کد خبر: 626767 A

یک دروازه بان جوان ایرانی در پرتغال مشغول بازی کردن است و می تواند در آینده حرفهایی برای گفتن داشته باشد.

به گزارش ایلنا، چند سالی است که فوتبالیستهای ایرانی برای پیشرفت کردن در سنین پایین به کشورهای اروپایی می روند تا راهشان برای صعود به مدارج بالا با اطمینان بیشتری ادامه پیدا کند.

یکی دیگر از بازیکنان جوانی که این روزها چنین راهی را در پیش گرفته کسی نیست علیرضا علیپور. دروازه بان تیم امیدهای سایپا در فصل 93-94 که پس از ترک این تیم به فوتبال اتریش رفت و حدود دو سال برای تیم دسته دومی ریورساید بازی کرد و سپس به پرتغال آمد.

او در سال 2017 برای تیم دسته دومی ساکاوننسه بازی کرد و نمایش قابل قبولی هم داشت. با این حال پس از پایان این فصل او با تیم تازه صعود کرده به سگوندای لیگای پرتغال یعنی الیمپیکو به توافق رسیده است. اگرچه تیمهای دوم پورتو و بنفیکا هم به دنبال جذبش هستند و می خواهند این دروازه بان خوش آتیه و 188 سانتی متری و 20 ساله ایرانی را به خدمت بگیرند.

42

علیپور برای پیشرفت راهی شبیه به امیر عابدزاده را در پیش گرفته است و انتظار می رود با توجه به استعدادی که در یکی دو فصل اخیر نشان داده بتواند به زودی در سطوح بالاتر فوتبال اروپا بازی کند. گرچه شاید بد نباشد نگاه تیم زیر 23 سال ایران هم به او باشد. دروازه بانی که تجربه بین المللی اش ولو در سطح دوم فوتبال اروپا هم بتواند کمک حال باشد.

سایپا علیرضا علیپور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر