کد خبر: 626886 A

مدیرعامل ذوب آهن در مورد جدایی قلعه‌نویی و شرایط اخیر این تیم صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، ‌ سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب آهن درباره جدایی امیر قلعه نویی از این تیم و حضورش در سپاهان گفت: ما مذاکرات خوبی را با قلعه نویی داشتیم، اما در آخرین جلسه که هفته گذشته برگزار شد، قرار بود او نظرش را اعلام کند. ظاهرا باتوجه به درخواست هواداران سپاهان به این نتیجه رسید که صرفا به خاطر مردم به سپاهان برود. امیدوارم قلعه نویی آنجا هم دل مردم اصفهان را شاد کند.

آذری درباره قانع کننده بودن و یا نبودن دلایل جدایی قلعه نویی از ذوب آهن برای او اظهار کرد: دلایل برای من نباید قانع کننده باشد. این دلایل برای کسی که تصمیم گرفته باید قانع کننده باشد. قرارداد ما با قلعه نویی تمام شده بود، اما موظف بودیم مذاکره کنیم. مسائل مالی برای امثال قلعه نویی اولویت‌های بعدی است. قلعه نویی حتی تا آخرین لحظه مسائل مالی را مطرح نکرد.

او درباره این که آیا مسائل مالی در تصمیم قلعه نویی موثر بوده است یا گفت: باید این سئوالات را از قلعه نویی بپرسید. کسی که تصمیم گیرنده است باید صحبت کند. قلعه نویی آدم منصفی است. خودش این نکته را گفت که تمام آن چیزی که یک مربی نیاز داشت، مجموعه ذوب آهن برای او فراهم کرد. قلعه نویی هم تمام وجودش را گذاشت.

آذری درباره احتمال جدایی کی روش استنلی و قصد قلعه نویی برای انتقال او به سپاهان اضافه کرد: کی روش بازیکن آزاد است. من با مدیر برنامه‌های این بازیکن صحبت کردم. او گفت: کی روش برای استراحت به برزیل می‌رود و بعد از آن، برای فصل بعد تصمیم می‌گیرد. با این حال اگر قرار باشد یک بازیکن را با ارقام خارق العاده نگه داریم، توانایی‌اش‌ را نداریم و این کار را هم نمی‌کنیم.

او افزود: استراتژی امیر قلعه نویی برای جذب بازیکن را نمی‌دانم، اما ما هم اعتراضی نداریم. اگر بتوانیم قهرمانی هایمان را حفظ می‌کنیم. ذوب آهن باشگاهی است که تمام توانمندی‌اشرا به کار می‌گیرد، اما اصول مالی بر آن حاکم است. حاضر نیستیم به هر قیمتی بازیکن را نگه داریم. ما قهرمانی‌مان را با اعداد نرمال جذب می‌کنیم. این را هم بگویم اگر تلاش‌های بنده و محبت سازمان لیگ و اعضای هیات رئیسه نبود، کی روش نمی‌توانست در لیگ ایران بازی کند و این شرایط را داشته باشد، چون طبق قانون بازیکنان سری B. برزیل نمی‌توانستند در لیگ ایران بازی کنند.

او درباره دلیل انتخاب امید نمازی به عنوان سرمربی تیم ذوب آهن بیان کرد: ما ۱۰ پارامتر مدنظر داشتیم. البته نمازی برای نشستن روی نیمکت ذوب آهن رقبای شاخصی داشت، اما توانست حداکثر آرا را در باشگاه بگیرد. ضمن اینکه ما دنبال نوگرایی هم بودیم. بار‌ها به چرخه محدود سرمربی در لیگ ایران انتقاد شده است. خب یک نفر باید این تابو را بشکند. علاوه بر این امسال، سال حمایت از کالای ایرانی هم هست. این بحث فقط محدود به کالا و فیزیک نیست بلکه شامل تفکر ایرانی‌هایی هم می‌شود که خارج از ایران بوده‌اند. امید نمازی سرمایه مملکت ماست.

او درباره اینکه چه انتظاری از نمازی دارد گفت: توجه به نسل جوان باشگاه، حفظ جایگاه باشگاه و ارتقای سطح دانش مربیان پایه از جمله انتظارات ما است. بنده هیچ موقع نتیجه گرا نبوده‌ام و همیشه به فرآیند‌ها توجه داشته‌ام. معتقدم اگر فرآیند‌ها درست شود، نتیجه هم حاصل می‌شود.

آذری ادامه داد: در روز‌های اخیر مصاحبه‌هایی از چند مدیر باشگاه‌های قدرتمند دیدم که از حالا قول قهرمانی داده‌اند. به نظرم صحبت از قهرمانی با این صراحت باید با احتیاط باشد. ما دنبال حفظ روند صعودی ذوب آهن هستیم و امید نمازی هم توانایی این کار را دارد.

امیر قلعه‌نویی سعید آذری ذوب آهن اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر