کد خبر: 625007 A

در این مطلب نگاهی به سرمربیان آخرین گروه جام جهانی 2018 روسیه انداختیم.

به گزارش ایلنا، در فاصله 24 روز تا جام جهانی 2018 روسیه نگاهی به سرمربیان گروه آخر مسابقات جام جهانی انداختیم. جایی که تیمهای تقریبا هم سطحی در آن حضور دارند.

13950323223945717910544

لهستان: آدام ناوالکا زمانی که در سال 2013 هدایت تیم ملی لهستان را پذیرفت، عامل اصلی رشد فوتبال ملی این کشور در سطح بین‌المللی شد. اگر چه ناوالکا در جام ملت‌های 2016 اروپا نتوانست با لهستان نتایج فوق‌العاده‌ای بگیرد ولی در انتخابی جام جهانی آن قدر تیمش خوب کار کرد که توانست علاوه بر صعود مستقیم به جام جهانی در سیدبندی قرعه‌کشی مسابقات هم در سید یک قرار بگیرد و به عنوان سرگروه بازی‌ها را در روسیه آغاز کند. ناوالکا در سال حقوق نازل 270 هزار یورو را می‌گیرد اما انتظارات از تیم او برای درخشیدن در روسیه کم نیست.

aliou_cisse_senegal.jpg__399x250_q85_crop_subsampling-2

سنگال: حضور موفق در تیم زیر 23 ساله‌های سنگال باعث شد تا هدایت تیم ملی این کشور نیز به الیو سیسه سپرده شود تا مدافع هافبک سابق سنگالی‌ها بار دیگر باعث شادی مردم سرزمین خود شود. سیسه با حقوق 200 هزار یورو در سال ارزان‌ترین مربی حاضر در جام جهانی روسیه است اما تیمی ساخته که می‌تواند طلسم جام جهانی 2002 را بشکند و به مراحل بالاتر صعود کند. سیسه که کاپیتان تیم ملی سنگال نیز بوده است با بازیکنان کلیدی چون سادیو مانه، کیتا بالده، امبایه نیانگ و دیافرا ساخو در خط حمله یکی از خطرناک‌ترین تیم‌های حاضر در روسیه را هدایت می‌کند و به نظر می‌رسد سنگال با مربی جوانش بتواند نمایش غیرمنتظره‌ای را ارائه کند. تیمی که بدون باخت در مسابقات انتخابی به روسیه پرواز می‌کند. 

IMG00060923

کلمبیا: مربی که سه سال متوالی مربی سال آمریکای جنوبی شده است با دریایی از تجربه سکان هدایت کلمبیا را در جام جهانی 2018 روسیه برعهده خواهد داشت. خوزه پکرمن برای آنهایی که فوتبال‌شناس هستند مربی مطرحی است چون نگاهی به کارنامه کاری این مربی آرژانتینی گویای همه چیز درباره هنر مربیگری می‌تواند باشد. دستمزد سالیانه‌ پکرمن 1.5 میلیون یورو است. او با تیم ملی کشورش در جام جهانی 2006 توفیق زیادی نداشت ولی از سال 2012 که هدایت تیم ملی کلمبیا را برعهده گرفت همواره این کشور را جزو تیم‌های مدعی آمریکای جنوبی قرار داده و بسیاری پس از برزیل و آرژانتین، کلمبیا را بهترین تیم سال‌های اخیر قاره فوتبال‌خیز جهان می‌دانند. پکرمن که در جام جهانی 2014 نتوانست با کلمبیا نمایش دلخواهش را ارائه کند حالا در روسیه با تیمی آماده‌تر مقاصد جدی‌تری را دنبال می‌کند. فراموش نشود که پکرمن 3 مرتبه تیم ملی زیر 20 ساله‌های آرژانتین را قهرمان جهان کرده است. او با 69 سال سن، مسن‌ترین مربی حاضر در روسیه خواهد بود.

1397012012260873713813214

ژاپن: سرمربی سابق تیم ملی الجزایر در جام جهانی 2014 در سال 2015 هدایت تیم ملی کشور آفتاب تابان را برعهده گرفت. او ژاپنی‌ها را به عنوان تیم سرگروه سوار هواپیمای عازم به روسیه می‌کند تا امیدواری به موفقیت آبی‌های چشم بادامی بیش از دوره‌های قبلی باشد. در حالی‌که تقریبا ۲ ماه تا آغاز جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال زمان داشتیم، فدراسیون فوتبال ژاپن وحید هلیل‌ هودزیچ را به دلیل کسب نتایج ضعیف در دیدارهای دوستانه و اختلاف با چند بازیکن قدیمی ژاپن، برکنار کرد.

یک روز بعد از اخراج این مربی، آکیرا نیشینو به عنوان سرمربی سامورایی‌ها انتخاب شد. نیشینو ۶۳ ساله قبلا مدیربرنامه‌های تیم ملی فوتبال ژاپن بود و در این سمت فعالیت می‌کرد.او در المپیک ۱۹۹۶ هدایت تیم ملی کشورش را بر عهده داشت جایی که ژاپن توانست تاریخ‌سازی کند و تیم قدرتمند برزیل را که بازیکنانی چون روبرتو کارلوس و رونالدو را در ترکیب خود داشت، با یک گل شکست دهد.

 

تیم ملی ژاپن تیم ملی لهستان تیم ملی کلمبیا تیم ملی سنگال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر