کد خبر: 624983 A

تیمهای بزرگ جام جهانی هم خیلی از ستاره هایشان را دعوت نکرده اند.

به گزارش ایلنا، لیست 24 نفره تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی اعلام شد و غیبت ستاره هایی چون سید جلال حسینی، وریا غفوری، کاوه رضایی و سید حسین حسینی انقادات بسیار زیادی را متوجه کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران و شخص کارلوس کی روش کرد.

با این حال بد نیست بدانید نه تنها در لیست سرمربی تیم ملی بلکه در تیمهای دیگر حاضر در این رقابت ها هم ستاره های بزرگی فرصت حضور در جام جهانی را از دست دادند. برای این کار از گروه خودمان شروع می کنیم. جایی که مراکش، پرتغال و اسپانیا حضور دارند.

فرناندو سانتوز سرمربی تیم ملی فوتبال پرتغال در لیست اعلامی اش خط قرمز روی ده ستاره تیم یورو 2016 کشیده است. نفراتی چون آندره گومز و نلسون سمدو که در بارسلونا بازی می کنند جایی در لیست آقای سرمربی ندارند. ادر زننده گل قهرمانی و رناتو جوان ترین بازیکن حاضر در فینال یورو هم نتوانست در جام جهانی حاضر باشد.

لوپتگی در لیست لو. رفته خود برای تیم ملی اسپانیا، روی نام موراتا و خاوی مارتینز و چند بازیکن شناخته شده دیگر خط کشیده است. همچنین اروه رنارد سرمربی مراکش تصمیم عجیبی گرفته و صوفین بوفال، زننده بهترین گل فصل لیگ برتر انگلیس را از تیم ساوتهمپتون به تیم ملی دعوت نکرده است.

البته این تصمیمات عجیب منحصر به گروه ما نیست. ساندرو رامیرز و داویید لوییز جزو مهمترین غایبان برزیل هستند. ماریو گوتزه زننده گل قهرمانی آلمان ها در جام جهانی قبل و واگنر مهاجم بایرن مونیخ هم جایی در لیست لو ندارند. در تیم ملی آرژانتین همه می دانند که ایکاردی علی رغم درخشش فوق العاده در اینتر به تیم ملی دعوت نمی شود. دیدیه دشام در تیم ملی فرانسه قلم قرمز روی نام لاکازت، مارسیال و ... کشید. 

نمونه های زیادی در تیمهای دیگر هم دیده می شود. مثلا دعوت نکردن زلاتان توسط یان اندرسون در تیم ملی سوئد. همانطور که می بینید فقط لیست تیم ملی ایران نکته عجیب و ستاره از دست رفته ندارد و در تیمهای دیگر هم چنین عجایبی وجود دارند.

 

تیم ملی ایران جام جهانی وریا غفوری سید جلال حسینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر