کد خبر: 631418 A

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم ملی درحالی به استقبال جام جهانی 2018 رفته است که به احتمال بالا، مسعود شجاعی مسئولیت کاپیتانی تیم را بر عهده خواهد داشت.

ronaldo

رونالدو و دیگر هیچ!

این دومین تقابل آدم فضایی پرتغالی ها با ایران است. در دیدار قبلی، او تیر خلاص حذف را از روی نقطه پنالتی وارد دروازه ایران کرد تا با شکست دو بر صفر رسما از جام جهانی آلمان حذف شویم. در معرفی او هیچ چیز نمی توان گفت جز تکرار نامش! اسم او، حالا به تنهایی یک برند است. او که در 2009، گران ترین ترنسفر دنیا را با عزیمت به مادرید رقم زد، حالا باشگاه سابقش را یکی از مشتریان اصلی خود می بیند. رونالدو پس از کسب چهارمین قهرمانی چمپیونزلیگ با رئال،‌ زمزمه های جدایی از تیمش را سر داد تا با رفتن زیدان، این اتفاق محتمل تر هم باشد. مهاجم 33 ساله پرتغال که بی شک بخت اول گلزنی تیمشان در جام جهانی خواهد بود، خیلی امیدوار است تا بتواند خاطرات خوب یورو را با تیمش تکرار کند؛ هرچند نمی توان در جام جهانی چندان به اقبال امیدوار بود، خصوصا اگر طی این دو سال پیشرفت چشمگیری نداشته باشید. در هر صورت توپ طلای امسال، بزرگترین انگیزه برای درخشش رونالدویی است که شاید حتی فصل بعد را در لوشامپیونه آغاز کند.

ramos

همیشه پای یک رئالی در میان است!

راموس، کماکان درگیر حواشی پینگ پنگی درباره مصدومیت صلاح در فینال جام باشگاه های اروپاست. فیرمینو، مهاجم زهردار برزیل اخیرا با صراحت به او تاخته است و هواداران لیورپول یا بارسلونا هم دل خوشی از او ندارند اما احتمالا بیشترین تنفر از او را در مصر خواهید یافت. هرچند احتمال رویارویی مصر و اسپانیا در یک هشتم نهایی بسیار ناچیز است اما تقابل دوباره صلاح و راموس همان چیزی است که می تواند التهاب و تشنج را تا مرز جنون بالا ببرد؛ چیزی که البته شایعه پیوستن او به جمع آبی اناری ها را جذاب تر می کند.

راموس که پس از پیوستن به رئال، هرگز از جمع مادریدی ها جدا نشده است، همواره در افتخارات فردی و باشگاهی جز بهترین ها بوده است اما در قامت مدافع اسپانیا، تنها دو قهرمانی در بازه طلایی ماتادورها کسب کرده است. کسب اولین قهرمانی این تیم در 2010  و تکیه بر بام اروپا در 2012، دو جام ملی را به ویترین افتخارات او اضافه کرده است.

بن عطیه

جنگ ادامه دارد....

برخورد بن عطیه با وازکز در ثانیه های پایانی، یکی از بزرگترین کامبک های تاریخ و البته رویای کسب قهرمانی چمپیونزلیگ بوفون را از بین برد. مدافع سرزن باشگاه یونتووس که به بهانه تولد در پاریس، سابقه یک بازی در تیم زیر 18 سال فرانسه را هم در کارنامه خود دارد، حالا به اعتبار بازی های خوب خود، یکی از جذابیت های گروه B، خصوصا در تقابل با رئالی های اسپانیا و پرتغال خواهد بود.

شم بالای گلزنی او و البته سبک بازی مراکش، می تواند باعث شود تا سومین گل ملی کاپیتان، در بزرگترین آوردگاه بین المللی دنیا رقم بخورد.

 

کریستیانو رونالدو کاپیتان سرخیو راموس تیم ملی اسپانیا تیم ملی پرتغال تیم ملی مراکش مهدی بن عطیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر