود با یک دفاع همه جانبه حتما نتیجه گرفت و ...

DfRO_M9WkAAsts4

اما آیا واقعا این گونه برداشت ها پیش از جام جهانی و در آستانه آغاز مسابقات درست است؟

مراکش در بازی برابر استونی در نیمه نخست تقریبا ترکیب اصلی خود وارد میدان شد. شاگردان هروه رنارد با دو گلی که در همان 45 دقیقه به ثمر رساندن خیالشان راحت شد و بین نیمه مهدی بن عطیه به همراه امین هریت و حکیم زیش از زمین خارج شدند. چند دقیقه بعد نوبت کریم ال احمدی و نورالدین امربت رسید تا جای خود را به بازیکنان نیمکت نشین بدهند. در ادامه اشرف حکیمی هم بیرون رفت تا با توجه به غیبت حمزه مندیل از ابتدای مسابقه، از ترکیب دفاعی اصلی شیرهای اطلس، تنها سیس در زمین باشد. پس گلی که مراکش خورد و دفاع این تیم، اینقدر بد کار کرد در نبود مدافعین اصلی زده شده بود و نیم توان به حساب آنها گذاشت. در ضمن این را هم فراموش نکنید که مراکش در دقایق پایانی انگیزه چندانی برای حمله نداشت.

DfRzFRKX4AEdLb2

اما برسیم به اسپانیا. بعد از برد 6-1 مقابل آرژانتین خیلی ها فریاد  واحسرتا و وااسفا سر دادند و گفتند آرژانتین که شش گل خورده ما چند گل خواهیم خورد. در خوب بودن این اسپانیا هیچ شکی نیست. آنها میانگین حدود سه گل در هر بازی زده اند و 20 مسابقه است که نباخته اند اما اینطور هم نیست که بیایند و 6 یا 7 گل بزنند و بروند. با این وجود همانقدر که نباید از نتیجه بازی با آرژانتین ترسید؛ همانقدر نباید به این بازی ضعیف مقابل تونس و گل دقیقه آخری و برد خفیف هم اعتنایی کرد و این را دلیلی بر ضعیف شدن لاروخا دانست. مشخص بود که تیم لوپتگی زیاد به خودش فشار نیاورد و بازیکنان برای حفظ ساق های خود احتیاز زیادی را به خرج دادند. شما به نتایجح اکثر تیمهای بزرگ پیش از جام جهانی نگاه کنید نتایج نه چندان خوب آنها گواه همین مساله است.

پس خواهشا گول دو بازی شنبه شب را نخورید.

تیم ملی ایران جام جهانی تیم ملی اسپانیا تیم ملی مراکش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر