کد خبر: 625175 A

پیشکسوت فوتبال کشورمان نسبت به فهرست اعلام شده از سوی کی‌روش برای تیم ملی اعتراض کرد.

به گزارش ایلنا، محمد پنجعلی در گفتگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: در مورد فهرست تیم ملی، هم به شکل موردی و هم به صورت عام می‌توان صحبت و کارشناسی کرد. به نظر من، این فهرست با هر تفسیری برای فدراسیون فوتبال ایران بد بوده و عملکرد آن را زیر سوال می‌برد.

وی افزود: وقتی سرمربی تیم ملی ایران از نفرات موفق لیگ، از بهترین خطوط دفاع و حمله لیگ، نفری را در فهرست نهایی ندارد، وقتی در هر شرایطی هر بازیکنی که خارج از ایران حضور دارد در هر تیم از هر لیگی با هر سطحی که باشد ارجحیت به نفر حاضر در لیگ دارد، از دو حالت خارج نیست، یا فدراسیون برابر سرمربی تیم ملی حرفی برای گفتن ندارد، یا لیگ داخلی ایران واقعا اینقدر از نظر فنی در سطح پائینی است. در هر دو صورت عملکرد فدراسیون فوتبال زیر سوال می‌رود. از سوی دیگر بازی‌های تدارکاتی مناسب هم شکل نگرفته است تا سرمربی تیم ملی موضوع تجربه بین‌المللی را مطرح کند و همه این موارد فدراسیون را در موقعیتی قرار می‌دهد که باید پاسخگو باشد.

پنجعلی در ادامه گفت: الان این سوال وجود دارد که آیا در خود فدراسیون، این فوتبال و این لیگ معتبر قابل قبول تلقی می‌شود یا خیر؟ وقتی سرمربی تیم ملی لیگ را ضعیف می‌داند، یعنی عوامل آن ضعیف هستند. این شرایط یعنی فوتبال ما بیمار است. ما برای این فوتبال بیمار چه کرده‌ایم؟

وی ادامه داد: بعضی اظهار نظرهای آقای کیروش در گذشته و حال نیز برای من جای سوال دارد. مثلا نقل قولی که دیدیم در آن نشان و سطح بازیکنان تیم ملی برابر ستاره‌های تیم‌های رقیب زیر سوال می‌رفت. بازیکنی که بازی نمی‌کند در تیم ملی حضور دارد ولی بازیکنی به خاطر تغییر پست جایی در تیم ملی ندارد. بازیکنی مثل سید جلال که عملکرد تیم در غیاب یا در حضور وی بسیار متفاوت است هم از تیم ملی باز می‌ماند.

کاپیتان سابق تیم ملی کشورمان خاطرنشان کرد: ما این مسائل را مطرح می‌کنیم ولی با تمام وجود امیدواریم تیم ملی در جام جهانی موفق باشد. موفقیت برای ما به این معنی است که تیم ملی در شأن استعداد و پتانسیل فوتبال و بازیکنان ایرانی برابر حریفانشان حاضر شود. البته نتیجه هم در فوتبال قابل پیش بینی نیست. انتقاد در این شرایط برای ما سخت است ولی به هر حال یکسری حرف‌ها را هم نمی‌شود زد.

وی تصریح کرد: من برای عدم حضور سید جلال در جام جهانی دلیل پیدا نمی‌کنم. او کیفیت برتر خود را نشان داده است. سن هم یک عدد است. بدون تعارف الان بهتر از او نداریم. اینکه گفته می‌شود تیم ملی نیاز به تحول دارد، هیچکس نمی‌آید در جام جهانی این کار را انجام بدهد. جای این حرف بعد از جام جهانی است. جام جهانی فقط جای کار آمدترین‌ها است. کاپیتان پرسپولیس می‌توانست عصای دست کیروش باشد و من جدا از بحث‌های رنگی اعتقاد دارم وریا غفوری هم لیاقت حضور در جام جهانی را داشت.

پنجعلی درباره ارزیابی خود از عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی عنوان کرد: ما که نمی‌رویم تا قهرمان شویم، پس اهداف دیگری را دنبال می‌کنیم. اتفاقا اینکه با تیم‌های نامداری بازی می‌کنیم برای ما خوب است. یک فرصت عالی است، برای اینکه خودمان را معرفی کنیم و برای اینکه ما را ببینند. مهم است که فوتبال تاثیرگذاری بازی کنیم. جدای از آن، باید فرهنگ و روحیات خودمان را هم نشان بدهیم. ما باید روی معرفی فرهنگ و شخصیت خودمان هم حساس باشیم. از نظر من، این موارد باید برای ما اهمیت داشته باشد. باید مراقب رفتار و گفتار خودمان در داخل زمین و بیرون آن باشیم.

وی درباره ارزیابی خود از شرایط فعلی پرسپولیس و موضوع تمدید قراردادها گفت: به عنوان پیشکسوت پرسپولیس انتظارم این است که بچه‌ها گذشت بیشتری انجام بدهند. مردم عاشق این تیم هستند. احساسات مردم را در نظر بگیرند و مطمئن باشند خوب و بد این احساسات روی آینده فوتبالی و زندگی آنها تاثیر می‌گذارد. البته قاعدتا باشگاه نیز شرایط آنها را درک می‌کند. دو طرف باید بنشینند و با حسن نیت، موضوع را با یکدیگر پیش ببرند. نباید اجازه بدهند هیچ مساله‌ای و هیچ فردی بین آنها قرار بگیرد یا فاصله ایجاد کند. این انتظار هواداران است و به حق هم است.

 

پرسپولیس تیم ملی فوتبال محمد پنجعلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر